CLASS A KULAKLIK AMPLİFİKATÖRÜ

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

CLASS A KULAKLIK AMPLİFİKATÖRÜ

Okunmamış iletigönderen sarpkaya » 29 Mar 2015, 13:43

Daha önceden yapmış olduğum kulaklık amplifikatörünü yeniden düzenlemeye karar verdim .Kritik parçalar farnell üzerinden getirtildi.(opa 134,ırf 510,metal film dirençler nichicon 4700 mf kondansatörler).Trafoları ve alps potansiyometreyi bluemaviden aldım.trafolar 2 çarpı 12 volt 30 watt.
Yaptığım en önemli revizyon besleme katında oldu. Burada her kanal için iki ayrı iki çarpı 12 v. trafo ve birbirinden bağımsız regülasyon devreleri kullandım (7812-7912 çifti ile)
Potansiyometreyi bluemaviden aldım alps. Japon malı 15 tl. fakat giriş pinleri birbirlerine yakın olduğundan girişleri lehimleme biraz zor oldu
Kutulamaya gelince bugüne kadar yaptıklarım içinde en profesyonel kutulama oldu diyebilirim.
Sonuç girişte sinyal yok iken son seste dahi ölüm sessizliği ,sinyal verildiğinde çok detaylı mid ,tiz ve dolgun baslar…
En son sarpkaya tarafından, 30 Mar 2015, 19:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Hayalgücü bilgiden daha önemlidir...
(Albert Einstein)
Kullanıcı avatarı
sarpkaya
DIY Audio Takipçisi

İl: BARTIN

Ynt: CLASS A KULAKLIK AMPLİFİKATÖRÜ

Okunmamış iletigönderen caglarm » 29 Mar 2015, 14:09

Elinize sağlık,yaptığınız devrenin şemasını da ekleseydiniz yapmak isteyen arkadaşlarımıza kaynak olurdu.
Küçük bir ilave;keşke 2x12vol dc için 2x15volt trafo kullansaydınız,emin olun sonuç çok daha güzel olurdu.
Kullanıcı avatarı
caglarm
DIY Audio Gurusu

İl: kocaeli
Meslek: Elektronik-Enstruman Tekn.

Ynt: CLASS A KULAKLIK AMPLİFİKATÖRÜ

Okunmamış iletigönderen sarpkaya » 29 Mar 2015, 17:42

caglarm yazdı:Elinize sağlık,yaptığınız devrenin şemasını da ekleseydiniz yapmak isteyen arkadaşlarımıza kaynak olurdu.
Küçük bir ilave;keşke 2x12vol dc için 2x15volt trafo kullansaydınız,emin olun sonuç çok daha güzel olurdu.

Yaptığım çalışma sitenin ana sayfasında bulunan class a kulaklık amplifikatörü projesidir.Şema orada mevcut. Ayrıca 2x9 volt ile 2x18 volt aralığında herhangibir besleme kabul eder.
Hayalgücü bilgiden daha önemlidir...
(Albert Einstein)
Kullanıcı avatarı
sarpkaya
DIY Audio Takipçisi

İl: BARTIN

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi