RCF Hoparlörü mp3 player a bağlamak istiyorum yardım lütfen!

Hoparlörler » Tweeter(tiz), mid-range(orta sesler), woofer ve subwoofer'lar hakkındaki tüm soru(n)lar

RCF Hoparlörü mp3 player a bağlamak istiyorum yardım lütfen!

Okunmamış iletigönderen semdevil » 21 Haz 2009, 00:09

...........

Sewgili abilerim üstadlarım ben bu hoparlörler konusunda daha çaylağım hatta ilk işim olcak benim elimde beyaz üzerinde RCF yazan yuvarlak Bir hoparör var ve ben bunu mp3 e bağlayıp kullanmak istiyorum bunu nasıl yapabileceğim konusunda bana yardım edebilecek olan yada fikir sunabilecek olan üstadlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler..
semdevil
Yeni Üye

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Cevap: RCF Hoparlörü mp3 player a bağlamak istiyorum yardım lütfen!

Okunmamış iletigönderen supernova » 21 Haz 2009, 00:36

tavsiyem forumu ayrıntılı incelemen,diğer siteleri gezmen amfi yapımını kendin okuyarak yavaş yavaş öğrenmen.elindeki hoparlörün gücü,modeli filan önemlidir başlangıç için.şekli önemli değildir.amfi yapımını öğrendikten sonra preamfi yapımını araştır.ne işe yaradığını?neden mp3 playerlarda kullanma ihtiyacı olduğunu?daha sonra uygun semalar bulup burda,forumdakilere danışabilirsin.Benim yardımım bu şekilde olucak muhtemelen pek hoşuna da gitmeyecek :) ama en iyi yöntem budur işi öğrenmek için naçizane fikrim.tabi bu dediklerim dahil extra bilgileri başka arkdaşlar bu başlıkta verebilir ben tavsiyemi yaptım :)
"Başkalarının bilgisiyle bilgin olsak bile, kendi aklımız kadar akıllıyız."
Kullanıcı avatarı
supernova
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul

Okunmamış iletigönderen necati » 21 Haz 2009, 10:40

Sevgili Kardeşim.Amacını daha açık yaz.Sadece hop. baglamak mı istiyorsun ?Hop. durumu nedir?Özelliklerni yaz.Yani daha çok bilgi gerekiyor.selam.
vatan. çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir.
necati
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 24 Haz 2009, 18:59

MP3 çalarlara doğrudan hoparlör bağlayamazsın. Arada bir amfi/sesyükselteci olmalıdır. MP3 çalarında muhtemelen stereo olacağından 2 adet amfi ve yine 2 tane de hoparlöre ihtiyacın olacaktır.

Tavsiyem hiç uğraşmayıp ucuzundan bir adet kendinden amfili, hani şu bilgisayar yanında duran minik hoparlörlerden almandırYok kendim yapıp öğrenmek istiyorum dersen o başka tabiki.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Hoparlörler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir