LM3886 GAİN CLONE ÇALIŞMAM

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: LM3886 GAİN CLONE ÇALIŞMAM

Okunmamış iletigönderen hamist » 05 Tem 2011, 22:15

digit yazdı:Bu proje nicoras ve dr hardwareye aitmiş fakat şu linkte:https://forum.diyaudiotr.com/projeleriniz/lm3886-projesi-giris-t536.html sanki gainclone projesinde pişmanlığını belirtmiş ve yeni proje yayınlamış bu proje bir hataymış gibi çelişkili yazılar yazmış moralim bozuldu.yazıları okumazı tavsiye ederim benmi yanlış anladım yazılanları.

Yazıların tamamını okumama gerek yok,
ki zaman içinde okumuş da olabilirim.

Ancak şu var, tantal kondansatorlerin ne yapacağı belli olmaz,
bir bakarsınız kısa devre, bir bakarsınız açık devre.
Hele ki bizim piyasada, daha geçen gün tereddütlerime
rağmen hızlı çalışma özellikleri nedeni ile 10u almıştım,
devreye taktım kısa devre.

Tantalların en çok tercih edildiği yerler endüstriel ürünler,
onlar da SMD ve özel üretimler kullanıyorlar.

Beslemelerde low ESR ya da yerine göre küçük büyük kapasiteleri paralel bağlamak
ve hatta tüm elektronik sektöründe sürekli kullanılan
elektrolitiklere paralel 100nf kaliteli bir kondasator.
Sinyal işleme devrelerinde olabildiğince elektolitikten uzak kalarak
kesinlikle kaliteli kondasatörler.

Devre ile ilgili olarak kafanız karışmasın,
ilk tasarım sırasında tantal kullanımından sonraları vaz geçilmiş.
Bir anlamda tekzip de edilmiş zaten.

Son bir şey daha ekleyeyim;
test sonuçları yayınlanmış olsa da,
muhteşem denilen devreler zaman zaman hayal kırıklığı yaratabilir.
Bunu ayırt edebilmek için, o kimsenin geçmiş eğimlerini izlemek gerekir düşüncesindeyim.
Devre kendisine ait olmayabilir, henüz yeterli birikimi olmadığı için bir çok hata
gözünden kulağından kaçmış olabilir,
ya da gerçekten muhteşemdir.
Denemeden bilemeyiz.

Kolay gelsin...
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 05 Tem 2011, 23:30

digit yazdı:Bu proje nicoras ve dr hardwareye aitmiş fakat şu linkte:https://forum.diyaudiotr.com/projeleriniz/lm3886-projesi-giris-t536.html sanki gainclone projesinde pişmanlığını belirtmiş ve yeni proje yayınlamış bu proje bir hataymış gibi çelişkili yazılar yazmış moralim bozuldu.yazıları okumazı tavsiye ederim benmi yanlış anladım yazılanları.

Proje Dr. Hardware adlı eski dostumuza aittir, Nico Ras sadece geri besleme hattı hakkında fikir vermiş. Açıkcası Nico dostumuz chipamp sevmez ve bence haklıdır da, ama yapmayın da demez, ben de demem. Sadece bir tasarımda adı anılacaksa o bir chipamp olmamalıdır.
Açıkcası LM 3875/3886/4780 serisinde diyaudio.com'dan azledilen CarlosFM'in güç kaynağı + çıkış katı tasarımlarından başkasını tavsiye etmem. Ben yapıp bitirdim mi? Hayır. Ama bir gün yapıcam diyorum ama sıra ne zaman gelecek bilemiyorum.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen digit » 24 Tem 2011, 19:04

carlosFM nin beslemesini tavsiye etmiş sayın hoparlör devrenin örneğini vermeniz mümkünmü acaba vede bir sorum olacak birer adet daha 10.000mf paralel bağlamamın bir yararı olurmu.bazı yabancı sitelerdeki hazır kitlerin bir kısmı beslemeleri 4x10.000mf olarak yapılmış,ne gibi katkısı oluyor.
digit
Yeni Üye

Meslek: radyo-tv teknisyeni

Okunmamış iletigönderen scarab » 24 Tem 2011, 23:42

carlosFM güç katını ben kendi gainclone'numda uyguladım iyi kalite malzeme kullandım diyebilirim daha önce kullandığım standart doğrultma devresine oranla daha iyi sonuç verdiği şüphe götürmez bir gerçek .
birde yazılanlanlar yüzünden moralinizin bozulduğunu yazmışsınız ;elbettki bu dünyadaki an iyi amfi değil gc benim ilk amfi denemem'di 300tl civarı masrafı oldu bana ama hiç pişman olmadım yaptığıma eğer sesi sizi tatmin ediyorsa başkalarının ne dediğine çok fazla kulak asmayın derim.
fatih karali
scarab
DIY Audio Gurusu

İl: ist
Meslek: eski marangoz :)

Okunmamış iletigönderen digit » 25 Tem 2011, 00:46

scarab yazdı:carlosFM güç katını ben kendi gainclone'numda uyguladım iyi kalite malzeme kullandım diyebilirim daha önce kullandığım standart doğrultma devresine oranla daha iyi sonuç verdiği şüphe götürmez bir gerçek .
birde yazılanlanlar yüzünden moralinizin bozulduğunu yazmışsınız ;elbettki bu dünyadaki an iyi amfi değil gc benim ilk amfi denemem'di 300tl civarı masrafı oldu bana ama hiç pişman olmadım yaptığıma eğer sesi sizi tatmin ediyorsa başkalarının ne dediğine çok fazla kulak asmayın derim.

işin maddi boyutunda kesinlikle değilim ne paralar harcadık yıllarca,amfinin ses kalitesi nasıl çıkacak acaba işin en zevkli yanı o zaten.ister iyi ister kötü bilirsiniz sonuçta hobby olarak yapıyorum ben şahsen veya çoğu arkadaşımız.fakat bu proje ile ilgili sayın dr.hardware tekzip ve düzeltmeler vermiş oda bir arkadaşın soruları üzerine örneğin dr.demişki:-eski projede bass boosting vardır ve her anlamda HIFI speklerini yakalayamamaktadır bunu defalarca belirttik.-Tantal kondansatör kesinlikle kullanmıyoruz.gibi düzeltmeler var yani demek istediğim bu projeyi yapacak arkadaşların daha önce verdiğim linkteki kritikleri göz önüne alarak devrelerini yapması .ben tantalları söküp bir deneme yapıcam.bass boosting var denilmiş fakat öyle bariz bass duyamıyorum ben.ancak bunun yanında sesin temizliğine diyecek yok.
digit
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen mk_ » 25 Tem 2011, 12:51

proje dosyalarını rica etsem koyabilirmisiniz :)
mk_
DIY Audio Takipçisi

Meslek: elektronik haberleşme

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen digit » 25 Tem 2011, 14:00

proje dosyaları burada:https://diyaudiotr.com/islecler/tammetin.php?metinid=1
digit
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen kibrit » 10 Eyl 2011, 00:40

Şu projeyi düzeltmeler dahilinde parça listesini bir daha yayınlamak mümkünmü acaba?

Hangi malzemeler kullanılmayacak hangileri kullanılacak onun yerine???
kibrit
Yeni Üye

İl: İstanbul

Önceki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Bryston Clone
    Eklenti(ler) gönderen mak müh » 04 Arl 2009, 00:52
    2 Cevaplar