Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:52

News News of DIY Audio Türkiye Forum

Site map of DIY Audio Türkiye Forum » Forum : DIY Audio Türkiye Forum

Ev yapımı ses devreleri tartışma platformu

Alım Satım Hususları Forumu GENEL KURALLARI.

Satılık'ta yalnızca,
  • Elektronik komponentler,
  • Hazır veya demonte elektronik kitler
  • Hoparlörler,
  • Her çeşit elektronik cihaz kutuları,
  • PCB ler,
  • Elektronik kitapları,
  • Ve diğer yardımcı malzeme ve ekipmanlar.
Satılıp/alınabilir. Bunlar dışında alım satım yapmak yasaktır.
Ayrıca ikinci el malzeme satanlar, sattıkları her türlü malzeme için "ÇALIŞIR" garantisi vermek zorundadır. Arızalı ürün satışı yapılamaz.
Konumuzla ilgili işletmelerin yine konumuzla ilgili ürünlerini tanıtmak için foruma ilan bırakabilmeleri için İlanlar bölümü mevcuttur.

Toplu malzeme ...
Read more : Alım Satım Hususları Forumu GENEL KURALLARI. | Gösterim : 1837 | Cevaplar : 0 | Forum : Alım Satım Hususları

Kafama takılan sorular..

merhaba,

kafama takılan birkaç mevzuyu sizlerle paylaşayım dedim.

Benim elimde 2 adet 24 volt çıkışlı 100w trafo var. Merak ettiğim + ve - voltajlar için tek 200w kullanmak yerine 2 adet 100w kullanabilir miyiz? Elde edeceğimiz güç 100+100 mü olur yoksa trafo başına düşen 100w güç ile mi yetinmek zorunda kalırız?

Ayrıca ilerisi için, kolonlarımdaki crossover devresini iptal edip foobar2000'deki dijital crossover plugini ile direk olarak her sürücüyü ayrı ayrı sürmek gibi bir planım var ...
Read more : Kafama takılan sorular.. | Gösterim : 1640 | Cevaplar : 7 | Forum : Entegreli Güç Yükselteçleri

LM 3886 izlenimlerim

LM 3886 devresini yapmayı başardım.

1- Baskı devreyi laser printer yöntemi ile halettim. Transfer kağıdı olarak HP inkjet kağıdı kullandım. İlk defa baskı devre yapan birisi olarak netice gayet başarılı oldu. Epoksi tek taraflı baskı devre kullandım. Tuz ruhu ve oksijenli su karışımında baskı devre sorunsuz ortaya çıktı.

2- Bütün elektronik malzemeyi lm3886tf dahil karaköyden aldım.Bemim için İşin en zor kısmı elektronik malzemeleri bir araya getirmekti. 0.6 w metal film bulunmuyor piyasada onun yerine 0.5 ...
Read more : LM 3886 izlenimlerim | Gösterim : 4573 | Cevaplar : 11 | Forum : Entegreli Güç Yükselteçleri

lm4780 isteyenler buraya (TAŞINDI)

arkadaşlar kendime alırken bikaç tane fazla aldım .isteyen olursa benle iritbata geçsin
Read more : lm4780 isteyenler buraya (TAŞINDI) | Gösterim : 1884 | Cevaplar : 3 | Forum : Alınık

kasa baskıları

kasanın üzerindeki yazıları serigrafi ile basıyolarmış.peki biz bunu pnp transfer veya t shirt transfer kağıdı+ütü kombinasyonu ile yapabilirmiyiz.
Read more : kasa baskıları | Gösterim : 1889 | Cevaplar : 2 | Forum : Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

Toroid Trafo fiyatları ?

Toroid trafoların fiyatları hakkında bilgi sahibi olanlar acaba buraya yazabilirler mi ?

Bi konuda da bana akıl verin biraz :)
Bi yerde 1X25V-250W değerinde (sanırım Alman malı) iki adet toroid trafo buldum. Satıcı ikisini 100 YTL'ye verebileceğini söyledi. Simetrik çıkışı olmadığı için pek taliplisi yokmuş. Normal de böyle bi trafoyu sardırmaya çalışsak acaba ne kadar fiyat isterler ?
İkisini alıp seri bağlasam sorunsuz bir 2X25V-500 W elde ...
Read more : Toroid Trafo fiyatları ? | Gösterim : 14377 | Cevaplar : 25 | Forum : Güç Kaynakları

LM4780 veya LM3886 nerden temin edilebilir?

Merhaba,

LM4780 veya LM3886'lı bir anfi yapmak istiyorum ama bu çipleri Ankara'da bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Teşekkürler.
Read more : LM4780 veya LM3886 nerden temin edilebilir? | Gösterim : 1695 | Cevaplar : 5 | Forum : Entegreli Güç Yükselteçleri

LM12CL Mucizesi !?

The LM12 is a power op amp capable of driving g25V at
g10A while operating from g30V supplies. The monolithic
IC can deliver 80W of sine wave power into a 4X load with
0.01% distortion. Power bandwidth is 60 kHz. Further, a
peak dissipation capability of 800W allows it to handle reactive
loads such as transducers, actuators or small motors
without derating.

The LM12 establishes that monolithic ICs can deliver considerable output power without resorting ...
Read more : LM12CL Mucizesi !? | Gösterim : 1573 | Cevaplar : 2 | Forum : Entegreli Güç Yükselteçleri

Millennium Audio Power Amplifier

Yine oldukça etkiliyici bir proje fakat kimse yapmaya pek heveslenmesin çünkü devre SMD elemanlar içeriyor.
En azından görmedik demeyelim bilgimiz olsun.

http://www.soundlabsgroup.com.au/mm5/gr ... okbook.pdf
Read more : Millennium Audio Power Amplifier | Gösterim : 1791 | Cevaplar : 0 | Forum : Makaleleriniz

Proteus Notları

Meşhur programın kullanımı hakkında bilgiler.

http://rapidshare.com/files/21537585/PR ... I.rar.html
Read more : Proteus Notları | Gösterim : 1563 | Cevaplar : 2 | Forum : Makaleleriniz

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye