TECHNICS SU-V4A FULL Modifiye

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: TECHNICS SU-V4A FULL Modifiye

İletigönderen onursal » 25 Ekm 2015, 14:18

birgitay yazdı:Yaw Onursal abi bir gittiniz hiç yoksunuz. Okadar başlık açtık hiç birine ne katıldınız nede yorum yaptınız :D Jean Hiraha vs. yapmak istedim hoparlör önerisine kadar sordum katılmadın ? Hem bu amplifkatör'ü pcb olarak biraz daha büyük çizdik. Zira bunun amacı Star Ground tekniğine uygun olarak yaptım . Sizce nasıl olur? Çıkış trleride Metal transistör yerine Mjl21194-Mjl21193 serisi yaptım.

Adamım konuya katılmıyorsam.
Ya o konuda bilgim yoktur.
Ya da o konuda yardımcı olabileceğim birşey yoktur.
STAR ground tekniğine göre yaptım diyorsun ama baskı devreyi yıldız şeklinde yapmak bu tekniğin göstergesi değildir.
Ben Özgürece'nin amplisinde hiç yıldız şeklinde baskı devre kullanmadım. Hatta köşeli ve birbirlerini kesen yollar çoğunlukta. Ama tısıl hörül çalışıyor :D
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

İletigönderen Amatör » 25 Ekm 2015, 18:25

ozgurece yazdı:https://youtu.be/5Z4O3L6Pm6A

Görseller çok şık olmuş,tebrik ederim.
Daha iyi bir kolon ile flat dinlemek çok daha keyifli olacaktır.
Ampli olayını hallettiğinize göre,İyi bir kabin yapmaya odaklanabilirsiniz.
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

İletigönderen onursal » 25 Ekm 2015, 18:31

Amatör yazdı:Görseller çok şık olmuş,tebrik ederim.
Daha iyi bir kolon ile flat dinlemek çok daha keyifli olacaktır.
Ampli olayını hallettiğinize göre,İyi bir kabin yapmaya odaklanabilirsiniz.

Amatör.
Sendeki kabinleri arkadaşımıza ver de ecik ses dinlesin :D
O kabinlere hastayım haa :D
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Amatör » 25 Ekm 2015, 18:48

Onursal Bey,hayata geçmeyi bekleyen 3 adet kabin projem var,biri otomobil için.Hepsinin hesaplarını kendimce yaptım,sadece marangoz işleri var ancak ilgilenecek vaktim yok.
Burada görüştüğüm bazı marangozlara birtürlü istediğim şekli anlatamıyorum maalesef.
Bazen, küçük çaplı bir atölye bile kurmayı düşünmüyor değilim :) Boş zamanımda hızar sesi dinlerim :) Tabiiki parmağımı veya kolumu kesmez isem :)
Benim hazır kabinleri geçmeyi planlıyorum bunlar ile :) zor tabiiki ancak denemeden bilemeyiz değil mi?
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

İletigönderen onursal » 25 Ekm 2015, 19:01

Amatör yazdı:Onursal Bey,hayata geçmeyi bekleyen 3 adet kabin projem var,biri otomobil için.Hepsinin hesaplarını kendimce yaptım,sadece marangoz işleri var ancak ilgilenecek vaktim yok.
Burada görüştüğüm bazı marangozlara birtürlü istediğim şekli anlatamıyorum maalesef.
Bazen, küçük çaplı bir atölye bile kurmayı düşünmüyor değilim :) Boş zamanımda hızar sesi dinlerim :) Tabiiki parmağımı veya kolumu kesmez isem :)
Benim hazır kabinleri geçmeyi planlıyorum bunlar ile :) zor tabiiki ancak denemeden bilemeyiz değil mi?

Sana özelden bir kabin projesi vermiştim sanırım.
Bence o projeyi değerlendir. Sendeki 60Hz rezonanslı DUAL hoparlörler bile coşacaktır bence.
Kabin yapımı ise marangozluk ile ilgili olduğu için ne yazık ki bizlerden uzaktır. Sanatı sanatçısına bırakmak gereklidir biryerlerde.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen birgitay » 26 Ekm 2015, 12:33

Onursal abi , amplifkatör konusunda Yıldız şeklinde yapmak sende ne anlama geliyor? Zira Jean Hiraga için yapıyorum demiştim , bu tekniği Smps ilede kullandım. Gayet hoş çalışacağının taraftarıyım. Bundan ziyade , birde Power Amplifkatör'ler için Half Bridge Smps ile uğraşıyorum çok iyi sonuç alacağımı biliyorum zira denemiştim (100khz) oda ayrı bir konu........ Şimdi ise senin bu amplifkatörün Özgürece arkadaşın dediği gibi videoda sesler tane tane geliyor. Bunların teknik olarak açıklaması , sese karışan distirisyonlar mı parazit mi ? Ama bana kalırsa Fullrange hoparlörün karekteristiğinden , aradaki preamplifkatörün yapısına kadar herşey için içine giriyor....
Facebook Elektronik üzerine sayfam : https://www.facebook.com/groups/1216358921722507/
birgitay
DIY Audio Gurusu

İl: Kocaeli
Meslek: Elektronik

Reklamlar

İletigönderen onursal » 26 Ekm 2015, 12:53

birgitay yazdı:Onursal abi , amplifkatör konusunda Yıldız şeklinde yapmak sende ne anlama geliyor? Zira Jean Hiraga için yapıyorum demiştim , bu tekniği Smps ilede kullandım. Gayet hoş çalışacağının taraftarıyım. Bundan ziyade , birde Power Amplifkatör'ler için Half Bridge Smps ile uğraşıyorum çok iyi sonuç alacağımı biliyorum zira denemiştim (100khz) oda ayrı bir konu........ Şimdi ise senin bu amplifkatörün Özgürece arkadaşın dediği gibi videoda sesler tane tane geliyor. Bunların teknik olarak açıklaması , sese karışan distirisyonlar mı parazit mi ? Ama bana kalırsa Fullrange hoparlörün karekteristiğinden , aradaki preamplifkatörün yapısına kadar herşey için içine giriyor....

Yıldız şekli tek noktadan GROUND demektir. Baskı devreden bir noktayı referans alırsan mecburen yıldız şeklinde olacaktır. Ama baskı devredeki tek noktaya kaç adet ground hattı irtibatlayabilirsin ki ?
Benim sistemlerde sistem referans noktası şase metaline bağlanmıştır. Şase metaline bağlanan tüm devreler belli noktalardan şase metaline vidalanır böylece tek nokta referans teşkil etmiş olur.
Benim amplide distorsiyon değerleri ölçülmüş ve değerleri yazılmıştır.Normal insan kulağı bu seviyedeki distorsiyon seviyesini farkedemez.
Gürültü seviyesi de -62 db olduğuna göre ampli sonuna kadar açılsa bile boşta iken herhangi bir ses duyulmaz.
Geriye ne kaldı. Frekans karakteristiği.
30KHz üst frekanslara çıkmak ve doğrusal bir çizgi elde edebilmek çoğu amplilerde ince detaylara bağlıdır.
İşte seslerin tane tane çıkması olayı tamamen frekans karakteristiği ile ilgilidir.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen birgitay » 26 Ekm 2015, 13:00

Sağ olasın abi açıklamlar için. Smps' konusunada bir ara değinelim. Tecrüben var ise Power Amplifkatör için birşeyler yapalım. Mesela Ir2153'lü güzel bir Şemam var.
Facebook Elektronik üzerine sayfam : https://www.facebook.com/groups/1216358921722507/
birgitay
DIY Audio Gurusu

İletigönderen onursal » 26 Ekm 2015, 13:19

birgitay yazdı:Sağ olasın abi açıklamlar için. Smps' konusunada bir ara değinelim. Tecrüben var ise Power Amplifkatör için birşeyler yapalım. Mesela Ir2153'lü güzel bir Şemam var.

SMPS'lerde tecrübem yok.
Aslında bu güç kaynaklarını hiç sevmem. Bir audiocu için SMPS başlı başına GÜRÜLTÜ üretecidir. Bu sebeple ben tasarımlarımda daima lineer güç kaynakları kullanırım.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen birgitay » 26 Ekm 2015, 13:37

Linear güç kaynağı sabit değilken benim bildiğim tek Trafolu Doğrultmaçlar...... Başka ne vardı ?
birgitay
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir