Hashimoto HI-FI Lambalı Amplifikatör - neonixie

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

16.06.2007 tarihinde can_tan yazdı:

Okunmamış iletigönderen Yorum Robotu » 12 Haz 2008, 23:42

yazının içinde anlattım 6550 ile çalışır kt serilerinin tamamıyla ve bunlardan başka tasnif dışı sayılabilecek eski renkli tv lerin horizantal deflection tüpleriyle hatta,hatta hf(kısa dalga) verici tüplerinin tamamıyla çalışır eski telsizlerde kullanılan yüksek frekans tüpleriyle örnek ls70 120mhz de bile çalışabilen bir tüp .

ouii..
@omurtag eline sağlık beni bir tepinmedir aldı gidiyor. bugün hurdalıktaydım onlarca gördüğüm çıkış trafosundan üstelik kaliteli amerikan malı (diğer malzemeler çabası onlar çıkıyor.ne yapayım.) bu sefer bi tane trafo bulamadım.projeyi 100ytl mal etmek gibi niyetim vardı da :oops:
Yorum Robotu

18.06.2007 tarihinde Dr.Hardware yazdı:

Dostlar bence mükemmel bir ortam oluşmaya başladı. Bu değerlendirme ve irdelemelerinizi FORUM kısmında yaparsak sanırım çok değerli bir kaynak oluşacak.
Elinize dilinize sağlık.
Yorum Robotu

21.06.2007 tarihinde emesut yazdı:

Öncelikle projede emeği gecen herkezi kutluyorum.. :bye:
Benim hep hayyelerimi süslemiştir bunun gibi lambalı amfiler.
Büyünce yaparım elbet bir tane..
Ama şimdiki yapacağım amfinin üstüne 2 tane lamba koyayım diyorum dekoratif amaclı. Elinde bozuk lamba olanlar benimle irtibata gecerse sevinirim..
Yorum Robotu

27.06.2007 tarihinde neonixie yazdı:

Haklısınız bu proje çok basit ve amatörce zaten benimde hiç bir iddiam da yok. Bulunduğum yerde parça bulmak nerdeyse imkansız çıkma parçalarla ancak bukadar oluyor. Sizin anladığım kadarıyla böyle bir sıkıntınız yok sizden daha profesyonelce,zevkli kablolama yapılmış hi-end projelerinizi merakla bekliyorum sizin gibi profesyonel arkadaşların her vakit izinden gitmeye hazırım yeterki bizlerle bilginizi,tecrübenizi ve projelerinizi paylaşın
Saygılar
Yorum Robotu

28.06.2007 tarihinde shakti yazdı:

Bende neonixie'yi tebrik ediyorum. Bence çok başarılı olmuş. Bu ko nuda bu kadar bilgi sahibi olan bir insan yaptığı cihazdan kötü sonuç alacağını sanmıyorum. Bende kendi çapımda amatör ve profesyonel projeler üretiyorum ve yakında 18W batıda çok popüler olan lambalı bir ampli projem var. Kullandığı alüminyum malzemeyi tanıyorum ve benimde hoşuma gidiyor. Yabancı bir üretici bu alüminyum sacın daha ince (küçük) desenlisi ile üretimler yapmış ve çok güzel duruyor ama maalesef Türkiye'de aynı malzemeyi bulmak zor ama bu bile oldukça güzel bir görüntü olmuş.
Ayrıca "ahmet yarkın"'ın dediklerine katılmıyorum, zaten söylediklerinden de bu işten çok anladığını sanmıyorum. Montaj konusu belki eleştirilebilir ama montaja bakarak "Iyi ses verecegini dusunmek de yanlis olur." gibi bir şey söylemek bence hem önyargıdır hemde biraz saygısızlıktır.
Güzel paylaşımlara.
Yorum Robotu

29.06.2007 tarihinde Dr.Hardware yazdı:

Zaten yazıları çıkarıldı.
Bizim için aslolan insan emeğidir. Onun için herşeyi kendimiz yapmaya çalışıyoruz.
Herşeyin makinalaştığı 21.yy dünyasında en azından kendi kulak zevkimizi kendi ellerimizle gerçekleştirelim derdindeyiz.
Bu anlamda insan emeğine saygısı olmayan üstelik, elektronik ve audio biliminden anlamayan birinin bu ortamlarda yazı yazması bence kabul edilemeyecek bir konu.
Herkesin burada yazma özgürlüğünün olması, bilmediği anlamadığı konularda başkalarına sataşması veya akıl vermesi anlamına gelmez.
Sonuç olarak önce emeğe sonra deneyime ve bilgiye saygı duymadıkça ADAM OLAMAYIZ!
Saygılarımla.
Yorum Robotu

Reklamlar

29.06.2007 tarihinde neonixie yazdı:

Arkadaşlar yaptığım anfideki kablolamaları savunmak amacı ile söylemiyorum ama dikkat edecek olursanız amplifikasyonun gerçekleştiği noktadaki kablolama çok düzgün olduğu 3. ve 4. resimlerde net bir şekilde görünüyor özellikle buna çok dikkat ettim!
Nette bulduğum başka anfilerin iç resimlerinde gördüğüm lambaların flaman kablolarını da ikişerli olarak büküp point.to point yaptım dolayısı ile karışık görünen kısım sadece besleme kısmıdır bunun ana nedeni çıkış trafosunun altında bulunan epoksi plakanın kırık ve kablolarının kopuk olmasından 2 günlük mesaimi bu işe harçamış olmam daha fazla dokunmak istememden kaynaklanıyor (yoksa elimde kalacak)

Burada olan DIY'ci arkadaşların çoğunluğu elektroniği çok iyi bilen hatta hatta profesyonelce bu işten para kazanan insanlar o yüzden pek çoğumuz çok paralar harcamadan en iyi sonuca ulaşmayı hedefleriz kısaca bende böyle yaptım
Son olarak daha önce ki bir forumda rastladığım bir el34 lü anfiyi yaptığını söyleyen arkadaşlar gibi yabancı bir Web sitesinden gördükleri bir resmi kesip paste etmedim
herkesin el becerisi farklı konularda yoğunlaşmıştır kimi çok iyi kutu yapar ama yaptığı devrele bakınca için için gülmek istersiniz kimiside çok iyi devre yapar çok iyi lehim yapar ama kutulama kabiliyeti azdır dıy sitelerindeki en büyük amaç çok faklı bakış açılarında kültür ve becerideki insanların ''PAYLAŞIMLARIYLA'','' EN İYİ'' leri çok kısa yoldan yakalayıp vakit,para ve emek kaybını önlemektir
Bizim gibi toplumlarda paylaşım ruhu neredeyse yok gibidir neredeyse kimse kimseye hiç bir şey öğretmez oysaki çok gelişmiş toplumlarda açıkça yüksek teknoloji paylaşımlarının çok üst seviyelerde olduğunu bilirsiniz bu bireylere kadar inmiştir yine burada olan tüm arkadaşlarbu bakımdan neredeyse toplumumuzun hakikaten öncüleri gibi olduklarını düşünüyorum

Saygılalarımla

Sayın shakti; eğermümkün ise devre şemanı ve o ince desenli hardfloor alüminyum malzemeyi bulursan adres verebilrsen çok sevinirim o malzemenin varlığından haberim var anfiyi o malzemeyle yapmayı planlıyordum bulamayınca kalın desenlisiyle yapytım
Yorum Robotu

29.06.2007 tarihinde Dr.Hardware yazdı:

Dostum sen canını sıkma ve bişeyleri ıspata uğraşma.
Zaten bu projeyi gerçekleştirmekle neler yapabildiğini anlattığına inanıyorum.
Ayrıca şunu belirteyim ki;
Pek çok DIY proje yaptım ve yapılmışlarını gördüm. Pek çok uluslararası projeye katıldım ve oradakilerin de nasıl işler yaptıklarını gördüm.
Senin yaptığın iş bence 1.sınıf bir DIY çalışması. Sonuçta önemli olan KENDİ EMEĞİN VE PROJEN olması. Kulaklara hitap eden bir cihazın göze de hitap etmesi iyi bir artı olur AMA ASLOLAN KULAK TATMİNİDİR. Ve bu çalışmanın sesini henüz duymasam da tahmin edebiliyorum.
Canını sıkma.
Yorum Robotu

29.06.2007 tarihinde ahmet yarkin yazdı:

Hardware nikli kisi, Anti demokratik uygulamanızdan dolayı sizi kiniyorum! Benim yazilarım kufur veya hakaret icermedigi halde bunları silmeniz sizin kafa yapınızı ortaya koydu. Arkadasın yaptıgı proje hem kutu, hem komponentlerin yerlesimi ve kalitesi, hemde kablolama acısından 10 uzerinden ancak 3 - 4 alabilir. Neden siyahı beyaz gostermeye calıstıgınızı anlamakta zorlanıyorum.
Yorum Robotu

30.06.2007 tarihinde Dr.Hardware yazdı:

Neden burada yazma zorunluluğu hissettiğini anlamıyorum. Nikim Hardware değil Dr.Hardware.
Senden demokrasi dersi alacak değilim.
Burası babanın malı da değil. Beğenmiyorsan yazmazsın, bu BİİR.
Sen kimsin ne ne sıfatla kritik yapıyorsun? Ne deneyimin ne kültürün var? Hoca pozlarında puan vermeye hakkın yok. Bu İKİİ.
Bu siteyi kuran ve forumları açan benim, kaldı ki hiç bir arkadaşıma ne not verdim ne de eleştiride bulundum. Yalnızca yardım isteyene yardım ettim. Sen gelmiş üç günlük seyisliğinle başımıza tonmaster kesilmeye kalkıyorsun.
Seni ve yazılarını burada istemiyorum. Bu da ÜÜÜÜÇ.
Burada yazı yazma ve hakaretlerine devam etme konusunda ısıra ettikçe yazıların silinecek. Bu da DÖRT
Yorum Robotu

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Lambalı gitar amfisi yapmak...
    1, 2, 3gönderen Enis Eşençay » 02 Nis 2008, 23:25
    21 Cevaplar
    5858 Gösterim
    Son ileti gönderen Swan Son iletiyi göster