TECHNICS SU-V4A FULL Modifiye

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: TECHNICS SU-V4A FULL Modifiye

İletigönderen onursal » 26 Ekm 2015, 13:44

birgitay yazdı:Linear güç kaynağı sabit değilken benim bildiğim tek Trafolu Doğrultmaçlar...... Başka ne vardı ?

Trafo sadece şebeke gerilimini düşürürler.
Doğrultmaçlar trafo çıkışını doğrulturlar.
Bu anlatım çok basit olsa da ciddi bir projede güç kaynağının gürültü seviyesi çok önemlidir.

Özgürece
Bak yamyamın birisi pikabı modifiye etmiş :D
https://youtu.be/ATaSQqjR1fc
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

İletigönderen ozgurece » 26 Ekm 2015, 18:19

Oooo Onursal Hocam Adam baya Fanatic Lambalı amfi ile ses güzel duyuluyor.
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İl: İZMİR

İletigönderen ozgurece » 19 Kas 2015, 22:19

Değerli Forum Arkadaşlarım , Onursal Hocamın benim için yapmış olduğu Anfi de PPM (DIN) seviye göstergesindeki ledleri, Hocamın bilgisi dahilinde, Yurt dışından getirtmiş olduğumuz Tower Blue LED Super Bright Ledler ile değiştirdim, Metalik kasa içinde Mavi ledler DEhşet oldu, Anfi Görsel 10 , Ses 10 + 10.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 19 Kas 2015, 22:36

Anfiyi böyle allayıp pullayıp süslüyorsun. Sonra görenlerin ağzının suyu akıyo ve guduruyolar :D
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 19 Kas 2015, 22:41

Onursal Hocam inanın yapmış olduğunuz anfinin sesi gibi ben bu kadar temiz ve enstrumanların ayrıntılı sesini veren amfi dinlemedim, Anfiyi PC, Teyp,ve Uydu alıcısına bağlı genellikle gündüzleri National Geo Wild izliyorum , oradaki kuş sesleri sanki odanın içnde kuş varmış gibi öyle GERÇEKÇİ ki İNANIILMAZ Gerçekten Muhteşem, Elinize sağlık ..Hocam birde video ekleyeyim iyice Gudursunlar. :mrgreen: Ayrıca Videoda ses, volum seviyesine dikkat edin inanınki 5 e kadar açmaya cesaret edemedim 4 te ortalık yıkılıyor , Gerçek 2 x 30w ev için çok çok Fazla
Resim
https://www.youtube.com/watch?v=gJpfOI0z3aE
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 21 Kas 2015, 23:14

ozgurece yazdı:Onursal Hocam inanın yapmış olduğunuz anfinin sesi gibi ben bu kadar temiz ve enstrumanların ayrıntılı sesini veren amfi dinlemedim, Anfiyi PC, Teyp,ve Uydu alıcısına bağlı genellikle gündüzleri National Geo Wild izliyorum , oradaki kuş sesleri sanki odanın içnde kuş varmış gibi öyle GERÇEKÇİ ki İNANIILMAZ Gerçekten Muhteşem, Elinize sağlık ..Hocam birde video ekleyeyim iyice Gudursunlar. :mrgreen: Ayrıca Videoda ses, volum seviyesine dikkat edin inanınki 5 e kadar açmaya cesaret edemedim 4 te ortalık yıkılıyor , Gerçek 2 x 30w ev için çok çok Fazla
Resim

At havanı adamım. :D
Hatta evine arkadaşlarını da çağırıp hava bas. O kadar para harcadın. Harcadığın paranın en büyük bölümü ise kutu ve estetik içindi.
Akıllı kişiler bu işin nasıl böyle kaliteli yapılabildiğini araştırırlar. Ben artık soğudum.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

İletigönderen ozgurece » 28 Kas 2015, 21:25

Resim
:D :D Onursal Hocam -40..... +3 DIN PPM Açıkçası ben bu seviyeleri ölçebilen ,gösteren PPM DIN Göstergeli bir Anfi GÖRMEDİM.. Görmek isteyen Forum Arkadaşlarımız buradan bakabilirler.Ayrıca Anfi Satılık Değildir (Lütfen Mesaj Atmayın) Teşekkürler. :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 28 Kas 2015, 21:47

Gayet ŞİPİRDEK olmuş :D
PPM'lerin amacı ses seviyesini mümkün olduğunca bir bakışta gösterebilme amacı taşır.
Yapmış olduğun son renklendirme ile gayet hoşş olmuş. Bir bakışta sinyalin seviyesi okunabilmektedir.
Ampliyi satarsan aynı ampliden bir daha yapamam haberin olsun :D
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 28 Kas 2015, 22:15

Onursal Hocam ben bu yaptığınız anfi gibi ne duydum ne gördüm ,Antalya'da bir yıl DJ lik yapmıştım ve elimden birçok marka cihazlar geçti kendime oldukça fazla özel kayıt kasetler yapmıştım sizin yaptığınız anfi ye TC-K490 Bağlayıp bu kasetleri dinleyince AKLIM GİTTİ , Heleki en basitinden küçük mp3 3, 4 mb lık müzikleri dinleyince yok artık bu kadar da olmaz dedim açıkçası 10.000$ verseler ben satmam SATMAM.....DEHŞET ÖTESİ BİR SES
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 28 Kas 2015, 22:36

KASETLERDEN NE KADAR BAND GENİŞLİĞİNE ULAŞABİLİRSİN Kİ :D
kaliteli bir pikap temin edip te iyi kaydedilmiş plak dinle de sesi soluğu gör :D
Tabii ki böyle bir iş için hoparlörlerini de üst seviyeye çıkartmalısın.
Amatör arkadaşımız duymasın haa :D
Onda CLASS-A ampli ve çok kaliteli bir çift hoparlör var :)
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi