AKAI-AM-U2 Aktif Modifiye + EBU DIGITAL PPM montajı

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: AKAI-AM-U2 Aktif Modifiye + EBU DIGITAL PPM montajı

İletigönderen ozgurece » 13 Şub 2016, 21:50

Anladım Hocam Sesde herhangi bir fark olmayacaksa satın almanın bir anlamı yok. :( Hoparlör koruma devreleri tek çıkışmı ? siz o nedenle 2 adet yazdınız.
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İl: İZMİR

İletigönderen onursal » 13 Şub 2016, 22:55

ozgurece yazdı:Anladım Hocam Sesde herhangi bir fark olmayacaksa satın almanın bir anlamı yok. :( Hoparlör koruma devreleri tek çıkışmı ? siz o nedenle 2 adet yazdınız.

Bir tanesi yeterli. Ama ben bir tane de yedek alayım diyorum.
Belki yedek olanı modifiye eder daha iyi şekle getirerek kendim yeniden tasarlarım.
Burada ben tasarlasam sadece baskı devresi için 25 er KAAT bayılacağım.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

İletigönderen ozgurece » 14 Şub 2016, 21:05

Onursal hocam aslında Aslında anlatmak istediğim şuydu, Resmini paylaştığım 3 yollu Hoparlör filtresi sizin bana gönderdiklerinizden dahamı kötü..
bu 10$ a satılan 3 yollu Hoparlör filtresi.
Resim
Bu da sizin bana gönderdiğiniz (2 Tweter 2 Medium ile birlikte satın aldığımız) 3 yollu Hoparlör filtresi
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 14 Şub 2016, 21:13

ozgurece yazdı:Onursal hocam aslında Aslında anlatmak istediğim şuydu, Resmini paylaştığım 3 yollu Hoparlör filtresi sizin bana gönderdiklerinizden dahamı kötü..
bu 10$ a satılan 3 yollu Hoparlör filtresi.
Resim
Bu da sizin bana gönderdiğiniz 3 yollu Hoparlör filtresi
Resim

Daha kötü değil. Ama fark yaratacak kadar da iyi değil.
Alınır mı ? Alınır.
Ama ben olsam biraz daha kaliteli olanı alrdım.
Ürünlere dikkat edersen elektrolitik kondansatörlü olanlar ucuz, MKP tipi kondansatörleri olanlar pahalıdır.
Bobin kalitesi çok fazla farklı değil. Sadece kesim frekansına göre bobin değeri ayarlanmıştır.

Örnek olarak bir ürün.
http://www.ebay.com/itm/2pcs-AS-23B-AS- ... SwPhdVAYpN
Bu ürüne dikkat edersen tek fark kullanılan kondansatör tipleridir. Bobinler bile hemen hemen aynı yapıdadır.
Ucuz olanlardan alıp kondansatörü sonradan temin etmeye kalkışsan bile o tip kondansatörler pahalıdır.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 14 Şub 2016, 21:35

Analadım Hocam , bu durmda sizin açıkladığınız gibi 10$ x 2 olan filtre devresinden satın alırsam üzerindeki 10qF 100v olan 3 x 2 = 6 adet MKP tipi kondansatör ile değiştirmem gerekecek onlarda tanesi 6 tl den 36TL yapar ben bu yöntemi sevdim.Filtrelere Modifiye .
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 14 Şub 2016, 21:48

ozgurece yazdı:Analadım Hocam , bu durmda sizin açıkladığınız gibi 10$ x 2 olan filtre devresinden satın alırsam üzerindeki 10qF 100v olan 3 x 2 = 6 adet MKP tipi kondansatör ile değiştirmem gerekecek onlarda tanesi 6 tl den 36TL yapar ben bu yöntemi sevdim.Filtrelere Modifiye .

EHÜÜ ve de KEHÜÜÜ
http://www.ebay.com/itm/Audyn-Cap-Q4-47 ... Swr81URV7O
47uF bir kondansatöre kaç para vereceğini sanıyorsun :D
Benim ampliyi dinlemedin mi ? Sence kalite faktörü nereden gelmiş olabilir :D
Ya da şöyle üst seviye bir kondansatör önereyim sana .
http://www.ebay.com/itm/Audyn-True-Copp ... Sw1vlUwpe4
Ama alüminyum bipolar alırsan 100 tanesi çok ucuz.36$ BELEŞ BELEŞ :D
http://www.ebay.com/itm/100x-ROE-axial- ... SwL7VWtJOk
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

İletigönderen ozgurece » 14 Şub 2016, 21:57

Anladım Hocam Haklısınız o zaman en iyisi orta seviye filtreleri tercih etmek.Teknik açıklamalarınız için Teşekkür ederiz, Bu konuda artık azda olsa bilgi sahibi oldum.
Resim
Resim
Ayrıca sizin benim için yapmış olduğunuz Anfi Projesi Dehşet, AKAİ yede zannedersem bunun gibi küçük bir modifiye yaptınız.
En son ozgurece tarafından, 14 Şub 2016, 22:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 14 Şub 2016, 22:07

ozgurece yazdı:Anladım Hocam Haklısınız o zaman en iyisi orta seviye filtreleri tercih etmek.Teknik açıklamalarınız için Teşekkür ederiz, Bu konuda artık azda olsa bilgi sahibi oldum.

Hatırlarsan elektronikprojeler forumunda Serkan arkadaşımıza eski kartları söküm resimleri paylaşmıştım.
Bu paylaşımlarda senin amplinde kullanmış olduğum bazı kondansatörlerden bahsetmiştim.
Neden eskilere rağbet ettiğimi anlamışsındır sanırım :D
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen birgitay » 16 Şub 2016, 14:56

Onursal abi , Elektronik Proje'ler sayfasında Surround 7.1 ses sistemi ile arabada çok iyi ses aldığını iddaa ettiğin bir yazı okudum gözüme çarpmıştı...... Çok iyi birşeyse döküman varsa bende deneyebilirim....
Facebook Elektronik üzerine sayfam : https://www.facebook.com/groups/1216358921722507/
birgitay
DIY Audio Gurusu

İl: Kocaeli
Meslek: Elektronik

İletigönderen onursal » 16 Şub 2016, 15:16

birgitay yazdı:Onursal abi , Elektronik Proje'ler sayfasında Surround 7.1 ses sistemi ile arabada çok iyi ses aldığını iddaa ettiğin bir yazı okudum gözüme çarpmıştı...... Çok iyi birşeyse döküman varsa bende deneyebilirim....

Döküman yok.
Sistem 7.1 VIRTUAL SURROUND olarak tasarlanmış ve yapılmıştı.
Günümüz hoparlörleri ile böyle bir sistem yapmak biraz hayal olacaktır. O yıllarda istediğimiz özellikte hoparlör bulabiliyorduk.
4 adet 20cm WESTRA bass hoparlör. Ampli 4X40W BLAUPUNKT
7 kanal mono ses yükselteci. 3 adet TA7227 ile 6X5.5W çıkış gücü kullanmıştık. CENTRE için bu entegre köprü kullanılmıştı.
5 adet MID level gümrükten temin edilmiş 13cm 8 er watt hoparlör ve 7 adet WESTRA tweeter.
ALPINE EQ.
Bu EQ da band pass filtre ve arka ön line çıkışları olduğu için bu özellikleri amacıyla kullanılmıştır.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi