100watt mosfet projesi. ( KOOPERATIF PROJE )

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 17 Mar 2007, 13:38

Beratcim.

Bu kutu el yapimi diil. Hazir olmali. Presde basilmis cunku. Ayaklari begendiydsen iyi. Bizim koop projenin ayaklari buna benzer bundan daha guzel olacak. Cunku icinde kirmizi led yanacak.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen bykoz » 17 Mar 2007, 14:01

drhardware yazdı:Dostum bunca kalite çalışman var da neden bizimle paylaşmıyorsun? .

ilerleyen zamanlarda olabilir.
drhardware yazdı:Profesyonel misin?

amatör ruhla uğraşıyorum. ayrıca neleri biliyor olmam beni profesyonel yapar acaba ?:) yada profesyonelliğin kriterleri nelerdir ?
drhardware yazdı:Y ada başka endişelerin mi var? .
hiçbir endişem yok ama vaktimde yok
drhardware yazdı:Örneğin böyle komple bir preamp üyelerimizin oldukça ilgisini çekecektir. Üzüldüm doğrusu

neye üzüldünüz anlamadım. :)[/quote]
drhardware yazdı:Ayrıca Nico'nun uyarıları deneyimsiz DIY ciler için! Ampli komple A sınıfı olduğundan çok ciddi soğutma sorunları doğabileceğinden bahsediyor. Yoksa senin gibi deneyimli bir DIY ci doğal olarak bu sorunları düşünmüştür zaten.

haklısınız. :)

saygılar...
bykoz
DIY Audio Fanatiği

İl: BURSA
Meslek: AUDIO & VIDEO SERVİCE

Okunmamış iletigönderen bykoz » 17 Mar 2007, 14:05

Ersoy yazdı:Beratcim.

Bu kutu el yapimi diil. Hazir olmali. Presde basilmis cunku. Ayaklari begendiydsen iyi. Bizim koop projenin ayaklari buna benzer bundan daha guzel olacak. Cunku icinde kirmizi led yanacak.

kutuyu dikkatli incelerseniz, ön ve arka paneli değiştirilmiş dandik bir VCD kutusu olduğunu anlarsınız, ayaklarda VCD nin orjinal ayaklarıdır.

saygılar...
bykoz
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen berat23 » 17 Mar 2007, 15:33

Ersoy yazdı:Beratcim.

güzel olur hocam.aslında bizde böyle vcd kutusundan falan yapabiliriz.peki bu üzerindeki yazıları n ile yapıyolar.bizde yapalım.
berat23
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 17 Mar 2007, 17:56

Kutu üzerindeki baskılar serigrafi olabilir mesela. Aynı zamanda devre plaketlerini de serigrafi bastırabilirsiniz ama bir tane plaket baskısı çok pahalıya gelir, astarı yüzünü geçer yani kendi atölyeniz veya tanıdık bi arkadaşınız yok ise.
O yüzden tek baskılık plaketleri kuşe kağıda lazer yazıcıdan çıkış alıp ütüyle halletmek çok daha pratik ve masrafsız oluyor.
Bu tür ön panel baskısı yaptırmayı kafaya koymuş ama nasıl ve hangi programla çizeceğini düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim. Mesleğim gereği, vektörel bi çizim programı olan corel draw'ı ve pixel tabanlı bi program olan photoshop'u kullanmayı kısmen biliyorum diyebilirim.
Bana kaba taslak ölçülerinizi ve nasıl bişey istediğinizi aktarabilirseniz, vaktim oldukça yardımcı olmaya çalışırım.
Hazırladığım grafiğin dosyasını, paneli bastıracağınız yere götürmeniz yeterli olacaktır.
İlgili arkadaş o dosyayı açıp gerekli çıkışı alıp kalıbını çeker ve sizin götürdüğünüz malzemeye o grafiği oraya basar. :)
Bu baskı tekniği ile altın ve gümüş yaldız boya kullanma imkanınızın da olduğunu belirteyim. Örneğin siyah eloksallı bir aliminyum ön panelin üzerinde altın yaldız yazı ve kadran çizgileri çok hoş duracaktır.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Okunmamış iletigönderen drhardware » 18 Mar 2007, 16:13

Profesyonellik audio işinden para kazanıp kazanmadığınla ilgili.. Profesyoneller pek paylaşımcı değildir, o bakımdan sordum. Ayrıca hatırlatmak isterim ki DIY audio işi tamamen amatörlere yöneliktir.
Üzülmemin sebebi ise bunca çalışman varken bizimle paylaşmaman! Zaten onun için profesyonel olup olmadığını sordum.

Neyse sonuçta sen bilirsin.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 22 Mar 2007, 20:44

DR.

Volum dugmesinin capi 60mm sence nasil?
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen berat23 » 22 Mar 2007, 22:22

ersoy hocam.bu düğmenin daha ufağından (20-25mm)bulamamız mümkünmü yoksa özel olarakmı işletiyosun.

60mm iyi gibi duruyo bence.kalınlığıda 15-20mm arası olursa güzel durur.daha büyüğü biraz kamyon lastiği kıvamına gelir
berat23
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen bykoz » 23 Mar 2007, 10:28

merhaba, kutu üzerindeki yazılar, transfer yazı diye satılan malzeme, kırtasiyelerde olur. her ebatta bulmak mümkün, aydınger kağıdı düşünün onun üzerine 10 adet A, 10 adet B, 8 adet C gibi kullanım çokluğuna göre dizilmiş harfler ve rakamlar var.
nasıl yapılıyor? yazı yazacağınız malzemenin üstüne koyup kurşun kalemle bastırıyorsunuz, harf kağıttan kurtulup malzeme üzerine yapışıyor, komple yazı bitince renksiz vernik atıyorsunuz üzerine.

saygılar...
bykoz
DIY Audio Fanatiği

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Okunmamış iletigönderen drhardware » 23 Mar 2007, 11:39

Yaşlı dostumuz Nico, yanlışlıkla bize uygulamaya sokmadığı bir PCB kalıbı göndermiş!
Dün PCB'yi basıp uygulamaya geçtiğimde farkettim ve kendisine bilgi gönderdim.
Çok eski bir proje olduğu için üzerinde bir kaç revizyon yaptığını, özellikle Türkiye'de ince bakırlı epoksi kullanıldığını bildiği (ben söyledim) için yolları kalınlaştırırken böyle bir hata yaptığını bildirdi ve özür diledi.
Gün içerisinde kendi uyguladığı ve benim tekrar kontrolden geçireceğim sorunsuz versiyonu dosyalar arasına eklenecektir.
Ancak hali hazırda bu PCB yi bastırmış olan arkadaşlarımız için şu revizyonu yapmaları gereklidir;
Resim
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

ÖncekiSonraki

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi