300 watt amplifikatör

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

300 watt amplifikatör

Okunmamış iletigönderen notalone » 05 Mar 2007, 23:36

bu benim yapmış oldugum amplifikatör

Resim

1. versiyon baskı devre

Resim

2. versiyon baskı devre

Resim

indirme linki >>> siteye yükleyemedim >>>

http://rapidshare.com/files/19580684/de ... 0_watt.rar
notalone
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hacı » 15 Tem 2007, 19:31

arkadaşım benim ilk mesajım bu forumda bu devre güzele benziyor sende yapmışsın bende yapmayı düşünüyorum ama aklıma takılan bazı yerler var galiba açık şema ile çizim aynı deil ,sım1,2 ne oluyor açık şemada,devrede besleme olarak 56vmu kullandın j1,2,3,4,5,6,7 ne oluyor bunları yazarsan hatta zahmet olmazsa baskı devre üzerine elemanları yerleştirirsen çok iyi olur devreyi ben gerçekten yapmayı düşünüyorum da
hacı
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen hacı » 01 Ağu 2007, 19:02

bu devreyi yapan arkadaş yokmu ya soruma bir cevap gelmedi daha
hacı
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen drhardware » 02 Ağu 2007, 12:54

Kardeş,

O devre Rod Eliott'un sitesinden sanırım. Kendisi mail arkadaşımdır. Ancak sitesinde yayımlanan devrelerle ilgili bazı şikayetler var. Ben geçmişte birkaç devresini realize ettim. SMPS le ilgili bazı sorunlar yaşadım.
Birilerinin denemediği bir devreyi yapmak cesaret ister doğrusu. Ayrıca çıkış transistörlerine pek aklım yatmadı. Daha doğrusu duymadım hiç.
300W garantili ve çok iyi sonuç veren devre istersen RAS300 ü tavsiye ederim. Bizim projeler sayfasında var. Sadece çıkış MOSFET leri biraz pahalıdır. Ama bu devredeki çıkış transistörlerinin de ucuz olduğunu sanmam.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen notalone » 03 Ağu 2007, 13:02

ben devreyi yaptım baskı devreyide cizdim bi dosyaları indirip içinde proteusda cizilmiş semalar var ordan baksan incelesen sana daha iyi yardımcı olurum devre cok süper calısıyo
notalone
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hacı » 03 Ağu 2007, 20:19

dostum devreyi inceledimde pek anlayamadım baskı devredeki isimlerle açık şemadakı isimler karıştı galiba bir örnek vereyim Q4 baskı dvrede mje ler boyutunda değil bc boyutunda ve bazı elemanlarında isimleri farklı bi bakarsan sevinirim birde yapılış fotolarından bir iki tane koyarsan devrenin nasl bişey olduğunu görürüz sana kolay gelsin
hacı
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Copy-Paste

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 05 Kas 2007, 12:58

Sevgili Hacı,

Arkadaş devreyi yapmış olabilir, gerçi foto felan da yok ama. Ancak kendisinin tasarımı olmadığı ve copy-paste yaptığı doğru. Aşağıdaki linkten subwoofer amfisi olarak geçen tasarıma ulaşabilirsin, gerekli açıklamalar ve hatta sipariş edersen baskılı devresi de birlikte.

http://sound.westhost.com/project68.htm

Bir başka projede MOSFET'leri pek tercih etmediğini ama referans devre olarak beğendiğini söyleyerek iki versiyonlu bir amfi devresi de var. Tasarım Nico'nunkilere çok benziyor. Fikir vermesi açısından üstünden geçiyorum, Nico'nunkiler bir yerlerden alıntı diye anlam çıkarmayın lütfen. Sonunda bu adamlar forumlardan birbirileriyle zaten fikir alışverişi yapıyorlar, copy-paste değil.

Dr. iyi yakalamış, ya ben de geçenlerde bir hoparlör takımı yaptım, fotoğrafı aşağıda :twisted:

Resim
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Cevap: Copy-Paste

Okunmamış iletigönderen grii_35 » 05 Kas 2007, 18:53

hoparlör yazdı:Sevgili Hacı,

Arkadaş devreyi yapmış olabilir, gerçi foto felan da yok ama. Ancak kendisinin tasarımı olmadığı ve copy-paste yaptığı doğru. Aşağıdaki linkten subwoofer amfisi olarak geçen tasarıma ulaşabilirsin, gerekli açıklamalar ve hatta sipariş edersen baskılı devresi de birlikte.

http://sound.westhost.com/project68.htm

Bir başka projede MOSFET'leri pek tercih etmediğini ama referans devre olarak beğendiğini söyleyerek iki versiyonlu bir amfi devresi de var. Tasarım Nico'nunkilere çok benziyor. Fikir vermesi açısından üstünden geçiyorum, Nico'nunkiler bir yerlerden alıntı diye anlam çıkarmayın lütfen. Sonunda bu adamlar forumlardan birbirileriyle zaten fikir alışverişi yapıyorlar, copy-paste değil.

Dr. iyi yakalamış, ya ben de geçenlerde bir hoparlör takımı yaptım, fotoğrafı aşağıda :twisted:

Resim

hocam bu kabinin dah adetayı fotoğrafları elinde varsa onlarıda ekliyebilirmisin bellimi olur odaya blki ikitanede böyle kabin yaıarm her ne akdar ses olarak aynısı olucağını sanaösamda görüntü olarak buna yakın bi tasarım ortaya çıkarabilirim malum bu sistem bitince 1-2 ay sonra yine benim canım sıkılmaya başlar :)
grii_35
DIY Audio Fanatiği

Cevap: Copy-Paste

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 05 Kas 2007, 21:09

hoparlör yazdı:

Resim

yok ya diyim hele zuhahaha :D @grii o hoparlör b&w in nautilus hop.rü. dışarıda ki değelendirmelerde alınabilecek en iyi kolonlardan biri olarak lanse edilir ki bu kolonun geçmişi ta 95 re kadar dayanır. halihazırda fiyatıda 100000$ ama yaparsan süper olur.
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen grii_35 » 06 Kas 2007, 01:09

hocam içeriğini yapamam o kadar bilgi ve imkana sahip değilim ama elimden geldiğince görsel açıdan TAKLİDİNİ yapabilirim. nitekim buda benim için güzel bişey olur yani olay sadece seste bitmiyo benim için görsellikte çok önemli :)
grii_35
DIY Audio Fanatiği

Sonraki

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 1 misafir