STK 465 2X30Watt power ampli

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: STK 465 2X30Watt power ampli

Okunmamış iletigönderen onursal » 28 Haz 2013, 00:57

Günümüzde de iyi kalite hoparlörler var aslında.
Yeni modellerden QUADRAL markayı bir araştır istersen.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

Okunmamış iletigönderen Amatör » 28 Haz 2013, 01:29

Quadral da bir Alman markası herhalde

Üç dört sene önce 500TL gibi bir fiyata şans eseri aldığım mevcut Mb quart 450 model hoparlörler, kaliteli müziğin ne demek olduğunu ton kontrole ihtiyacın da aslında pek de olmadığını öğretti bana

Daha üst seviye hp dinleme imkanım olamadı maalesef
Ancak görüntüsünü ve yazılan verileri baz alırsak ki dinleme imkanına sahip değilim bulunduğum şehirde,istenilen birkaç bin liranın benim şu anki duyduğum sesleri ne kadar üst seviyeye çıkaracağını da merak etmiyor değilim aslında

Ah böyle imkanlara sahip olabilsem keşke :)

Selamlar
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Okunmamış iletigönderen onursal » 28 Haz 2013, 11:33

Amatör yazdı:Quadral da bir Alman markası herhalde

Üç dört sene önce 500TL gibi bir fiyata şans eseri aldığım mevcut Mb quart 450 model hoparlörler, kaliteli müziğin ne demek olduğunu ton kontrole ihtiyacın da aslında pek de olmadığını öğretti bana

Daha üst seviye hp dinleme imkanım olamadı maalesef
Ancak görüntüsünü ve yazılan verileri baz alırsak ki dinleme imkanına sahip değilim bulunduğum şehirde,istenilen birkaç bin liranın benim şu anki duyduğum sesleri ne kadar üst seviyeye çıkaracağını da merak etmiyor değilim aslında

Ah böyle imkanlara sahip olabilsem keşke :)

Selamlar

Senin hoparlörlerin yabana atılmayacak kadar iyi kalite hoparlördür. Boşuna sulanmadım herhalde hoparlörlerine :D
Ama şunu söyleyeyim. Sendeki hoparlörler ile daha üst sınıf hoparlörleri karşılaştırdığında pek fazla fark duyamayacaksın. Üst sınıf hoparlörlerde almış olduğun güç bandı (power bandwidth) daha fazla olacaktır. Dolayısı ile üst sınıf bir hoparlörde sistem volume ayarını biraz daha aşağıda tutman gerekecektir. Buna örnek bendeki hoparlörleri gösterebilirim. Yani sendeki hoparlörler ile bendeki hoparlörler arasındaki fark, prensipte seviye farkıdır.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Amatör » 28 Haz 2013, 23:00

Anladığım kadarı ile benim hoparlörler orta sınıfın iyilerinden

3-5 bin liranın üzerine çıkmadıkça daha ileri ses kalitesi de detay alabilmek herhalde zor olacak.
O zaman iş başa düşüyor.
Kendimiz yapacağız ama nasıl?
Hoparlör yapmak hiç de kolay bir iş değil.

Selamlar
Amatör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 28 Haz 2013, 23:58

Hoparlör yapamayız, en fazla hoparlöre kabin yaparızki o da ayrı bir dert. :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=52KM3jVqDgY
En son Kapibara tarafından, 29 Haz 2013, 00:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Okunmamış iletigönderen onursal » 29 Haz 2013, 00:01

Bulun iyisinden bir iki takım hoparlör, ben size gabin yapayım. :D

Artık tecrübe gazandık. Ama kabinlerin kasasını yaptıracak usta lazım.
En son onursal tarafından, 18 Oca 2014, 12:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Amatör » 29 Haz 2013, 00:29

Kapibara yazdı:Hoparlör yapamayız, en fazla hoparlöre kabin yaparızki o da ayrı bir dert. :roll:

Buna cesaret bile edemem zaten :)

Uygun bir bass ve bir tiz sürücü bulabilsem,bass ın TS parametrelerini bulup kabini yapacağım.
Ancak çoğu takım sürücüler,in sesleri birbiri ile uyuşmuyor,uyuşsa bile benim zevkime hitap etmiyor.

Yani hem sürücülerin sesleri birbirlerini güzel bir şekilde tamamlayacak hemde oluşacak ses bizim hoşumuza gidecek.Ayarı tutturabilmek bence hiç kolay değil.
Sürücüler hususunda seçeneğimiz bol ve kolayca ulaşılabilir olsa ne iyi olurdu.Keza teknik verileri çoğunun belli değil,belli olsa bile ses rengi bizim hoşumuza gitmeyebiliyor

Cross mevzularını bir şekilde çözebileceğimizi düşünüyorum.

Marangozluk konusu da ayrı bir dert tabiiki
Amatör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen onursal » 29 Haz 2013, 13:02

Amatör yazdı:
Kapibara yazdı:Hoparlör yapamayız, en fazla hoparlöre kabin yaparızki o da ayrı bir dert. :roll:

Buna cesaret bile edemem zaten :)

Uygun bir bass ve bir tiz sürücü bulabilsem,bass ın TS parametrelerini bulup kabini yapacağım.
Ancak çoğu takım sürücüler,in sesleri birbiri ile uyuşmuyor,uyuşsa bile benim zevkime hitap etmiyor.

Yani hem sürücülerin sesleri birbirlerini güzel bir şekilde tamamlayacak hemde oluşacak ses bizim hoşumuza gidecek.Ayarı tutturabilmek bence hiç kolay değil.
Sürücüler hususunda seçeneğimiz bol ve kolayca ulaşılabilir olsa ne iyi olurdu.Keza teknik verileri çoğunun belli değil,belli olsa bile ses rengi bizim hoşumuza gitmeyebiliyor

Cross mevzularını bir şekilde çözebileceğimizi düşünüyorum.

Marangozluk konusu da ayrı bir dert tabiiki

Yahu Amatör içime bir kurt düşürdün. Ben bu kabinler için satılık ilanı vermiştim. Yukarda belirtmiş olduğun kabin yapım prosedörlerini zamanında harfiyen ve hassasiyetle uygulayıp bu kabinleri yapmıştım. Şimdi bu kabinlerimi satarsam aynısından bir çift daha yapabilmemin imkanı yok. Acaba vaz mı geçsem :?:
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Amatör » 29 Haz 2013, 17:46

Vallahi kendi zevkinize uygun ise satmamak akıllıca
Ancak zamanla insan sıkılıyor,değişiklik arıyor
Satınca da elindekinin kıymetini anlıyor ama iş işden geçmiş oluyor artık :)

Selamlar
Amatör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen onursal » 29 Haz 2013, 18:06

Amatör yazdı:Vallahi kendi zevkinize uygun ise satmamak akıllıca
Ancak zamanla insan sıkılıyor,değişiklik arıyor
Satınca da elindekinin kıymetini anlıyor ama iş işden geçmiş oluyor artık :)

Selamlar

Aslında kendi zevkime uygunluktan ziyade, profesyonel standartlara göre tasarlayıp yapmıştım. Satmak istememdeki tek sebep ise şu aralar, bütçe sıkıntısıdır. Bütçe sıkıntısını bir şekilde aşabilirsem elbette satmayı düşünmem.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi