Hashimoto HI-FI Lambalı Amplifikatör - neonixie

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

07.11.2007 tarihinde mert yazdı:

Okunmamış iletigönderen Yorum Robotu » 12 Haz 2008, 23:42

süper lambalı amfidevresinden asla vazgecmeyin trtbile ambalı verici kullanıyor
Yorum Robotu

24.11.2007 tarihinde grii_35 yazdı:

ya arkadaşlar konuya damdan düşer gibi olucak ama lütfen beni mazur görün bu lambalı amfi konusunda site içersinde görmüşsünüzdür dewamlı farklı projelerle ilgileniyorum bu defada böyle bir projeyi hayata geçirmek istiyorum fakat şu çıkış trafoları konusuna bihayli kafam takıldı yani temel olarka bu amfide kullanmam gereken 3 adet trafoyu yani 2 çıkış 1 besleme trafosunu nerden temin edebilirim ve bunların maliyeti ne civarda olur acaba? birde bu amfinin çıkış gücü nedir onuda öğrenebilirsem çok çok sevinirim ilgilenen arkdaşlara şimdiden teşekkür ederim
Yorum Robotu

25.12.2007 tarihinde yunus yazdı:

slm millet benim 50voltluk trFOYA İHTİYACIM VAR AMA ELİMDE 3 .. 4 TANE 12 VOLTLUK TROFOM VAR BEN BUNLARI SERİ BAGLAYIP 50 VOLT YAPABİLİRMİYİM ACİL CVP TŞKKRLR [email protected] bana burdan lütfen ulaşın
Yorum Robotu

31.01.2008 tarihinde tamircihasan yazdı:

tda1562 den 30w civarı ses çıkıyor diyen arkadaşım entegrenin 16 numaralı bacağına 1k direnç ile + besleme ver eğer ses yükselmezse preanfiye o zaman ihtiyacın olacaktır. çünki tda 1562 nin 2 tane çalışma modu var entegrenin 16 numaralı bacağına 0v verirseniz entegre mute moduna geçer, vcc/2 verirseniz entegre class-b olarak çalışır ve bu durumda devrenin çıkış gücü 18w olur direk vcc verirseniz entegre class-h olarak çalışmaya başlar ve 70w çıkış gücü verir...
Yorum Robotu

24.04.2008 tarihinde kadersiz yazdı:

tda 1562Q anfisini yptım ama sesi açınca patpat sesler geliyo acaba ben mi yanlş yaptm yapan biri bana yardım etsn bide kaç W rms veriyo tşk,
Yorum Robotu

24.04.2008 tarihinde kadersiz yazdı:

Yorum Robotu

Reklamlar

08.05.2008 tarihinde ahmet yazdı:

pt-400b nin 63 V luk cıkıslarının bırer ayakları şaseye verılmıs diğer ayakları nereye baglayacagımız konusunda bılgı alabılır mıyım [email protected]
Yorum Robotu

20.05.2008 tarihinde şemsi sami yazdı:

Dostlar,
kullanmakta olduğum Fisher marka; çıkış lambaları 6878 olan bir ampl imin çıkış trafolarından bir yandı. Bunu kine nerede sardırabilirim; sarılırsa eskisi gibi aynı işlevi yerine getirirmi? ayrıca sağlam olan ile arada ses de fark olurmu.
Yardımlarınızı beklerim.
tşkler.
Şemsi
Yorum Robotu

04.06.2008 tarihinde iskender yazdı:

selam arkadaş öncelikle elektrikçi olduğumu konu hakkında çok bilgili olmadığımı belirteyim o yüzden eleştirilerim sizi üzmesin yani şimdi bu anfi lambalı olduğu için benim denon pma 500 modeli amfimden 2*70 watt A clas MOSFET dahamı kaliteli ses veriyor eğer öyleyse bende yapayım istanbul'da ikamet ediyorum karaköy piyasasındada tanıdıklarım var malzemeleri temin ederim sanırım ayrıca birsürü trafo saran firma var istanbulda elim yatkın hobi olarak modelcilik yapıyorum radio kontrollü olan yani şimdi merak ettiğim şey şu bu amfiyi yapmış vede çalıştırmışsın anlaşılan helal olsun emek zaman ve para harcamışsın yani bu işi becermişsinde bana göre işin en zor kısmını yapmışsın yani bukadar emeğine yazık değilmi çok daha güzel bir kasa yapabilirdin o yandaki suntalar ne öyle onun yerine kaliteli bir ağaç dokusu sıkışık olan temin etseydin ince zımparayla köşelerini yuvarlatsaydın kaymak gibi zımparalasaydın birde üstüne mat vernik atsaydın ben olsam o alünimyum plakayı tercih etmazdim onun yerine carbon fiber pakalar var piyasada üstelik yalıtkan vede inanılmaz kaliteli gösterişli en azından o plakanın düz tarafını dışa getirseydin daha sade ve zengin dururdu trafoları sprey boya ile boyayabilirdin bilemiyorum belkide masraf etmek istemedin yani ben o elektronik parçaları birleştirip bahsettiğin kadar iyi ses veren bir anfiyi o kasaya sokmazdım bütün parcaları tek bir baskı devresinde toplasaydın kablolar sanki zil teli gibi nasıl güzel ses verdi hala anlamıyorum hayret ettim vallahi parçalara yazık ya ah keşke ben yapabilsem elektronik olayını ne kasa yapardım ona ama olsun yanlış anlama yinede çok güzel olmuş özelliklede analog göstergeler helal olsun takdir ediyorum elindeki imkanları kullanmışsın çünkü iyi bir kasa için biraz daha atölyemsi aletlere ihtiyaç var vede maddiyat olsun yinede sevindim gururlandım çalışmalarında başarılar
Yorum Robotu

Önceki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Lambalı gitar amfisi yapmak...
    1, 2, 3gönderen Enis Eşençay » 02 Nis 2008, 23:25
    21 Cevaplar
    5858 Gösterim
    Son ileti gönderen Swan Son iletiyi göster