Bryston Clone

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Bryston Clone

Okunmamış iletigönderen mak müh » 04 Arl 2009, 00:52

kolay gelsin.Bryston anfi kopya çalışması.Ses temiz.Baslar biraz zayıf ama profesyonel bir cihaz.Usa canada malı.Nette gezinen çoğu anfiyi geride bırakır diye düşünüyorum.
Yapmak isteyen varsa www.bryston.ca adresinden veya direk http://bryston.com/BrystonSite05/BrystonDocs.html burdan inceleyiniz.

Resimdeki 4b ve 7b serisi karışımı. Yapacaklara şimdiden hayırlı olsun.Ben sene 1998 de yapmıştım.Ancak mono şeklindeydi.yaklaşık 4 yıl mono şeklinde kullandım.ve bu süre zarfında bu cihazda çıkış transistorlerini yakamadım.Yüklen yüklenebildiğin kadar.:)
Bu devredeki çıkış transistörleri Mj 15024 ve 15025 olarak kullandm.Şu an stereosunu yeni bitirdim.Bir çok çeşit anfi yapıp çalıştırmış birisi olarak bu cihaz
şiddetle tavsiye ederim.
Eklentiler
30112009154.jpg
30112009153.jpg
mak müh
Yeni Üye

İl: ankara

Ynt: Bryston Clone

Okunmamış iletigönderen IEEE » 04 Arl 2009, 13:50

merhaba çalışmalarınızın devamını dilerim öncelikle..Bu yapmış olduğunuz amfiyi trafonun yanındaki kondansatörlerle mi besliyorsunuz ? eğer öyle ise yeterli seviyede DC akım sağlanamadığı için basların az gelmesi gayet normal..Hatta bu durum tizleri de olumsuz yönde etkileyecektir..Daha büyük kondansatör kullanmanızı tavsiye ederim.Almak istediğiniz her 100watt başına en az 15000uf gibi(tabi bu gereklilik amfinin besleme gerilimine göre değişir) bir değerde kondansatör kullanmanız yararınıza olacaktır.
vur vur inlesin alem krell dinlesin :praising:

cevahirin kıymetini cevherfüruşan olmayan bilmez...
merkep anlar OTTAN,lakin GÜLDEN anlamaz..

Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim.
Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Ynt: Bryston Clone

Okunmamış iletigönderen basscanabi » 06 Arl 2009, 04:50

merhaba
eline sağlık kardeşim büyük bi çalışma yapmışsın ama ismini bilmiyorum ama "IEEE"ninde dediği gibi kondasatör sayısını fazla yaparak kapasiteyi artırman çok daha iyi olacak.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
basscanabi
Yeni Üye

İl: antalya
Meslek: Elektronik

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi