3W AMPLİFİKATÖR

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Cevap: 3W AMPLİFİKATÖR

Okunmamış iletigönderen 0quzhan » 27 Ekm 2008, 22:44

beyler merhaba aranıza yeni katıldım da herneyse işte acemiyim hatta acemi bile değil ya amaaan uzattıkça uzatıyorum oradaki çip midir nedir o ne bide nereden bulabilirim ? diğerlerini anladım elektronikle biraz alakam olduğu için ... yardımcı olursanız sevinirim...
0quzhan
Yeni Üye

İl: Konya
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 28 Ekm 2008, 14:44

3W lık devrede kullanılan, yaygın olarak bilinen basit bir opamp olan 741 dir. Yerine başka şeyler de takılabilir.
İkinci devre TDA2822M entegresi olup 2 x 0.5 W stereo çıkış verir.
Her iki entegreyi de elektronik malzeme satan yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Okunmamış iletigönderen 0quzhan » 28 Ekm 2008, 16:58

teşekkürler öğreneceğim çok şey var ama daha bi lehim makinem bile yok :(
0quzhan
Yeni Üye

İl: Konya
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen basscanabi » 29 Tem 2009, 11:56

merhaba arkadaşlar
tda 2822 entegresi ile küçük dev projem olmuştu. amfiyi kaybettiğim için size fotolarını gönderemiyorum. entegre 3.7 volt 2200mAh 2 adet seri bağlı laptop pili ile çalışıyordu. bulabilirseniz hurda laptopların hoparlörleri çok güzel ses veriyor. tabiki o hoparlörler 250 Hz'in altında pek sağlıklı çalışmıyor bu seslerden filtre ederseniz çok hoş ve inanılmaz yükseklikte trafo gürültüsü olmadan pırıl pırıl ses alabilirsiniz. küçücük kutusu oluyor stereo, gitar, mp3 çalar, cep telefonu vs her türlü uygulama için uygundur.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
basscanabi
Yeni Üye

İl: antalya
Meslek: Elektronik

Önceki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti