500wlık anfi projesi

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

500wlık anfi projesi

Okunmamış iletigönderen hacı » 06 Eyl 2007, 16:26

işte arkadaşlar yeni projem devre olarak tamircihasanın devreyi kullandım gerçekten çok güzel bir devre çalışmamada çok güzel oldu,proje satın alınan bir anfi kalitesinde,devrede biraz küçültme çalışması yaptım,onun dışında bir değişiklik yok hasanın devrede,herkese kolay gelsin
deneme videosunu buradan indirebilirsiniz
http://rapidshare.com/files/53782420/50 ... o.rar.html
proje dosyalarını buradan indirebilirsiniz
http://rapidshare.com/files/53610505/50 ... i.rar.html

Resim

Resim

Resim

Resim
hacı
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen grii_35 » 06 Eyl 2007, 19:00

paylaşımda bulunmuş olman güzel ama o amfiden o haliyle değil 500W 50W bile alamazsın neden diyicek olursan kullandığın trafoya bakman yeterli diğer yandan sadece 2 tane çıkış transistörüyle nası olucakta 500W alıcaksın çok merak ediyorum açıkçası :)
grii_35
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen e154 » 06 Eyl 2007, 20:05

bencede 50 w bile zor alırsın soğutucularında çok küçük. ayrıca 2*24 volt trafonun dc si 2*35 ederki bu gerilimde 500 w lık amfi hiç görmedim. 500 için 2*70---90 dc gerilime çıkman gerekir.
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen hacı » 07 Eyl 2007, 00:15

devredeki proje anlatımını okumadınız galiba bir bakın devre kapasitesi 500w dedim benim devrem şu anki pozisyonu 500w demedim ayrıca devrede 4tane güç transistörü var trafo da geçici olarak takıldı daha asıl trafoyu sardırmadım,siz en iyisi bir proje anlatımını okuyun
herkese kolay gelsin
hacı
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen sercii » 07 Eyl 2007, 21:42

arkadasım emeğine saygı duyuyorum.devren 500w 50w falan demiyorum sadece artık bıraz etrafımıza bakalım dıyorum bu tur anfılerle ancak paramız gider muzikten sogur egomuzu tatmın ederiz.anfi yapmak 1 saat 1 gun 1 aylık bır iş değil ben bunu bu sitede ogrendım.yazın buraya ihtıyacınız olan seyı hep beraber karar verelım hem kalıtelı hem ekonomik olsun.kimsenin sorusu havada kalmaz....
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Okunmamış iletigönderen hacı » 08 Eyl 2007, 02:29

dostum bu devre bence çok güzel bir devre vede pek pahalı değil,devrenin kendi transistörleri yani mj15003-4 ler bile 3,5ytl
başkada pahalı eleman göremiyorsun zaten beslemeyi saymazsak trafo her devrede ortak sorun zaten bu devre 550-600w trafo ile 500w ses neden vermesin,ben denedim ve gördüm güzel sonuç aldım daha gerçek trafosuyla denemedim onu yappıncada daha ayrıntılı sonuç yazarım,senin kaliteli bir devren varsa yada bana bir devre tavsiye edebilirsen elimden geldiği kadar denemeyi düşünüyorum şimdiden teşekkürler.
herkese kolay gelsin
hacı
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 08 Eyl 2007, 03:26

İlginizi çekerse alttaki linkte 500W lık bi devre var.

http://rapidshare.com/files/21526458/500W.zip.html
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Okunmamış iletigönderen tamircihasan » 08 Eyl 2007, 06:12

beyler yargısız infaz yapmayalım dosyaları indirin okuyun adam orda yazmış trafo sarılacak bu trafo test amacı ile takılmıştır transistörler test amacı takılmıştır diye ayrıca galiba sizde körlük te var kutunun yanındada transistör var altındada yani 2 değil 4 tane. istediğiniz yoldan hesaplayın bu devre 2x70v dc beslemede 500watt veriyor. her türlü hesaba açığız. ben devreme laf söylettirmem yapın ondan sonra konuşun.
Resim
Kullanıcı avatarı
tamircihasan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen KicK_DruM » 19 Şub 2008, 03:23

tamircihasan yazdı:beyler yargısız infaz yapmayalım dosyaları indirin okuyun adam orda yazmış trafo sarılacak bu trafo test amacı ile takılmıştır transistörler test amacı takılmıştır diye ayrıca galiba sizde körlük te var kutunun yanındada transistör var altındada yani 2 değil 4 tane. istediğiniz yoldan hesaplayın bu devre 2x70v dc beslemede 500watt veriyor. her türlü hesaba açığız. ben devreme laf söylettirmem yapın ondan sonra konuşun.

sayın tamirci hasan, sizi çoğu forumda herkes gibi yapmanın ötesinde tasarlamakla uğraştığınız projelerinizle takip ve takdir ediyordum uzun zamandır. Ama bu 'devreme laf söylettirmem' mesajı bence size yakışmamış.:( insanların tepkileri karşısında megaloman olmak yerine daha anlayışlı ve sabırlı cümleler beklerdim sizden.

kişisel bir tartışma arayışı içerisinde değilim asla, zaten çalışmalarınızı beğendiğimide belirttim, kesinlikle yanlış anlaşılmasın..

bu proje hakkında kişisel görüşüme gelince o 4 adet MJ serisi transistör bence 500W güç veremez. o transistör ile 400W yapmaya kalksak bile 6 adet kullanmamız gerekir. Gerçekten bu konuyu çok merak ediyorum, bu devrenin 500W vermesi mümkünse, bu forumda benden kat kat bilgili, tecrübeli kişiler var, bunun nasıl mümkün olduğunu bana bir açıklasın :)

Saygılar..
"İki çeşit müzik vardır : İyi ve kötü. Ben iyisini dinlerim."
Louis Armstrong
Kullanıcı avatarı
KicK_DruM
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen resho » 19 Şub 2008, 11:18

başlığı görüp, arkadaşın emek verip ortaya çıkardığı çalışmayı görünce "bu nasıl 500 watt" dicektim ki, baktım zaten tartışma o yönde gelişmiş. Eğer arkadaşımız, konuyu "bilgisayar psu kutusundan solid state yaptım" şeklinde açsaydı amenna.. ama başlığa "500wlık anfi projesi" yazınca tartışmanın başka yönde gelişmesini de engelleyemiyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
resho
DIY Audio Fanatiği

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 1 misafir