Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:52

News News of DIY Audio Türkiye Forum

Site map of DIY Audio Türkiye Forum » Forum : DIY Audio Türkiye Forum

Ev yapımı ses devreleri tartışma platformu

4 ADET HI-FI GÜÇ YÜKSELTİCİSİ

Elimde bulunan bi kitaptan seçtiğim bazı hi-fi amplifikatör
şemalarını tarayıcıdan pc ye aktardım ve ilginizi çekeceğini düşündüm.
Bu kitap eminim bazı arkadaşlarımızda zaten mevcuttur.
Kitaptaki şemaların bir kısmı ve şu an buraya eklediğim devrelerin tamamı
elektor dergilerinden kaynak gösterilerek alıntı yapılmış.
Bütün devrelerin şeması, baskı devre çizimi ve yerleşim planları mevcuttur.
Devrelerin hiçbirini henüz uygulama aşamasına taşımadığımı da belirteyim.

10w-100w HI-FI AMPLİFİKATÖR
http://rapidshare.com/files/91648663/10W-100W.zip.html

90w HI-FI AMPLİFİKATÖR
...
Read more : 4 ADET HI-FI GÜÇ YÜKSELTİCİSİ | Gösterim : 2075 | Cevaplar : 3 | Forum : Makaleleriniz

Titan 2000

İlginç ve bir o kadarda ilgi çekici bir uygulama.

Dosya büyüklüğü : 6.74 MB

http://rapidshare.com/files/21404399/titan2000.rar.html
Read more : Titan 2000 | Gösterim : 1631 | Cevaplar : 3 | Forum : Makaleleriniz

22000W RMS ?

Aşağıdaki linkte ilginç bir devre var.
Pratikte uygulamasını vazgeçtim, teorik olarak mümkün mü böyle bişey ?
Yoksa internette dolaşan, abartılmış diğer uydurma uygulamalardan birimi ?
Bu arada devreyi, simetrik 150V ile beslediklerini ve 56 adet mosfet ile sürdüklerini de belirteyim. :roll:

http://i64.photobucket.com/albums/h162/ ... rms5uz.gif
Read more : 22000W RMS ? | Gösterim : 2386 | Cevaplar : 7 | Forum : Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

Besleme Problemine Altarnatif Çözüm.

Arkadaşlar bir dimmer i 60-80 volta ayarlayıp köprüyle dogrultsak bu pahalı trafo derdinden kurtulamaz mıyız? bildigim kadarı ile SMPS ler de buna benzer devreler degil mi.Konu hk bilgisi olanlar bir açıklama yapabilirse biz de ögrenmiş oluruz.Selamlar.
Read more : Besleme Problemine Altarnatif Çözüm. | Gösterim : 4598 | Cevaplar : 16 | Forum : Güç Kaynakları

CLASS D AMPLİFİKATÖR ŞEMASI

ben bitirme ödevi olarak 250 watt rms güç veren dijital vumetreli (uzaktan kumandalı)d sınıfı bi amplifikatör yapacağım..hocalara ayrı ayrı anlatacağım için devre tek bir entegreden oluşmamalı..işe yarar devre bulamadım :( ..bu devreyi kullanmayı düşünüyorum..daha az transisör kullanarak ve irf 640 yerine irf540N kullanacağım..aklıma takılan şeyler var..mesela 6181 entegreleri var osilatör yerine kullanılan..o entegre türkiyede yok..onun yerine ne kullanabiliriz..ve osilatörün verdiği üçgen dalga gerilimi tepeden tepeye kaç volt ...
Read more : CLASS D AMPLİFİKATÖR ŞEMASI | Gösterim : 9574 | Cevaplar : 17 | Forum : Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

KENDI HOPARLORUNU KENDIN YAP

Burada olmazsa olmaz hoparlorlerden bahsedelim. Bilgilerimizi paylasalim. Neden olmasin belki koop proje bile yapilabilir.

Uzun zamandir hoparlor kabini yapiyorum. Hobi olarak tabi. Fakat yillar gectikce kulagim gelisti, dinledigim muzikler degisti, hobilerime dahacok para harcamaya basladim. Bunlarin sonucu olarak daha iyi kabinler yapmaya basladim. Uzman degilim ama yolun basindada sayilmam.

En zor hobilerden biridir. Cok hazla degiskenin oldugu icin sonuclar kesin olmaz. Malzeme turu, odanizin boyutlar, yarde hali olup olmamasi, kablolama, hoparlorleri konumlandirma vs gibi birsuru ...
Read more : KENDI HOPARLORUNU KENDIN YAP | Gösterim : 11676 | Cevaplar : 35 | Forum : Hoparlörler

preamplifikatör ekolayzer mixer amfi komple sistem yardım

selamlar
kocaeli elektrik müh te okuyorum forumuza yeni dahil oldum elektronikle fazla içli dışlıyım ama ses konusuyla hiç ilgilenmedim kafamı kurcalayan çok şey var özellikle sitenize girdikten sonra:) bana kalsa datasheetten kafama göre bir devre yapacaktım (entegre amfiler için) ama distorsiyon rezonans olayları kafamı karıştırdı bu audio olayı zormuş hakikaten

bir arkadaşım grubu için 8 enstruman için giriş (gitar keman davul mikrofon vs.) ve 4 tane 100 wattlık (60 rms ye okey dedi) hoperlor için ...

100watt mosfet projesi. ( KOOPERATIF PROJE )

Arkadaslar birlikten kuvvet dogar. Burada toplanalim bu proje icin grup olusturalim.

Katilmak isteyenler acikca burada yazsin.

Kasa konusunda ucuzmu pahalimi konusu goreceli olabilir ama uyduruk bi kutu olmayacagi kesin.

Malzeme fiyatlarini yariyariya assagiya cekmek mumkun. Aluminyumu eger levha olarak alabilirsek tabi.

Burada malzemeleri konusup tartisalim.

Hadi beyler kooperatife buyrun.
Read more : 100watt mosfet projesi. ( KOOPERATIF PROJE ) | Gösterim : 32109 | Cevaplar : 130 | Forum : Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

2x300 watt oto amplifikatör

bu devre benim yapmış oldugum 300 watt amplifikatörün oto için tasarlanmış hali cıkşı gücü 2x 300 watt

Resim

link düzeltildi şifre ilerikontrol.com du ama sifresiiz halini yükledim indirebilirsiniz

download linki http://rapidshare.com/files/19767912/30 ... to_amp.rar
Read more : 2x300 watt oto amplifikatör | Gösterim : 3697 | Cevaplar : 3 | Forum : Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

300 watt amplifikatör

bu benim yapmış oldugum amplifikatör

Resim

1. versiyon baskı devre

Resim

2. versiyon baskı devre

Resim

indirme linki >>> siteye yükleyemedim >>>

http://rapidshare.com/files/19580684/de ... 0_watt.rar
Read more : 300 watt amplifikatör | Gösterim : 4987 | Cevaplar : 11 | Forum : Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye