Hashimoto HI-FI Lambalı Amplifikatör - neonixie

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

28.06.2007 tarihinde shakti yazdı:

Okunmamış iletigönderen Yorum Robotu » 12 Haz 2008, 23:42

Bende neonixie'yi tebrik ediyorum. Bence çok başarılı olmuş. Bu ko nuda bu kadar bilgi sahibi olan bir insan yaptığı cihazdan kötü sonuç alacağını sanmıyorum. Bende kendi çapımda amatör ve profesyonel projeler üretiyorum ve yakında 18W batıda çok popüler olan lambalı bir ampli projem var. Kullandığı alüminyum malzemeyi tanıyorum ve benimde hoşuma gidiyor. Yabancı bir üretici bu alüminyum sacın daha ince (küçük) desenlisi ile üretimler yapmış ve çok güzel duruyor ama maalesef Türkiye'de aynı malzemeyi bulmak zor ama bu bile oldukça güzel bir görüntü olmuş.
Ayrıca "ahmet yarkın"'ın dediklerine katılmıyorum, zaten söylediklerinden de bu işten çok anladığını sanmıyorum. Montaj konusu belki eleştirilebilir ama montaja bakarak "Iyi ses verecegini dusunmek de yanlis olur." gibi bir şey söylemek bence hem önyargıdır hemde biraz saygısızlıktır.
Güzel paylaşımlara.
Yorum Robotu

05.07.2007 tarihinde ahmet yarkin yazdı:

Kapibara arkadasim tabi bilgi verebilirim. Yanlis anlasilmasin ben arkadasi tebrik ediyorum bu calismasindan dolayi. Ancak asiri abartilmasina karsiyim.
Kutu cok kaba olmus. Secilen sacin kaba desenleri bu anfiye uymamis. Kutunun on ve arkasi yanlara kivirilmis ancak sag ve sol yaninda bu islem uygulanmamis yani tam bir metal kutu olusturulmamis. Kutunun yanlari ve alti da sac olmaliydi ki parazit onlensin. Kutunun ayaklari da yok. Yandaki osb (sunta) paneller cok cirkin. Bunlar hic olmazsa çam veya gurgenden yapilabilirdi. Kutu cok buyuk yapilmis, dizayn hatasi var. Lambalar ve trafolar arkada toplanmis, kutunun orta ve on tarafa yakin olan kisimlari bombos. Yerlesim hatasi var. Hem kablolama boyu uzamis ve kayip ile parazit artmis oluyor, hemde goze hos gelmiyor. Cikis trafolari ile guc trafosuna ya ayri ayri sac kutular ya da hepsini icine alacak bir metal kutu yaptirtilarak icine konulabilirdi. Anfinin icindeki kablolama duzensiz ve kablo caplari ince kacmis. Kablolar gelisiguzel dogaclama baglanmis, bir on planlama yapilmamis. Guc uniteleri duzgun bir plaket uzerinde toplanabilseydi o zaman sagda solda sallanir sekilde duran elektrolitik kondansatorler falan da gorulmezdi.
Yorum Robotu

06.07.2007 tarihinde Kapibara yazdı:

Malesef bu kutulama sorunundan çoğumuz müzdaribiz.
Çoğunlukla isteğinize göre hem estetik hem de ergonomik bir kutu bulmak çok zor, bulsanız bile pahalı olabiliyor. Soğutucu meseleside aşağı yukarı buna yakın.
Kutuyu kendiniz tasarlamaya kalksanız bu seferde aradağınız malzemeyi bulamıyorsanız, bulsanız da bunu işleyecek ekipmana ve bilgiye sahip olmaya biliyorsunuz. Pcb yi basıp devreyi yapıp çalıştırıp sonrada bi kenara atıyoruz malesef. Ana sayfada duran Darlington Çıkışlı HI-FI Amplifikatör bile hâlâ kutulanamadı bi kenarda kaderini bekliyor. Aynı şekilde 5.1 ses sistemi yapıp AC3 ses codecli film izleme hayallerimde şu an istediğim gibi bir kutu bulamamaktan askıya alındı. Bunun gibi bi çekmece dolusu devre kutusuz olarak öylece duruyor. :bilmem:
Sanırım DIY olayında işe önce kutudan başlamak lazım.
Yorum Robotu

18.07.2007 tarihinde ahmet yarkin yazdı:

Kim ne derse desin hiç beğenmedim ben.

Hazar: Israrınızın sebebini gerçekten anlamıyorum. Beğenmediyseniz bakmayın sayfaya bu kadar basit. Kendimi engelleyemiyorum, otomatik olarak giriyorum diyorsanız, isterseniz biz sizin için IP bloğunuzu engelleyelim, giremeyin. Siz de rahat edin biz de !!!
Yorum Robotu

24.04.2008 tarihinde kadersiz yazdı:

tda 1562Q anfisini yptım ama sesi açınca patpat sesler geliyo acaba ben mi yanlş yaptm yapan biri bana yardım etsn bide kaç W rms veriyo tşk,
Yorum Robotu

24.11.2007 tarihinde grii_35 yazdı:

ya arkadaşlar konuya damdan düşer gibi olucak ama lütfen beni mazur görün bu lambalı amfi konusunda site içersinde görmüşsünüzdür dewamlı farklı projelerle ilgileniyorum bu defada böyle bir projeyi hayata geçirmek istiyorum fakat şu çıkış trafoları konusuna bihayli kafam takıldı yani temel olarka bu amfide kullanmam gereken 3 adet trafoyu yani 2 çıkış 1 besleme trafosunu nerden temin edebilirim ve bunların maliyeti ne civarda olur acaba? birde bu amfinin çıkış gücü nedir onuda öğrenebilirsem çok çok sevinirim ilgilenen arkdaşlara şimdiden teşekkür ederim
Yorum Robotu

Reklamlar

31.08.2007 tarihinde hacı yazdı:

bilgileriniz için teşekkürler
Yorum Robotu

02.08.2007 tarihinde adisa yazdı:

sevgili dostlar şimdiye kadar Turkiyede lamblaıya soyunmuş cok kişi ülke şartlarında muhteşem sonuclar aldı özellikle Ankaralılar şanslı burada her tur malzeme İstanbula gore daha fazla lambalıyı oluşturan tüm kritik malzemeler elimizde var zor da olsa geliyor yalnız ne hikmettir anlamadım kaliteli pot yok dsitributorleri var kandileri yok ornegin alps ın istanbulda distributoru var isteyin bakın ne istediğiniz anlamayacak ben uzun sure sonunda anlattım en az 1000 adet getiririz dediler :)
Kondansator var mundorf ve hovland mevcut kaliteli direnç biraz sor kablo var soket ve lamba var trafo 19.000 lik olmasada 10.000 lik sacdan cok başarılı sonuclar alıyoruz Allah Ekrem Agırkan abimize uzun omurler versin o hazırlıyor soketler var orta halli iyileri bana yeni geldi ...yani sıkıntı etmeden eliniz havya tutyorsa girişin butcenize uygun herşeyi bulursunuz ..
DIY hoparlor konusunda da cekinmeyin
bazı forumları takip edin oralarda projeler var
burada adresleri vermek etik olmayabilir ama bir sakıncası yoksa moderator arkadaşlar izin veririse yerli yabancı bazı sayfalar acıklayabilirim

saygılar
Yorum Robotu

19.07.2007 tarihinde ahmet yarkin yazdı:

Dr.Hardware'nin Ahmet Yarkin nikli kullanıcının son yazısı hakkındaki yorumudur.

1- Bana "Dr.Hardware nikli kişi" şeklinde hitap edemezsin.
2- Geçmişteki ağzından salyalar akan yazılarına bakarsan bana defelarca hakaret ettiğini ve SEN şeklinde hitap ettiğini görürsün.
3- Bana yaptığın bir tane flip flop devresi göster, kafamı kırayım.
Bilmediğin konular hakkında yorum yapmaya devam ettikçe ve bana veya burada emeği geçen herhangi birine hakaret etmeye devam ettikçe içeriği ne olursa olsun yazıların silinecektir. Örnekte görüldüğü gibi.
Sözde teknik açıklamanı alta ekliyorum. Ki bilinsin ne kadar TEKNİK olduğun;

"Lambalı amplifkatörlerde parazit ve vınıltı çok bariz bir şekilde duyulur""
Genellemenizi cami amplifikatorlerine mi dayandırıyorsunuz? Biz elbet ki Hi-fi lambalılardan bahsediyoruz. Belkide sizin bildiginiz butun lambalı amplifikatorler ya cami amplifikatoru ya da 1930 lardan kalma olabilir. Insanları yanıltmayalım lutfen."
Yorum Robotu

18.07.2007 tarihinde can_tan yazdı:

ahmet bey ben de tepkinize beğenmezsen beğenme demekten başka bir şey bulamadım nedense :((
Yorum Robotu

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Lambalı gitar amfisi yapmak...
    1, 2, 3gönderen Enis Eşençay » 02 Nis 2008, 23:25
    21 Cevaplar
    5858 Gösterim
    Son ileti gönderen Swan Son iletiyi göster