İlginç bir Class A Mosfet Projesi (Reklam alanı değildir!)

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Okunmamış iletigönderen IEEE » 22 Şub 2008, 15:34

faz kayması vs bunları da hesaba katarsak eğer 2-3 yollu crossover bulunan faz kayması mevcut bir hoparlör yerine maalesef full range kaliteli bir hoparlör almamız gerekir ki bu da milyarlarca lira tutar..hi-end hi-fi ah ah bunlar neymiş biri bana anlatsa da anlayabilsem :) :) :) ugraşmasam :)
vur vur inlesin alem krell dinlesin :praising:

cevahirin kıymetini cevherfüruşan olmayan bilmez...
merkep anlar OTTAN,lakin GÜLDEN anlamaz..

Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim.
Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen drhardware » 22 Şub 2008, 15:43

Desem ki 10 tane Class A ampli yapıp dinledim, bunların iki tanesini de tepeden tırnağa kendim dizayn ettim! Ne değişecek?
Internet bilginliğiyle, deneyimi ve kulak hassasiyetini karıştırmamak lazım. Benimle özellikle bu konularda tartışmaya girmeni hiç tavsiye etmem!
Teknik, tartışmaya açık bir konu değildir. Deneyim ve bilim herşeyin önündedir bu konuda. DC blokajı için çıkışta kondansatör kullanılması en az 20 sene önce terkedilmiş basit ve sonuçları bakımından hoş olmayan bir metoddur. Bazı ekstrem uygulamacıların pek çok ek önlemle birlikte çıkışta kondansatör kullanması hiçbir anlam ifade etmez.
Aslolan devrenin ve malzemenin kalitesidir. Şimdi hiç kimse bana tek MOSFET li, hiçbir kontrol unsuru taşımayan ve benim de bir kaç deneyip tatminsizliğe uğradığım ZEN kolonunun gainclone den daha detaylı ses verdiğini iddia etmesin. Elindeki devrenin çok daha karmaşıklarını yapıp denedim ve Class A ile AB arasındaki farkı senden çok daha iyi bilirim.
Ben AB severim çünkü tiz ve mid detaylarına daha hakimdir. Sen A yı sevebilirsin ama bu buradaki hiçkimseye hocalık yapmaya kalkmanı gerektirmez.
...
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen IEEE » 22 Şub 2008, 15:48

bilmiyorum artık ben Nelson Passın yalancısıyım onla mailleşiyoruz bu hususta.. :D

Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen IEEE » 22 Şub 2008, 15:51

ayrıca amfi zen değil PLH dan bahsediyorum ben :)

Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen drhardware » 22 Şub 2008, 15:54

Demek istediğin nedir? İsimle burada hava atmaya mı çalışıyorsun. Forumları beğenmiyorsan buraya yazmayabilirsin...
Sana bazı teknik gterçeklerden bahsettim, kendine ait bir bilgin varsa cevap verebilirsin. Nelson Pass'ın itirazı varsa, buyursun kendisi yazsın..
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Önceki

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 1 misafir