Toplu PCB sorunsalı.

Toplu Alım ve PCB » Forumca toplu malzeme alımı ve proje PCB'leri toplu satışı haberleri.

Cevap: Toplu PCB sorunsalı.

Okunmamış iletigönderen e154 » 23 Eyl 2008, 12:58

malzeme teminine devam elimden geldiği kadarıyla :evet: PCB sayısını daha sonra bildiririm...
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen e_cag » 23 Eyl 2008, 13:58

drhardware yazdı:Son halini mi gönderdin Çinliye? Bazı geniş kondanslar için değişiklik yapmıştım! Kalıbı göndermediysen bişiyler yapabilirm üstünde..

Henüz göndermedim. En son geçenlerde pm ile gelen var bende. Revize ettiğiniz haliyle gönderebiliriz. Audiophile gainclone çalışmanız nasıl gidiyor, birlikte gönderebilir miyiz onu da? Konu dışı ama bir sonraki proje olarak harika olur. diyaudio.com'daki konuyu okuyunca çok cazip gelmeye başladı. Kendime de bir takım kart yaptırabilirim o proje için de.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen Hazar » 23 Eyl 2008, 14:00

Receiver ve DAC bordunu da yetiştirebilsem keşke ama hiç ağzımı açmıyorum..
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen drhardware » 23 Eyl 2008, 14:46

Ok son halini atarım şimdi...
Diğer gainclone işi sanırım yatmak üzere :(
Maliyet epey abardı! Çok özel parçalar var ve şu an için finansmanını sağlayamayacağım.. En temizi siz 3875 in yeni versionuyla yola devam edin..
bfgc.zip
(63.09 KiB) 466 defa indirildi
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 23 Eyl 2008, 15:01

drhardware yazdı:Ok son halini atarım şimdi...
Diğer gainclone işi sanırım yatmak üzere :(
Maliyet epey abardı! Çok özel parçalar var ve şu an için finansmanını sağlayamayacağım.. En temizi siz 3875 in yeni versionuyla yola devam edin..
bfgc.zip

Dosyaları aldım, sayı belirlenince baskıya göndereceğim. :)

Diğer projeye üzüldüm. Elimde yapmayı düşündüğüm başka şeyler varken vazgeçmeyi bile düşünmüştüm. 119 sayfa post yazılmış olması bile ağız sulandırmaya yetiyordu. Kondansatörler zorlamıştır herhalde ağırlıkla. Avrupa - Amerika'da yaşamadığımız sürece zor olacak işler. Önce mevcut olanı yapıp tadına varalım bir, sonra... :) :) :)
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen drhardware » 23 Eyl 2008, 15:26

Yok yahu... Keşke sorun kondansatörler olsa!
Çok kafa yordum üzerinde. Bu alet multiple feedback current transducer gibi (aslında tam olarak da bu sayılmaz!) değişik bir topolojiyle çalışıyor. Özellikle çıkış katını dengede tutmak için ikiz geri beslemeleri en azından %0.01 toleransla dengelemek gerekiyor. Ayrıca akım geri beslemesi yapıldığı için, kuvvetli geri besleme akımlarının özellikle power ve speaker hatlarından izole durması şart. Diğer yandan çıkışta kullanılan akım sensing direnci de inanılmaz derecede kritik ve hem %0.1 toleranslı hem de non indüktif olması şart.
Aynı zamanda bu tür bir uygulamada, tasarımcının iddiasının aksine çok ciddi bir regülasyon gerekiyor, çünkü akım geri beslemesi çok ciddi riskler taşıyan bir uygulama ve besleme üzerindeki ripple leri aynen çıkışa yansıtıyor..
Bu şartlar altında takriben 400 avroluk bir harcama ortaya çıkıyor ki... Şu anda ancak yeni bir hoparlör için bu bütçeyi ayırabilirim vesselam..
İleride? Evet mutlaka.. O kadar değişik bir topoloji ki inanın sesini herkesten çok merak ediyorum...
Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen e154 » 23 Eyl 2008, 15:28

e_cag yazdı:Dosyaları aldım, sayı belirlenince baskıya göndereceğim. :)

enazından 3-5 tane için fiyt verinde bi referansımız olsun. ona göre sayı belirlemesi daha kolay olur. ve çoklu alımda fiyat düşecekse ona görede güncellenir fiyatlar. uygunmudur :?:
e154
DIY Audio Gurusu

Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen drhardware » 23 Eyl 2008, 15:31

Yaw nedir şu fenomen diye merak edenlere;
magc333.PNG
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 23 Eyl 2008, 17:49

İlgili konu da burada: http://www.diyaudio.com/forums/showthre ... number=119

e154 yazdı:
e_cag yazdı:Dosyaları aldım, sayı belirlenince baskıya göndereceğim. :)

enazından 3-5 tane için fiyt verinde bi referansımız olsun. ona göre sayı belirlemesi daha kolay olur. ve çoklu alımda fiyat düşecekse ona görede güncellenir fiyatlar. uygunmudur :?:

Ok, fiyatı bu akşam kaba taslak olarak olsun soracağım tekrar. Muhtemelen yarın veya en geç öbür gün cevap alırım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 24 Eyl 2008, 09:43

LM3875'i orjinal olarak elde etmek için bir düşüncemiz var mı? Digikey, talep olursa düşünülebilir ama pahalı. Mouser'da yokmuş baktım. Farnell de pahalı çözüm. Birşey düşünmek lazım.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

ÖncekiSonraki

Toplu Alım ve PCB

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi