CLASS A KULAKLIK+TON KONTROL ÇALIŞMAM

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Ynt: CLASS A KULAKLIK+TON KONTROL ÇALIŞMAM

Okunmamış iletigönderen tiger41 » 24 Ağu 2011, 01:15

Herkesin muzik zevkine elbette saygı duyuyorum zira gecen sene yaptıgım nicoras ın 100W stereo amfisi icin bende ton kontrol kullandım ve su an ikisi beraber aynı kutu icerisinde gecinip gidiyorlar.Sadece çalışmanızın şıklıgına ve amfinizin class a olmasına istinaden lm1036 yı biraz hafif gordum hepsi bu, gerci sizde isin kolayına kactıgınızı itiraf etmissiniz eh artık darısı daha kaliteli tonlama devresinin basına diyelim tekrar emeginize saglık...saygılar...
.......
tiger41
DIY Audio Fanatiği

İl: KOCAELİ
Meslek: Genel Çırak

Ynt: CLASS A KULAKLIK+TON KONTROL ÇALIŞMAM

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 24 Ağu 2011, 21:16

Mehabalar.

Bravo elinize sağlık. Tebrikler. En sevdiğim devre, bitmiş kutulanmış devredir. Çünki artık devrelikten çıkar, cihaz olur, baş köşede yerini alır, kullanılmaya başlar yani yaşamaya başlar. İyidir kötüdür o ayrı. Artık sizin yaptığınız bir cihazdır o. İşte onun kıymeti başkadır. Ben budurumu çok severim. O yüzden sizi tebrikederim.

Yalnız, bir devre yaparken öğrenmek ve zevk almak başka, buna diyecek laf yok. Fakat kalite beklentiniz vasat ise, OPA134 leri bu iş için harcamayın derim. Tabiki 134 lerin patates olmadıklarını, orjina BB olduklarını varsayarak. Yani Mercedes ama Tofaş motorlu gibi. Mademki çıkış ClassA, demekki beklenti yüksek, o halde LM1036 ne gerek.

Benim naçizane fikrim, bu güzel çalışmadan LM1036 sesinden daha güzeli çıkabilir.

Tekrar tebrikler.
Kainat, düşünceleri değil, hareketleri alkışlar.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Önceki

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 1 misafir