Sağlam, ucuz ve basit; DARLINGTON ÇIKIŞLI AMPLİFİKATÖR..

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 11 Mar 2008, 22:28

PCB için exportladığım jpg dosyasını 600dpi yaptım, mümkün olduğunca pixeller gözükmesin diye.
Normalde birebir ölçüsünde basması gerek ama sorun yaşıyorsanız istediğiniz başka formatta hazırlamayı deneyelim.
PDF yapmak için adobe acrobat lazım (reader olmayanı) o da bende yok.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

PDF

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 12 Mar 2008, 02:55

Sevgili Kapibara,

Aşağıdaki linkte bedava PDF oluşturma programlarından biri var. Tıpkı bir yazıcı gibi kurulum yapıyor, sen de COrelDraw'dan yazıcıya gönderir gibi PrimoPDF'e gönderiyorsun. Sonuç ise bir pdf dosyası.

http://www.download.com/PrimoPDF/3000-1 ... ag=lst-0-1

Export ettiğin jpeg dosyası 600 dpi RGB formatında, yine CMYK'in K'sini göndersen yazıcıya sanırım tüm sorunlar halledilecek.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 12 Mar 2008, 04:06

Bu program iyimiş, bundan sonra hep bunu kullanalım. Ayrıca çizimi pixel değil vektörel olarak dosyaya aktarıyor ve ne kadar büyütürseniz büyütün kırık kırık olmuyor.

http://rapidshare.com/files/98854959/10 ... F.zip.html

Bu arada önceki 600 dpi jpg dosyasının CMYK olması gerekiyor eğer yanlış yollamadıysam.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 12 Mar 2008, 10:11

Bilgiler vektörel olunca pdf formatındaki içerik de vektörel oluyor. Asıl yazıcıdan çıkış alırken konturlar daha keskin çıkıyor. BUna benzer başka yazılımlar da var ama ben bunu kullanıyorum uzun zamandır.

Önceki jpeg CMYK imiş, doğru, ben PhotoStuio ile açınca gariban program anlayamamış, PhotoShop düzgün gösteriyor.

Yalnız yine PDF'e göndermeden önce siyah yollara ton vermişsin galiba, ekranda gri tonunda göründüğü gibi yazıcıdan da tramlı çıkıyor.

Uğraştırıyoruz seni ama kaptırdın bir kere paçanı arkadaşım, sebi bırakmayız. :D :D

Ellerine sağlık..
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 12 Mar 2008, 19:08

Çalışma zaten CMYK olarak hazırlanıyor ve yollar da sadece K dolgusu söz konusu.
Bu programla PDF olarak hazırlarken herhangi bi değişiklik yapmadım çizg rengi K olması gerek çünkü kullandığım program (Corel draw) pdf import edebiliyor ve aynı dosyayı rapid den indirip import ettim ve yolların rengi yine K gözüküyor. Yazıcı bunu nasıl RGB yorumluyor anlamış değilim. :)
Bildiğiniz başka yöntemler varsa denemeye hazırım.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 12 Mar 2008, 19:24

hoparlör yazdı:Bilgiler vektörel olunca pdf formatındaki içerik de vektörel oluyor. Asıl yazıcıdan çıkış alırken konturlar daha keskin çıkıyor. BUna benzer başka yazılımlar da var ama ben bunu kullanıyorum uzun zamandır.

Önceki jpeg CMYK imiş, doğru, ben PhotoStuio ile açınca gariban program anlayamamış, PhotoShop düzgün gösteriyor.

Yalnız yine PDF'e göndermeden önce siyah yollara ton vermişsin galiba, ekranda gri tonunda göründüğü gibi yazıcıdan da tramlı çıkıyor.

Uğraştırıyoruz seni ama kaptırdın bir kere paçanı arkadaşım, sebi bırakmayız. :D :D

Ellerine sağlık..

Adobe Readerda bir ayarı olmasın onun?
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Reklamlar

Ayar mayar

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 12 Mar 2008, 21:00

Gariptir ama farklı bilgisayarda sorunsuz çıktı, eğer Kapibara değiştirmediyse.

Acrobat ayarı da olabilir, eve gidince kontrol edeyim bari.

Şimdi HP yazıcıdan çıkış alıyorum. Evde de Xerox'tan. Bakalım hangisinden nasıl çıkacak..

Herkese kolay gelsin..
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen e154 » 12 Mar 2008, 21:08

daha önce kapibaranın çizidği resim formatındaki kulaklık pcb sini kartuşlu yazıcıdan aldığımda tam sayfa, lazer yazıcıdan aldığımda ise normal boyutta çıkmıştı. bilginize.........
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 12 Mar 2008, 21:12

Kullandığınız yazıcının "fit to page" ayarlarının değişebilmesi gerek.
Bazen yazıcının varsayılan ayarı farklı olabiliyor, basmadan önce bi kontrol edin.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

Ben pes ettim

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 12 Mar 2008, 21:31

Yazıcıdan çıkınca tramlı çıkıyor gene. Ekrandaki renk siyah ama böyle bir durum var.

Pes ettim.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 1 misafir