Basit, HI-FI RIAA (Pikap) Preamplifikatör

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

Ynt: Basit, HI-FI RIAA (Pikap) Preamplifikatör

Okunmamış iletigönderen e_cag » 04 Oca 2011, 14:52

%90 ihtimalle beslemede hata var, tek ray kullanılıyor. İki aküye ihtiyacınız olacak besleme için. Havada montaj fena değildir ama direnç bacakları bu kadar uzunken değil. Bir breadboard edinirseniz hem göze hem de akla daha kolay gelir. Besleme için forumda veya nette "simetrik besleme" diye arama yaparsanız bilgi edinmeniz ve bizim de buradan yardımcı olmamız mümkün olur.

İlave:
C11 ve C12 besleme filtreleri. Olmasalar da idare eder. 47 ohm yerine 470 ohm kullanmak ise çıkış akımını keseceğinden hiç kullanmamak (47 ohm yerine düz bir tel parçası kullanmak) daha iyi olur.

Ama önce besleme: özetle, elinizde tek akü mü var, iki tane mi?
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen rumuz150 » 24 Eyl 2012, 19:59

ustalar kusura bakmayn tekrar canladırıyorm konuyu ama birşey sormam gerek, bu devrede giriş kısmına pikapı çıkış kısmınada hoporlor mü bağlıyacaz yoksa başka bir devreye daha mı ihtiyacımız var ??
rumuz150
Yeni Üye

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen elektrobeyin » 25 Eyl 2012, 12:17

rumuz150 yazdı:ustalar kusura bakmayn tekrar canladırıyorm konuyu ama birşey sormam gerek, bu devrede giriş kısmına pikapı çıkış kısmınada hoporlor mü bağlıyacaz yoksa başka bir devreye daha mı ihtiyacımız var ??

Giriş kısmına pikabı bağlayacaksınız evet ancak çıkış kısmına bir anfi bağlamanız gerekiyor. Hatta anfinin giriş kazancı yeterli değilse araya birde preamfi koymanız gerekecek. Bu arada devreyi ben yaptım çok memnunum. Ancak opamp olarak LM833 değilde Texas Instruments NE5532 aldım ve geri beslemedeki 47 mf'ı 100 mf'la değiştirdim, böyle daha çok beğeniyorum.
Kullanıcı avatarı
elektrobeyin
DIY Audio Fanatiği

İl: Mersin
Meslek: Elektrik-Elektronk Mühendisi

Okunmamış iletigönderen dadsoull » 09 Eyl 2013, 01:45

Tesekkur ederım drhardware arkadaşım.İhtiyar bır adamı cok mutlu ettınız.Devrenız süper çalışıyor 1 haftadır deniyorum.Bır abımız ıcın yaptım Insallah 1 hafta sonra da kendısıne teslım edecegım ,abimızın mutlaka hayır dualarını alacaksınız tabıkı benımde başarılarınızın devamı dılegıyle
dadsoull
Yeni Üye

İl: izmir
Meslek: emekli

Önceki

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir