Anfi yapımı hakkında soru?

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Anfi yapımı hakkında soru?

Okunmamış iletigönderen sebolof » 04 Ağu 2009, 23:15

arkadaşlar biliyorsunuz ki ben ametörüm yani elektronik ile ilgili bir okul okumadım sorumu mazur görün
şimdi diyorum ki biz ses girişlerinin - sini anfide priz kablosunu topraklı seçip topraklasak daha az gürültü gelmez mi
ses azalabilir belki benim fazla bir bilgim yok ama mikrofonda falan metaline deyip ayağımı çıplak topraya bastığımda gürültü gidiyor
belki profesyonel anfilerde öyledir dediğim gibi el yapımı yaptığım için kalite arttırma çabasındayım yorumlarınızı bekliyorum
sebolof
DIY Audio Fanatiği

İl: niğde

Cevap: Anfi yapımı hakkında soru?

Okunmamış iletigönderen Hazar » 05 Ağu 2009, 12:42

Erhan bir dahaki sefere birşey yazacaksan Türkçe olmasına dikkat et.

Soruya gelirsek, zaten bir amplifikatörün metal kutusu ekranlama yapacak, dış gürültülerin girmesini bir ölçüde engelleyecektir. Bu ekran da toprağa bağlanacağından, devrende başka bir hata yoksa gürültü sorununu halletmene yardımcı olacaktır.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen e154 » 05 Ağu 2009, 12:44

başka dil bilmiyorum zaten
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen supernova » 05 Ağu 2009, 12:49

Hatta eğer okumadıysanız topraklama hakkında burda faydalı bir yazı var ; https://diyaudiotr.com/islecler/tamm ... ?metinid=1

Ek olarak psu kartının toprağını kullandığınız kutunun metal gövdesine bağlayın mutlaka..
"Başkalarının bilgisiyle bilgin olsak bile, kendi aklımız kadar akıllıyız."
Kullanıcı avatarı
supernova
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 1 misafir