Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:52

News News of Hoparlörler

Site map of Hoparlörler » Forum : Hoparlörler

Tweeter(tiz), mid-range(orta sesler), woofer ve subwoofer'lar hakkındaki tüm soru(n)lar

Subwoofer Yapıyoruz

Ersoy'un başka bir konu altında bahsettiği aktif subwoofer'ı yapmaya karar verdik. Ortak bir proje olacak bu, biraz sürebilir, zaman ayırmak bazen çok zor olabiliyor. Ama kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Biz de ne yapalım nasıl yapalım diye buradan yazışmaya karar verdik. Böylece sizlerin de fikirlerinden yararlanmış oluruz.

Bana Ersoy'un verdiği ölçülere 38x36x35 idi. Ben de buna göre basit çizim yaptım. Malzeme olarak mdf kullanmaya karar verdik. Port da olacakmış, hoparlörü hangi yüze koymalıyız gibi sorulara cevap ...
Read more : Subwoofer Yapıyoruz | Gösterim : 9319 | Cevaplar : 32

yardım drhardware abi!!!

abi aşağıdaki mesajı sana atmıştım ama ulaşmadı herhlade bende sana burdan ulaşmayı uygun gördüm : (

ben siteye yeni üye oldum.Site çok güzel olmuşda hani şu kabin hesaplama programı varya wınISD ; işte o programı açtım kabin hesaplamak için benim , hoparlörün markası yoktu.Şimdide okulda projeye katıldım 5+1 ses sistemi yapacağım hem kabin konusunda hemde 5+1 devresi konusunda sıkıntıya girdim çıldıracağım.
Abi yardımıcı olursan çok makbul geçer.
benim woofer Universal UW 3080. programda yok
birde ...
Read more : yardım drhardware abi!!! | Gösterim : 1380 | Cevaplar : 5

tannoy mu magnat mı

enucuzdikmen sitesinde magnat ın ın 160 - 170 ytl lik hoparlörleri var. tannoy mx 1 veya tannoy mercury mxr yerine bunları tavsiye edrmisiniz. amfi olarak lm 3886 veye lm 4780 kullanacağım.

http://www.enucuzdikmen.com/index.asp?C ... tegori=296
Read more : tannoy mu magnat mı | Gösterim : 3716 | Cevaplar : 5

Mid-Tiz Yardım Lütfen...

slm ben istanbuldan size gore cok amatör olan bir hi-fi duskunuyum gecen sane aldıgım mid ve tizlerim yandı ve istanbulda yada net uzerinden satın almak istiyorum bana tavsiye edebileceginiz herhagi bir yer warmı?aradıgım hoperlorler 50w alması gayet yeterli kullandıgım anfi Sony STR-DE497.
Read more : Mid-Tiz Yardım Lütfen... | Gösterim : 9206 | Cevaplar : 15

Öncelikle merhaba, hoparlörlerin değerini nasıl öğrenirim.

Merhaba
Sitenize yeni üye oldum ve oldukça amatörüm daha doğrusu yolun başındayım.
Uzunca bir süredir elimdeki eski Sony sistemi kullanmaktayım.
Bununla birlikte iki adet hoparlörüm daha vardı. Epeydir niyetlenipte bir türlü girişemediğim
bu hoparlörlere yeni bir kasa yapmak istiyordum (Pc'de kullanmak için ebatlarını küçültmek istiyordum)
Ancak hoparlörleri söktüğümde biraz hüsrana uğradım çünkü hiçbirinin üzerinde değer yazmıyor.
Öncelikle bu değerleri nasıl öğrenebilirim. Kaç ohm, kaç Watt
Read more : Öncelikle merhaba, hoparlörlerin değerini nasıl öğrenirim. | Gösterim : 8363 | Cevaplar : 12

Hoparlör (Tamir) Parçaları

Merhaba,

Hoparlör tamiri yapanlarda gördüğüm kadarı ile yeni kağıt gövdeler, spider, cone gibi malzemeler var. Türkiye ye bunları hangi firmanın getirdiğini, nereden satın alabileceğimi bilen var mı?

Şimdiden teşekkürler...
Read more : Hoparlör (Tamir) Parçaları | Gösterim : 3977 | Cevaplar : 2

30 cm hoparlör ve büyük komple kabin hakkında

Arkadaşlar aranızda hoparlör kabinini komple yapmayı deneyen varmı şimdiye kadar yani jbl markası bu konuda çeşitli örneklere sahip. Yani hoparlör, anfi, trafo herşey tek kabinde daha komple ve modüler görünüyor ama bunun sıkıntı yaratabileceğini sanıyorum düşünün 30cm bi hoparlörünüz var ve sesi sona yaklaştırdığınızda evi sallayabilen bu canavarın içine koyduğunuz anfi soğutucusunun ve trafonun sallantıdan etkilenip şangırtı yapması ihtimali var bu tür sorunların önüne nasıl geçilebilir acaba?
Read more : 30 cm hoparlör ve büyük komple kabin hakkında | Gösterim : 2288 | Cevaplar : 1

Subwoofer

Arkadaslar subwoofer hakkında ve işleyişi ve yapılışı hakkında bana bilgi verebilirmisiniz?

Passive nasıl aktive nasıl?

Teşekkürler
Read more : Subwoofer | Gösterim : 2675 | Cevaplar : 2

KENDI HOPARLORUNU KENDIN YAP

Burada olmazsa olmaz hoparlorlerden bahsedelim. Bilgilerimizi paylasalim. Neden olmasin belki koop proje bile yapilabilir.

Uzun zamandir hoparlor kabini yapiyorum. Hobi olarak tabi. Fakat yillar gectikce kulagim gelisti, dinledigim muzikler degisti, hobilerime dahacok para harcamaya basladim. Bunlarin sonucu olarak daha iyi kabinler yapmaya basladim. Uzman degilim ama yolun basindada sayilmam.

En zor hobilerden biridir. Cok hazla degiskenin oldugu icin sonuclar kesin olmaz. Malzeme turu, odanizin boyutlar, yarde hali olup olmamasi, kablolama, hoparlorleri konumlandirma vs gibi birsuru ...
Read more : KENDI HOPARLORUNU KENDIN YAP | Gösterim : 11676 | Cevaplar : 35

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye