türkiyede bulunabilecek orjinal parçalarla ampli

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

türkiyede bulunabilecek orjinal parçalarla ampli

Okunmamış iletigönderen yigitguc » 13 May 2007, 22:02

diyorumki; ben çok amatörüm..fazla param yok..ucuz fiyata türkiyede bulabileceğimiz parçalarla tatminkar bir ampli yapamazmıyız..hi-end olmasın hi-fi olsun
ama emekllerimizi boşa çıkaracak kadar da kötü olmasın..sevgili DIY yetkilileri biz giriş seviyesindeki DIYcılar için bir projeniz olacakmı..?

not:mümkünse parçalar bakkalda bile bulunabilir cinsten olsun antalyada yaşıyorum çünki..
yigitguc
DIY Audio Fanatiği

İl: ordu

Cevap: türkiyede bulunabilecek orjinal parçalarla ampli

Okunmamış iletigönderen berat23 » 14 May 2007, 09:44

yigitguc yazdı:diyorumki; ben çok amatörüm..fazla param yok..ucuz fiyata türkiyede bulabileceğimiz parçalarla tatminkar bir ampli yapamazmıyız..hi-end olmasın hi-fi olsun
ama emekllerimizi boşa çıkaracak kadar da kötü olmasın..sevgili DIY yetkilileri biz giriş seviyesindeki DIYcılar için bir projeniz olacakmı..?

not:mümkünse parçalar bakkalda bile bulunabilir cinsten olsun antalyada yaşıyorum çünki..

çok kolay bulunan parçalarla hi-fi duymadım.bulabileceğin en kolayı stk serileri,tda7294 transistör olarak 2n3055li devrelerdir.bunlarında sesine kefil değilim
berat23
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen drhardware » 15 May 2007, 09:49

Dostum bakkalda bulup bulamayacağını bilmem ama aşağıdaki devreden en az 10 tane yaptım ve hepsinde oldukça iyi sonuçlar aldım. Özellikle TDA2050 çok kolaylıkla bulunabilen bir entegre. Sahtesi olup olmadığını bilmiyorum ama ben rastlamadım. LM1875 de aynı özelliklere sahip bir entegre ama sahtesi mevcut.
http://sound.westhost.com/project72.htm
Besleme olarak 2 x 18v sekonderli ve stereo için 75W-100W lık bir trafo KBU608 ve 10,000uF 35v luk iki adet kondansatör kullanman gerekiyor. Girişine de 10K lık stereo bir pot koyabilirsin. Sonuç kesinlikle LM3886 yı aratmaz.
Sorun olursa çekinmeden sorabilirsin.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

türkiyede bulunabilecek parçalarla orijinal bir cihaz

Okunmamış iletigönderen roxware » 15 Ekm 2007, 21:50

tabiki yapılabilir elimde çok müthiş cihaz dökümanları var hepside 4x4lük profesyonel kalitede cihazlar denedim çok olumlu sonuç aldım sizlerlede paylaşmak isterim ancak foruma yeni üyeyim burası halen çalışıyormu bilmiyorum eğer halen burayı takip ediyorsanız yazın elimdeki HİFİ HİEND A CLASS
60 ile 200 w arasındaki çıkış güçlendiriciler
kulaklık güçlendiricileri
subwofer filtreler
ön yükselticiler
aktif kabinler
baskılı devre ve yerleştirme şemaları dahil herşeyi tarayıp buraya koymaya hazırım tabiki site yöneticilerininde izniyle forumu biraz olsun canlandıralım istiyorum saygılar
roxware
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 16 Ekm 2007, 18:31

Tilki'ye sormuşlar ki tavuk sever misin?
demiş ki güldürmeyin beni. :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen roxware » 16 Ekm 2007, 20:10

biriniz buraya şema ve resimlerin nasıl konacağını anlatında bu yaştan sonra tilkilere maskara olmayalım rapittenmi konuyor :evil:
roxware
Yeni Üye

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 16 Ekm 2007, 22:02

http://www.imageshack.us/

Bu siteye gidin, elinizdeki resmi bu siteye upload edin ve direnk link kısmından linki buraya kopyalayıp yapıştırın, biz bakarız o resme sonra. :)
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 21 Ekm 2007, 18:19

evet bekliyoruz. tüylerini yolacam. :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar