TECHNICS SU-V4A FULL Modifiye

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: TECHNICS SU-V4A FULL Modifiye

İletigönderen ozgurece » 08 Haz 2015, 10:18

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İl: İZMİR

İletigönderen onursal » 24 Haz 2015, 17:39

Son yapılan GROUNDING modifiyesinde amplinin giriş board ground noktası değiştirilmiştir.
Cihazın kendi giriş devresinden kaynaklanan gürültüler minumum seviyeye indirilmiş olup kulakla hisedebilmek mümkün değildir.
Değişiklikten sonra sistem headroom seviyesi +6db olarak ayarlanmıştır. Böylece zayıf sinyal girişli cihazlarda da max güce ve dinamik alan seviyesine erişmek mümkün olmuştur.
Şu haliyle takribi 85-90 dbA lık bir dinamik alan (Tahmini olarak) elde edilmiş olup kesin sonuç ölçümle bulunacaktır.
AMATÖR ARKADAŞLARIN ANLAYABİLECEĞİ ÖZEL TEST:
Eski eserlerden oluşmuş (eskiden büyük format bandlara kayıt yapılırdı) ama orijinal olarak CD'ye kaydedilmiş bir CD dinlenilmiştir. Eskiden kayıt meteryali olarak kullanılan band üzerindeki gürültü seviyesi (ampli sesi sonuna kadar açıkken kulaklık ile) eser geçişlerinde ve eser boşluklarında rahatlıkla algılanabilmiştir.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

İletigönderen onursal » 29 Haz 2015, 19:57

https://youtu.be/OICtpz1bREQ
PPM tanıtım videomuz tamamlanmıştır.
PPM yapmak isteyen arkadaşlarımız için şemaları sunuyorum.
40db display sürücüsü.
Resim
LM3915 ve LM3916 entegreleri kullanılarak yapılmış display sürücümüz oldukça basittir. Birkaç pasif elemanla yapımı tamamlanabilir. Esnek bir tasarım konfigürasyonu sunmaktadır. Sinyal referans seviyesi 1V tan 10V a kadar ayarlanabilir.

Bir PPM devresindeki en önemli devre redresör veya rectifier denilen devrelerdir.
Resim
AC ses sinyallerini doğrultmak amacıyla tasarlanmış olan bu devre esas mantık olarak bir köprü diyot vazifesi görmektedir. Ancak bilindik diyotların eşik gerilimi 0.7V civarı olduğu için bu eşiğin altındaki sinyal seviyeleri için op-amp kullanılmıştır.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 29 Haz 2015, 22:15

Onursal Hocam Elinize sağlık çok güzel ,teknik bir anlatım olmuş , Tek kelime ile Muhteşem , sizin profesyonel bilgi tecrübenizle Forumda Konuyu takip eden ve Forumdışı konuyu gören tüm arkadaşlarımız bilgi sahibi olacaklar, Bu güzel Anlatım ve ayrıntılı bilgi paylaşımınız için çok Teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 29 Haz 2015, 22:21

ozgurece yazdı:Onursal Hocam Elinize sağlık çok güzel ,teknik bir anlatım olmuş , Tek kelime ile Muhteşem , sizin profesyonel bilgi tecrübenizle Forumda Konuyu takip eden ve Forumdışı konuyu gören tüm arkadaşlarımız bilgi sahibi olacaklar, Bu güzel Anlatım ve ayrıntılı bilgi paylaşımınız için çok Teşekkür ederiz.

Rica ederim dostum.
Umarım faydalı birşeyler anlatabilmişimdir.
Şemaları da verdim ki ilgilenen arkadaşlar olursa kaynak olur diye.
Tereddüt ettiğin noktalar olursa herdaim buralardayım.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 03 Eyl 2015, 17:42

Onursal Hocamdan Alıntı..
NEUTRIK test sonuçları beklenen gibi çıktı.
Ön ayarlarda 2db lik genel hatalar görülse de bunlar zaten normal olup neutrik ile düzeltildi.
Gürültü seviyesi max volume seviyesinde -62 olarak ölçüldü. Trafonun yarattığı HUM olmasa genel değer -65 olmalıydı. Bu da 40db genel ampli kazanç faktörü için 102 db dinamik alana takabbül etmektedir.
Max seviyedeki (30W çıkış ve ton kontroller defeat) ölçülen distorsiyonlar şöyledir.
THD+N olarak
30Hz %0.5
250Hz %0.2
500Hz %0.1
1KHz %0.1
5KHz %0.1
10KHz %0.2
20KHz %0.3
1W çıkış gücü için ölçülen değerler STK 465 in genel kataloğunda verilen değerlere hemen hemen eşdeğerdir. %0.08
+3db overload için ölçülen distorsiyon %10 dur. Temel standartlara uygundur.
Frekans karakteristiği ise 10Hz ila 30KHz arasında sadece +/-2db lik sapma ile ölçülmüştür.

Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

Reklamlar

İletigönderen neo_istanbul » 15 Ekm 2015, 12:55

abi merhaba,
stk 465 hakkında sende bilgi almak istiyorum ancak sana nasaıl ulaşabilirim acaba.
yardımını rica edecektim. tşk..
neo_istanbul
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: muhasebe

İletigönderen neo_istanbul » 16 Ekm 2015, 08:14

Mr_yamyam abi merhaba.
ben istanbul dan. abi senden elimdeki 1981 yapımı sharp marka stereo anfinin 459 olan stk sını 465 le değiştirip daha yüksek bir çıkıs güçüne ulaşmak istiyorum.
bunun için bu anfide neleri değiştirmemiz gerekli, bu işin oluru varmı , istediğimiz seye ulaşırmıyız. ben tamamen amatör biri olarak cok az bir elektronik bilgisi olan biriyim. bu isi senin yardımınla yapmak istiyorum. senden ricam bana yardımcı olabilir misin abicim.
sana nasıl ulaşırım bilmiyroum, bir türlü ulaşamadım tel.vs bilgine.. benim telim 532 501 85 74 ..hüseyin..
saygılar..
neo_istanbul
Yeni Üye

İletigönderen onursal » 17 Ekm 2015, 23:34

neo_istanbul yazdı:Mr_yamyam abi merhaba.
ben istanbul dan. abi senden elimdeki 1981 yapımı sharp marka stereo anfinin 459 olan stk sını 465 le değiştirip daha yüksek bir çıkıs güçüne ulaşmak istiyorum.
bunun için bu anfide neleri değiştirmemiz gerekli, bu işin oluru varmı , istediğimiz seye ulaşırmıyız. ben tamamen amatör biri olarak cok az bir elektronik bilgisi olan biriyim. bu isi senin yardımınla yapmak istiyorum. senden ricam bana yardımcı olabilir misin abicim.
sana nasıl ulaşırım bilmiyroum, bir türlü ulaşamadım tel.vs bilgine.. benim telim 532 501 85 74 ..hüseyin..
saygılar..

STK459 ile 465 sanırım aynen yerlerine uyan aynı serii idiler. 459 10W civarı olup besleme gerilimleri daha düşüktür.
Haliyle devredeki kondansatörler de düşük dayanma gerilimli olabilirler.
Ancak besleme gerilimi 2X24V un altında ise STK465 taksan bile performans alamazsın.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen neo_istanbul » 18 Ekm 2015, 02:19

mr. yamyam abı ozaman kondasötor ıle trfoyu degıstırmemız yetrlı olacakmıdır.
ıstedıgımız sonuca ulaşabılırmıyız. ses kalıtesını bozmadan ses gucunu artırmak.
neo_istanbul
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir