lm 4780 devrenin çalışmaması hakkında

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Ynt: lm 4780 devrenin çalışmaması hakkında

Okunmamış iletigönderen zunda » 26 Kas 2010, 15:23

evet arkadaşlar nihayet 4780 in sesini duydum fena gelmedi kulagıma ama biraz mekanik geldi sanki yada önceki yaptıgım devrelerde orj entegre kullanmamaktan olabilir belkide orjinal ses budur ama benim merhum aiwa nın sesine çok yakın kolonlarına da uydu kazancı çok iyi pre istemiyor bende önüne bir ekolayzer atıp sesi renklendirmek istıyorum birde iyi bir kutu tamamdır baslar ve tizler dengeli girişe konulan pot kaliteyi arttırdı dip ses yok hum yok velhasıl iyi be arkadaşlar emeğinize ilginize sağlık herkese teşekkür ederim bir arada resimleri eklerim bitmiş halde umarım.
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Okunmamış iletigönderen e_cag » 26 Kas 2010, 15:55

Güle güle dinleyin. Yakışıklı bir kutu görmeyi bekleriz.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen zunda » 21 Arl 2010, 23:36

sizinde katkılarınızla yapıp çalıştırdığım lm 4780 i kısıtlı imkanlarla kutulamaya çalıştım şöyle bir şey oldu kutu içi pekte kalabalık degil küçük trafo ekolayzerin beslemesi 12 volt dc büyük trafo 2*24vac 210watt kutu görünümü pek güzel değil ama ses baba sistemlere nal toplatacak cinsten oldu teşekkür ederim arkadaşlar desteginizden ötürü başarılarınızın devamını dilerim takipçinizim.
Eklentiler
100_2103.JPG
100_2102.JPG
100_2101.JPG
100_2100.JPG
100_2099.JPG
100_2098.JPG
100_2097.JPG
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen gambit » 22 Arl 2010, 21:12

Güzel olmuş, güle güle kullanın.
A. Kadir Çelik
11.09.1990
Elektrik Mühendisi Adayı
Kullanıcı avatarı
gambit
DIY Audio Takipçisi

İl: İstanbul/Konya
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen e_cag » 22 Arl 2010, 23:32

Ön panelde biraz daha iş var ama şase amacına uygun. Naçizane tavsiyem Volüm düğmesinin arkasındaki parçanın vidalarını düğmenin arkasında saklanacak şekilde merkeze daha yakına yerleştirmeye çalışmanız. Ama sürgülü potlar için uygun yarıkları açmak için aklıma bir çözüm gelmedi şimdi. Azimle devam, elinize sağlık. :)
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen zunda » 23 Arl 2010, 17:55

öncelikle yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim gambit nickli kadir kardeşim malzeme temininde destegin için ayrıca teşekkürler şimdi devremi toplamda 5 yada 6 saat kısık seste dinledim bana gayet tatmin edici gelmektedir fakat bazı başlıklarda 200 saat gibi çalışmanın sonunda entegrenin kendini bulacağı söylenmekte yani bunun anlamı dahada kaliteli sesmi demektir bu konuda kısa bir bilgi verebilrmisiniz lütfen ne kadar saatte hangi volümde bunu saglayabilirim ?
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 17 Oca 2011, 12:16

merhaba arkadasım.calışman güzel olmus.eline sağlık.entegrenin verimi nasıl?
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

İl: izmir
Meslek: turizm

Okunmamış iletigönderen zunda » 17 Oca 2011, 16:30

teşekkür ederim çeşmeali arkadaş lm entegreleri ve bu 4780 süper tonlaması detayı yerinde tda ve stk lılara oranla bana daha iyi gedi şu anda dıyaudio daki lm 3886 gc de hazır sırası ile dinlemekteyim ikiside ev dinlemesine fazla bile ısınma dırıltı zırıltı vs yok ölu gibi çalışmaktalar ve herkese tavsiye ederim herkese kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Voldahmet » 21 May 2011, 13:23

Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.Kendim düzenlediğim şema ve tasarımı bana ait olan devreyi yaptım.Devre ilk başta güzel çalışmıştı fakat bir süre sonra aniden ısınmaya ve aşırı akım çekmeye başladı ve trafodan sesler geldi.Kısa devre vs. kontrollerini yaptım.Köprü de sağlam trafo da.Başka amfileri de aynı trafoyla deniyorum,ayrıca beslemeyi ayırdım yine de olmadı.Entegreye sesi verdiğim anda aşırı ısınıyor fakat muteye aldığımda bir sorun yok.Herhangi bir dip sesi de gelmiyor.Entegrenin orjinal mi yan sanayi mi olduğunu bilmiyorum,bi arkadaşımız göndermişti o da bilmiyor.Açıkçası ilk defa yaptığım bir amfi çalışmadı ve beni huzursuz etti.Daha önce bu amfiyi yapan,tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...

Resim

Resim

Voldahmet
Yeni Üye

Meslek: [email protected]

Okunmamış iletigönderen hamist » 21 May 2011, 20:59

Voldahmet yazdı:Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.Kendim düzenlediğim şema ve tasarımı bana ait olan devreyi yaptım.Devre ilk başta güzel çalışmıştı fakat bir süre sonra aniden ısınmaya ve aşırı akım çekmeye başladı ve trafodan sesler geldi.Kısa devre vs. kontrollerini yaptım.Köprü de sağlam trafo da.Başka amfileri de aynı trafoyla deniyorum,ayrıca beslemeyi ayırdım yine de olmadı.Entegreye sesi verdiğim anda aşırı ısınıyor fakat muteye aldığımda bir sorun yok.Herhangi bir dip sesi de gelmiyor.Entegrenin orjinal mi yan sanayi mi olduğunu bilmiyorum,bi arkadaşımız göndermişti o da bilmiyor.Açıkçası ilk defa yaptığım bir amfi çalışmadı ve beni huzursuz etti.Daha önce bu amfiyi yapan,tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...

Resim

Resim

Öncelikle yüksüz deneyerek hoparlorlerinizi güvene almış olmalısınız.
Büyük ihtimalle entegreniz bozulmuş olmalı.
Bu tür devrelerde soğutucu ile güç elemanları arasındaki ısıl transfer katsayısı
gözden kaçırılmamalı, ki güç elemanlarının üzerindeki ısı soğutucuya
iyi aktarılmış olsun.
Elbette bir de malzeme kalitesi korkumuz oluyor ne yazık ki,
korsan üretimler, patates baskılar, ne yazık ki ticari beyinlerin mutluluğu.
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

ÖncekiSonraki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir