Cavalli DC Servolu Buffer - Toplu Alım

Toplu Alım ve PCB » Forumca toplu malzeme alımı ve proje PCB'leri toplu satışı haberleri.

Cevap: Cavalli DC Servolu Buffer Uygulaması..

İletigönderen drhardware » 23 Haz 2009, 09:36

Yalnız.. Eğer 6N6P alınacaksa; biraz önce dataşitini indirdim.. Kendisinin flamanı tam 750mA çekiyor! :shock: ECC99 unki sadece 300mA di.. Bu durumda trafoda ve beslemede tadilat gerekecek demektir. Biliyorsunuz mevcut beslemede flaman +18v hattından besleniyor.. Ancak kendisinden 750mA çekmeye kalkarsak bundan pek hoşlanmaz sanırım +18v.. Anlayan varsa bi daha baksın şu dataşite, ben mi yanlış okuyorum aceba?
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

İletigönderen Hazar » 23 Haz 2009, 09:37

drhardware yazdı:Yalnız.. Eğer 6N6P alınacaksa; biraz önce dataşitini indirdim.. Kendisinin flamanı tam 750mA çekiyor! :shock: ECC99 unki sadece 300mA di.. Bu durumda trafoda ve beslemede tadilat gerekecek demektir. Biliyorsunuz mevcut beslemede flaman +18v hattından besleniyor.. Ancak kendisinden 750mA çekmeye kalkarsak bundan pek hoşlanmaz sanırım +18v.. Anlayan varsa bi daha baksın şu dataşite, ben mi yanlış okuyorum aceba?

Doğru okuyorsunuz, Cavalli'nin sitesinde (Bijou ile ilgili kısımda gerçi) ECC99 yerine 6N6Pi kullanmak isterseniz şu değişiklikleri yapmanız lazım gibisinden bir uyarı mevcut. Ayrıca heater pinleri de farklı sanırım 6N kusürün.

Cavalliye link: http://www.cavalliaudio.com/bijou/main.php?page=rolling
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

İletigönderen e154 » 23 Haz 2009, 09:40

akım meselesi doğru.
e154
DIY Audio Gurusu

Meslek: Elektrik Teknikeri

Cevap: Cavalli DC Servolu Buffer - Toplu Alım

İletigönderen fixxxxxer » 24 Haz 2009, 16:53

Arkadaşlar lamba alımımız gerçekleşmiştir, bundan sonrası kargo süreci, hayırlı olsun...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Meslek: Öğrenci

İletigönderen drhardware » 25 Haz 2009, 09:49

Noldu şimdi Rus mu aldık?
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İletigönderen fixxxxxer » 25 Haz 2009, 10:48

Evet rus malı, üzerinde marka görünmemekle birlikte sovyet döneminde Soyuz askeri teçhizat fabrikasında üretildikleri yazıyor. Ordu için üretilmiş, nekadar doğrudur bilemem tabi...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

İletigönderen supernova » 25 Haz 2009, 20:20

ayıptır sorması bunlar neden savaş dönemlerinde askerler tarafında üretilme ihtiyacı duyulmuş.haberleşmede filan mı kullanılıyordu ??
"Başkalarının bilgisiyle bilgin olsak bile, kendi aklımız kadar akıllıyız."
Kullanıcı avatarı
supernova
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul

İletigönderen elektrosenol » 25 Haz 2009, 22:14

evet tam üstüne bastın arkadaşım elektronik haberleşmede en lazım olan eleman tabiki lamba idi bu lambaların çıkış zamanlarına dair değişik serüvenler ve hikayeler var istersen araştır.şu an bile bağzı deniz altılarda uzun ömürlü lambalar kullanılıyor diye biliyorum yanlışta biliyo olabilirim.
Steryo takılıyorum:)
Kullanıcı avatarı
elektrosenol
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen fixxxxxer » 26 Haz 2009, 21:55

Arkadaşlar bugün okul dönüşü karaköye bi uğradım, trafo fiyatlarını sorayım diyerekten... Toroid düşünmüştüm ama pahalı geldi, (50 lira) hepi topu 15-20 wattlık bi trafoya istanbul gibi yerde ve işin membağında bukadar istemeleri canımı sıktı açıkçası, EI trafo için de fiyat aldım, ona da 25 lira dediler... pazarlığa da yanaşmadı namıssızlar, adetli olsa dedim; yine inmediler... 20 watt civarı trafo için bu fiyatlar bana çok geldi açıkçası... Başka alternatif önerebilecek olan var mı? Tormak filan uğraşır mı böyle şeylerle?
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İletigönderen drhardware » 02 Tem 2009, 09:13

Ben de tam nooldu cavalli işi diye soracaktım.. Lambalar felan geldi mi?
Bu arada şükür ki trafocularımız, pcb cilerimiz gibi çalışmıyor.. Tormak olmasa bile diğer perakende trafo yapımcıları ilgilenecektir konuyla muhakkak. Ayrıca küçük trafolar için toroid almak yersiz bence, büyük trafoların manyetik kaçakları yüksektir ve EI kullanılmaları sakıncalı olabilir. Ama 25VA lık bir trafonun her yanı kaçak olsa ne yazar? :D
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

ÖncekiSonraki

Toplu Alım ve PCB

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir