Class A Kulaklık Amplifikatörü II için toplu alım..

Toplu Alım ve PCB » Forumca toplu malzeme alımı ve proje PCB'leri toplu satışı haberleri.

Class A Kulaklık Amplifikatörü II için toplu alım..

Okunmamış iletigönderen drhardware » 26 Şub 2009, 18:46

Projelerimiz kısmında açılan başlıkta geçen sürüm 2 Class A kulaklık amplifikatörü için toplu malzeme ve PCB alım teklifim;

Malzeme içeriği,
1 Adet çift yüzlü silk screen baskılı PCB
1 Adet Fairchild GBU405 Köprü
2 Adet Panasonic FM 1,500µF/35v ana rezervuar kondansatörü
4 Adet Panasonic ECA 47µF/35v audio grade besleme kondansatörü
2 Adet Evox Rifa MMK (veya Wima MKS2) 100nF filtre kondansatörü
8 Adet MF12 Metal Film Direnç (%1)
7 Adet MFR4 Metal Film Direnç (%1)
3 Adet ST LM317T
1 Adet ST LM337T
2 Adet OS BD679
1 Adet BB OPA2134PA

Toplam 27€ dur. Gönderi APS ile yapılacak olup bedeli +2.5 TLdir.

PCB üzerinde ayrıca DC koruma ve geciktirme devresi mevcuttur.

Malzeme içeriği,
5 Adet MFR4 Metal Film Direnç (%1)
2 Adet 100µF/16v NP Elektrolitik
1 Adet 1µF/63v MKT
1 Adet 1N4148
2 Adet 2N3904
1 Adet MPSA14
1 Adet Omron 351 Röle

Devre opsiyonel olup malzeme bedeli 8€ dur.

Girişe kullanılmak üzere 100K Ladder Network DACT için 4x24 konumlu gümüş kontaklı komütatör ve direnç seti 27$ dır...

İsteyen arkadaşlar bu başlık altında bildirsinler. Eğer 10 seti geçebilirsek toplu alım yapacağım.. Teslim tarihi kesinleştikten sonra tahminen 8-10 gündür. Bu arada eğer Emin daha uygun fiyata ve makul teslim tarihli PCB bulabilirse set fiyatı düşebilir..

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Cevap: Class A Kulaklık Amplifikatörü II için toplu alım..

Okunmamış iletigönderen e_cag » 27 Şub 2009, 17:22

PCB konusunda maalesef faydalı olamayacağım.

Çin'deki arkadaşla işler karıştı. Verdiği fiyat 12USD, teslim tarihi ise 2-3 haftayı bulur ama önceki alışverişimizde pürüz oluşmuş der kendisi. Beni borçlu çıkaracak. Bu durumda başka iş yapmak istemiyorum kendisiyle. Bu ara cümle çinliler hongkonglular sapıttı zahir.. PCBCart diye de bir site vardı. Makul olabilirler. En azından sitelerinde doğrudan önfiyat hesaplama makineleri var.

Kit alımı konusunda kimseden ses çıkmamış... Ben de düşünmekteyim hala. PCB siparişine kesinlikle katılacağım ama diğer malzemeler için şapkam önümde. Malum, teğet geçti bizi... Diğer malzemelerden temin güçlüğü çekilecek tek kalem (tabii Istanbul'lular için) elektrolitikler. 1500'ler için de Nippon LXF'leri kullanabilirim ama küçüklerin yerine geçecek birşeyler bulmak olası değil gibi geliyor. Yakında herkesten ses çıkar sanıyorum. Ama kendi toplu parça alım teşebbüsümden de biliyorum ki bu işi doğru düzgün halletmenin tek yolu parça parça kişisel talepleri değerlendirmektense herşeyi standart paket halinde düşünmek. Tamam, yeterli çoğunluk sağlanırsa parçalar dahil olarak, 35€ ben varım! Oh, rahatladım. Yazılı düşünmemi hoşgörenlere teşekkürler. :D
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 27 Şub 2009, 19:48

Ben dact dahil almayı düşünüyorum, dr'la da konuştum bile...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen drhardware » 05 Mar 2009, 10:19

Yetersiz talep yüzünden alım iptal edilmiştir.. Üzgünüm. :(
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen lavita » 05 Mar 2009, 10:40

O zaman lutfen yapmak isteyenler için bir kolaylık sunun, DC protection da eklenmiş son çizimi eklerseniz, uygulamak isteyenler bir şekilde başının çaresine bakabilsin..
lavita
Yeni Üye

İl: ist
Meslek: ogrenci

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 05 Mar 2009, 11:09

geçen hafta daha çok kişi niyetli idi sanki, nerede bu milet?
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen drhardware » 05 Mar 2009, 14:45

Sanırım bizi teğet geçip İzlanda'ya bodoslama "dalan" ekonomik kriz salt psikolojik nedenlerden dolayı DIY insanımızın alım gücünü yerle yeksan etti!
Herneyse... Buyrun DC protekşınlı son sürüm Big Head...
Resim
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen lavita » 05 Mar 2009, 18:53

Teşekkür ederim. Renk ve eleman şekillerinden çizim için Eagle kullandığınız anlaşılıyor. Bazı elemanların modelini göremediğimden sch dosyasını da paylaşmanızı rica ediyorum, oradan BOM da çıkartabilirim böylece, daha fazla soru sormama gerek kalmaz.
lavita
Yeni Üye

İl: ist
Meslek: ogrenci

Okunmamış iletigönderen drhardware » 06 Mar 2009, 10:23

Bakınız arkadaşlar,
Her ne kadar çok temel bir uygulamaymış gibi dursa da, komponentlerin konuşlandırılmasında ve sinyal hatlarının takip edeceği yollar konusunda bazı kurallara riayet edilmediği takdirde oldukça kötü sonuçlar alabilirsiniz. Buna benzer bir sorunu daha önceki toplu projede yaşadık biiliyorsunuz. Bu bakımdan bu proje için toplu alım ve PCB öngörmüştüm. Çünkü sahte malzeme sorunsalını aşamıyoruz ve ne yazık ki pek çoğumuz defalarca anlatıldığı halde audio devrelerine özgü PCB tasarımından bi-haber..
Bu anlamda, yalnızca aramıza yeni katılan arkadaş istediği için şemayı yayımladım. Açıkçası bu şema üzerinden bir montaj yapmanızı tavsiye etmiyorum. Aylarca çalışıp tasarladığım ve kendimin çalıştırıp sizlere tavsiyte ettiğim bir devreden olumsuz sonuç alınması ve üstüne üstlük bunun benimle ilgili olmayan nedenlerden meydana gelmesi, yetmezmiş gibi başarısız olan şahsın konuyu burada açıp benimle tartışmaya girmesi beni fazlasıyla üzüyor.. Bu manada toplu alım ve PCB gerçekleşmedikçe bu projeye destek vermeyeceğimi belirtmek istiyorum..
Konu ile ilgili teknik detaylar
projelerimiz-f44/class-a-kulaklik-amplifikatoru-ii-t689.html
Başlığı altında tartışılmaktadır.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 06 Mar 2009, 10:47

Tees gibi markaların kıytırık hobi radyo kitleri bile güzel yurdumda 40-50 tl'lere satılırken bukadar ince çalışılmış bir devreye 80-85 lira hiçbirşey değil esasen, bir de rastgele yapılınca kötü sonuç alındığında çöpe gidecek vakit emek ve paralar, kırılan heves, bozulan sinirler olacak, kaldı ki kaba bir hesapla kendimiz piyasa malı ile yapsak bile sadece kit fiyatı 50 liranın altına düşmez gibi görünüyor, hele hele sonuç bariz bir şekilde daha iyi olacaksa-ki öyle görünüyor- 30 lira için 50 lirayı riske atmak yersiz, bence tabi, herkes kendi bilir yine de...

Sevgili dr., bence başlığı bir süre daha açık tutun, belki henüz haberi olmayan, ya da karar aşamasında olan arkadaşlar vardır, tabi siz bilirsiniz yine de, saygılar...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Sonraki

Toplu Alım ve PCB

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi