Cavalli DC Servolu Buffer - Toplu Alım

Toplu Alım ve PCB » Forumca toplu malzeme alımı ve proje PCB'leri toplu satışı haberleri.

Cevap: Cavalli DC Servolu Buffer - Toplu Alım

İletigönderen elektrosenol » 02 Tem 2009, 11:19

fixxxxxer yazdı:Arkadaşlar bugün okul dönüşü karaköye bi uğradım, trafo fiyatlarını sorayım diyerekten... Toroid düşünmüştüm ama pahalı geldi, (50 lira) hepi topu 15-20 wattlık bi trafoya istanbul gibi yerde ve işin membağında bukadar istemeleri canımı sıktı açıkçası, EI trafo için de fiyat aldım, ona da 25 lira dediler... pazarlığa da yanaşmadı namıssızlar, adetli olsa dedim; yine inmediler... 20 watt civarı trafo için bu fiyatlar bana çok geldi açıkçası... Başka alternatif önerebilecek olan var mı? Tormak filan uğraşır mı böyle şeylerle?

sayın fixxxer eğer toroid yaptırmayacaksanız yine ist./karaköyde ayfa trafonun fiyatları cazip derecede isterseniz oraya bir sorun.öte yandan tormak trafonun diğer firmalardan makul fiyata toroid trafo sardığını hatırlıyorum isterseniz sorun kendilerine.
Steryo takılıyorum:)
Kullanıcı avatarı
elektrosenol
DIY Audio Fanatiği

İl: İstanbul

İletigönderen fixxxxxer » 02 Tem 2009, 12:23

Arkadaşlar, an itibariyle toroid trafo için tormak tan fiyat almış bulunuyorum, fatura alınmazsa 35 liraya halloluyor, 5 adet olursa 30 lira... siparişi verdikten bir gün sonra da teslim alabiliyorsunuz, ben buradan yaptırmayı düşünüyorum, bilgilerinize...

edit:
drhardware yazdı:Ben de tam nooldu cavalli işi diye soracaktım.. Lambalar felan geldi mi?
Bu arada şükür ki trafocularımız, pcb cilerimiz gibi çalışmıyor.. Tormak olmasa bile diğer perakende trafo yapımcıları ilgilenecektir konuyla muhakkak. Ayrıca küçük trafolar için toroid almak yersiz bence, büyük trafoların manyetik kaçakları yüksektir ve EI kullanılmaları sakıncalı olabilir. Ama 25VA lık bir trafonun her yanı kaçak olsa ne yazar? :D

Dr. sizin mesaj kaçmış gözümden, lambalarımız henüz gelmedi, alım olayının acemisi olduğum için pek bilmiyorum prosedürü ama Yıldıray'ın dediğine göre "ebay" olaylarında belirtilen azami kargo süresinde geliyormuş ancak ürünler, yani 14 günü bulabilir, bu da ayın 7'si, 8'i demek...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Meslek: Öğrenci

İletigönderen fixxxxxer » 04 Tem 2009, 00:43

Arkadaşlar bugün içerisinde ben evde yokken lambalarımız gelmiş bulunmaktadır, ancak mesajı yazdığım saatlerde eve geldiğimden gün içinde ilgilenme şansım da olmadı, haftasonu istanbulda olmayacağım ve bu nedenle pazartesiden önce elden teslim/kargo işlemlerini gerçekleştiremeyeceğim, lütfen kusuruma bakmayın :oops: pazartesi ilk iş haberleşir, teslimatları-kargoları hallederiz, herkese iyi haftasonları diliyorum.
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Hazar » 04 Tem 2009, 03:01

fixxxxxer yazdı:Arkadaşlar bugün içerisinde ben evde yokken lambalarımız gelmiş bulunmaktadır, ancak mesajı yazdığım saatlerde eve geldiğimden gün içinde ilgilenme şansım da olmadı, haftasonu istanbulda olmayacağım ve bu nedenle pazartesiden önce elden teslim/kargo işlemlerini gerçekleştiremeyeceğim, lütfen kusuruma bakmayın :oops: pazartesi ilk iş haberleşir, teslimatları-kargoları hallederiz, herkese iyi haftasonları diliyorum.

E süper, hayırlı olsun hepimize.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İletigönderen fixxxxxer » 07 Tem 2009, 13:27

Arkadaşlar selamlar, lambalarınızı göndereyim diyorum, Ankara dağıtımı ile kendisiyle konuştuğumuz üzere Can abi ilgilenecek, dolayısıyla ona yolluyorum lambaları, buffer için kişibaşına 2 adet (birer yedek ile) buradan aldığım 10uF nichicon muse 'ları ekliyorum, İstanbul'dan istediğiniz başka birşey var mı? Gönderene kadar alayım hazırlayayım...

İstanbul için de en kısa zamanda elden teslimleri yaparım (Hazar ve Yıldıray) acelesi olan belirtsin hemen halledelim :D
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İletigönderen e154 » 07 Tem 2009, 13:32

fazla nicihicon muse alabilirm onun haricinde başka kondaslar varsa onlarda fena olmaz bi kaç numunelik :mrgreen:
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Reklamlar

İletigönderen fixxxxxer » 07 Tem 2009, 13:35

e154 yazdı:fazla nicihicon muse alabilirm onun haricinde başka kondaslar varsa onlarda fena olmaz bi kaç numunelik :mrgreen:

Bunu biraz sadeleştirelim dostum bi kamyon mal gönderecek halim yok :mrgreen: neler lazım? Nichicon muse da sayılı yav. herkese 2 şer dedim anca başka istek gelir de karaköye gidersem alırım.
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İletigönderen the_cantan » 07 Tem 2009, 14:00

Ozgun sağolasın yaw. Buffer için karaköy de gördüğün 220uF/200V(160V.) panasonic kon. lazımdır.
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

İletigönderen e_cag » 07 Tem 2009, 14:05

Muse'lardan kendim ve isteyen/isteyecek arkadaşlar için toplam 30 adet kadar aldım haftasonu. Paniğe gerek yok. İsteyene gönderirim.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

İletigönderen TDA7294 » 07 Tem 2009, 14:32

Muse lerin değeri ne?
Ben de ebay den sipariş verdim 10 $ 8 Adet muse 2200uF 63 v. Kargo yok. Bugün baktım kargoya verilmiş. 8-)

Edit: Bir de şu linktekine girdim. Bakalım bana yar olacak mı?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0444263425
En son TDA7294 tarafından, 07 Tem 2009, 14:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray

ÖncekiSonraki

Toplu Alım ve PCB

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi