Cavalli DC Servolu Buffer - Toplu Alım

Toplu Alım ve PCB » Forumca toplu malzeme alımı ve proje PCB'leri toplu satışı haberleri.

Cevap: Cavalli DC Servolu Buffer Uygulaması..

İletigönderen fixxxxxer » 21 Haz 2009, 02:19

Hazar yazdı:Şu Karaköy talanına ben de katılmak istiyorum :D

Buyur gel bi gün Hazar :D

supernova yazdı:Benm içinde öncelik bc550,zvn ler farnellden verilcek sipraişler için.Birde lamba ve kart var.kart olayını nasıl yapıcaz bilmiyorum yine gc daki yöntemmi olur?lamba ne durumdadır acaba alternatif yerler varmı can abi yoksa ebayden alımmı yaparız?

12BH7 diyordu Can abi, olmadı ebay den direk ecc99 siparişi... Kart işini bu sefer kendimiz mi halletsek Yıldıray? Pratik yapmış oluruz :D
En son fixxxxxer tarafından, 21 Haz 2009, 02:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

İletigönderen e154 » 21 Haz 2009, 02:24

benimde içimden geçiyo valla istanbula gitmek, anbkaradan bişi çıktğığ ypok
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

İletigönderen necati » 21 Haz 2009, 10:33

KARAKÖY TALANI MI Dedi birisi.Evet evet çok çok iyi.Şimdi kaldı 3875 ler ve de 2*24 Volt toroid .Herkese cok selam.
vatan. çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir.
necati
Yeni Üye

İletigönderen the_cantan » 21 Haz 2009, 11:58

fixxxxxer yazdı:

Buyur gel bi gün Hazar :D

supernova yazdı:Benm içinde öncelik bc550,zvn ler farnellden verilcek sipraişler için.Birde lamba ve kart var.kart olayını nasıl yapıcaz bilmiyorum yine gc daki yöntemmi olur?lamba ne durumdadır acaba alternatif yerler varmı can abi yoksa ebayden alımmı yaparız?

12BH7 diyordu Can abi, olmadı ebay den direk ecc99 siparişi... Kart işini bu sefer kendimiz mi halletsek Yıldıray? Pratik yapmış oluruz

Selam arkadaşlar,
12BH7 20$ adet. bu lamba işleri yüzyüze görüşme ile oluyor.tel.la sakat oluyor bende henüz kesin bir cevap alamadım.olmadı ebay den sipariş vereceğiz.
sipariş demişken
BC550 ve ZVN mos dışında başka bir eklenti yok sanırım. ona göre istekte bulunacağım.PM atarsanız iyi olur.

Ozgun lambayı karta ister soketle ister soketsiz monte edebilirsin.sorun olmaz. illa kablo uzatacaksan o da olur. lakin sinyal kablosu, çıkış kablo kablosunu uzatmış olacaksın.
lamba için ECC99 veya 12BH7 yerine kullanabiliriz.PCB de lamba için değişilkliğe gerek yok. Dr. eline sağlık. pcb baktım kendimce bir şey farkedebilecek miyim. göremedim.Profesyonel çalışma oldu.tekrar eline sağlık.
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

İletigönderen the_cantan » 21 Haz 2009, 12:55

Sanırım lamba için ECC99 nu dışarıdan getirteceğiz. mutabık mıyız?
valla bende 1,100uF /200V kondansı mı kullansam ne etsem karar veremedim.
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

İletigönderen fixxxxxer » 21 Haz 2009, 12:59

C7 ve 8'i alttan konulmuş gibi görmüştüm, iyi oldu bu bilgi, bipolar'ın voltajı yüksek olmayacaksa(+25V) karaköy deki muse'ları kullanabiliriz, gerçi uzun ömürlü olması açısından tantal en iyisi olur herhalde... Lamba için ortak alım konusunda hemfikirim, dual triod olarak ecc81-82-83 bulmak çok kolay ve ucuz ancak karakteristikler çok farklı, olumsuz sonuç alınır gibi geliyor, dolayısıyla ecc99 bulalım( artık ebay mi olur, Can hocam mı bulur..) ya da en azından aynı parametrelere sahip muadilini... Ebay'de rus malı NOS 6n6p muadil 4 tanesi 40 dolar+kargo, (bu lamba için satıcı vatandaş "direct equivalent for ecc99 & e182cc" demiş) JJ 12BH7 muadil 15 dolar/adet yani 60 dolar+kargo, Can abinin bulduğu muadiller 20x4=80 dolar, markası ve kalitesi iyi ise Can abinin bulduğu 12bh7'ler olabilir, kargo beklemekle uğraşmamak için...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

İletigönderen drhardware » 21 Haz 2009, 13:05

the_cantan yazdı:Sanırım lamba için ECC99 nu dışarıdan getirteceğiz. mutabık mıyız?
valla bende 1,100uF /200V kondansı mı kullansam ne etsem karar veremedim.

Bilemiyorum açıkçası.. Cavalli ECC99 kullanmışsa vardır bi bildiği derim. Lakin lambadan anlamadığımı tekraren hatırlatıyorum.
Kondansatörünün kapasitesi değil işlevi önemli pi devresi yapmazsan isterse 100 bin u kullan aynı sonucu alman mümkün diil. O bakımdan 1100 de kullanacaksan o 240R leri araya atman gerekiyor..
fixxxxxxer yazdı:C7 ve 8'i alttan konulmuş gibi görmüştüm, iyi oldu bu bilgi, bipolar'ın voltajı yüksek olmayacaksa(+25V) karaköy deki muse'ları kullanabiliriz, gerçi uzun ömürlü olması açısından tantal en iyisi olur herhalde... Lamba için ortak alım konusunda hemfikirim, dual triod olarak ecc81-82-83 bulmak çok kolay ve ucuz ancak karakteristikler çok farklı, olumsuz sonuç alınır gibi geliyor, dolayısıyla ecc99 bulalım( artık ebay mi olur, Can hocam mı bulur..) ya da en azından aynı parametrelere sahip muadilini... Ebay'de rus malı NOS 6n6p muadil 4 tanesi 40 dolar+kargo, JJ 12BH7 muadil 15 dolar/adet yani 60 dolar+kargo, Can abinin bulduğu muadiller 20x4=80 dolar, markası ve kalitesi iyi ise Can abinin bulduğu 12bh7'ler olabilir, kargo beklemekle uğraşmamak için...C7 ve 8'i alttan konulmuş gibi görmüştüm, iyi oldu bu bilgi, bipolar'ın voltajı yüksek olmayacaksa(+25V) karaköy deki muse'ları kullanabiliriz, gerçi uzun ömürlü olması açısından tantal en iyisi olur herhalde... Lamba için ortak alım konusunda hemfikirim, dual triod olarak ecc81-82-83 bulmak çok kolay ve ucuz ancak karakteristikler çok farklı, olumsuz sonuç alınır gibi geliyor, dolayısıyla ecc99 bulalım( artık ebay mi olur, Can hocam mı bulur..) ya da en azından aynı parametrelere sahip muadilini... Ebay'de rus malı NOS 6n6p muadil 4 tanesi 40 dolar+kargo, JJ 12BH7 muadil 15 dolar/adet yani 60 dolar+kargo, Can abinin bulduğu muadiller 20x4=80 dolar, markası ve kalitesi iyi ise Can abinin bulduğu 12bh7'ler olabilir, kargo beklemekle uğraşmamak için...

Senin museler işimizi fazlasıyla görecektir. Elinde yeterli miktarda varsa şu an tantala yönelmekte yarar görmüyorum.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

İletigönderen fixxxxxer » 21 Haz 2009, 13:08

drhardware yazdı:Senin museler işimizi fazlasıyla görecektir. Elinde yeterli miktarda varsa şu an tantala yönelmekte yarar görmüyorum.

Bende var 8-10 tane zaten ayrıca satıcıda bi makara mevcut, (2-3 bin adet vardır) bulmak sorun değil yani.
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İletigönderen the_cantan » 21 Haz 2009, 13:20

Eyvallah Dr. hocam. 240 ohm kullanacağım zati. o zaman sana panasonic 160V alacağız.
diğer yandan Ecc99 kullanılmışsa onu kullanacağız. yoksa eşdeğeri ya da rus kodlusu. ank.da 12BH7 ler EHX marka. ben bu markayı pek sevmem. fakat 12BH7 de iyi tüptür. 2 farklı tüp arasında ayrım yapma anlayışım yok. lambanın çalışma eğrileri gibi 2-3 değişkeni göz önüne alırsak Ecc99 olması daha iyi.bence de Cavalli bildiği vardır. Rus kod 6n6p olur.hele NOS ise tamam daha kaliteli.
10u NP kondansı ERO ya da Arcotronics kullanacağım.hayırlısıyla.
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

İletigönderen fixxxxxer » 21 Haz 2009, 13:37

Pardon yav, 6n6p ler Rus üretim NOS, JJ tesla lar yeni üretim "ECC 99"dur, az evvel muadil diye bahsetmiştim...

Buyrunuz bu ECC99 jj-tesla linki;

http://cgi.ebay.com.sg/JJ-ECC99-Preamp- ... 0130036906

Bu da 6N6P rus üretim NOS;

http://cgi.ebay.com.my/6N6P-ECC99-E182C ... 0327424637
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Toplu Alım ve PCB

• Bu konular da ilginizi çekebilir: