Class A Kulaklık Amplifikatörü (II)

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

Cevap: Class A Kulaklık Amplifikatörü (II)

Okunmamış iletigönderen TDA7294 » 27 Şub 2009, 00:20

Madem bu pot olayı böylesine karışık ve pahalı ise hiç kullanmayalım zaten ben bunu yapacak olanların çoğu ben de dahil bilgisayarda dinler windows un kendi kontrolünü kullansak olmaz mı? Yoksa yanılıor muyum?
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 27 Şub 2009, 01:37

projeye katılan herkes muhtemelen minimum 100tl civarında para harcayacak, siz 100 lira harcadığınız bir cihazla pc'nin ses kartından 128kbps mp3 dinler miydiniz :D ? Şahsen ben CD player'dan başka bir kaynak kullanmayı düşünmüyorum hem gc için hem bunun için, gerçi biraz eski bir model ama(sony cdp-315/15 yaşında) ama dvd player'larımdan çok daha iyi, pc'yi hiç hesaba katmadım bile, keşke marantz cd-17 mark-2 alacak para olsa ona bir de dac projesi ile modifiye.. aah ahh...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen drhardware » 27 Şub 2009, 10:29

Pot olayı karışık diil de.. Aslında biz biraz karışık hale getirdik. Yoksa pot pot tur. Amma, Fixerin de dediği gibi 100TL harcayıp kulaklık amplisi yapacaksan, ki bu ampli ticari bir ürün olsa en azından 300-400TL ye satılır! Bu durumda o ayarda yani 300-400TL lik bir kulaklığın olması gerekir, bitti mi? Hayır ona göre kaynak gerekir; illa PC dinlerim dersen, ne bileyim en aşşağısından Creative Xtereme Music gibi bi ses kartın olması beklenir.. Ama tercihen iyi bir CDP veya analog kaynağın olmalı.
Hadi diyelim PC den dinlerken "araya pot koymayalım" çözümüyle konuyu hallettin.. E bu mereti sadece PC demi dinleyecen? Yarın öbürgün başka kaynağa bağladığında ne olacak?
Tabii sorun sadece o değil.. Potun veya DACT ın bir katkısı daha var sisteme: Aynı zamanda giriş yükü olarak çalıştığı için, kaynaktaki dip gürültüsünün sisteme aynen aktarılmasını engeller, yani daha gürültüsüz bir amplifikatörün olur..
Sonuç: bu kadar pahalı bir pot veya DACT kullanmak zorunda değilsin. Kalkıp da 10 kuruşluk Çin malı pot koyma yeter..
Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen e_cag » 04 Mar 2009, 17:47

Şöyle bir taslak yapıverdim boş zamanımda.
kulaklik ii - new_color.jpg
kulaklik ii - new_color.jpg (34.31 KiB) 1892 defa görüntülendi
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen M Öztürk » 08 Ağu 2009, 20:53

Selamlar. Proje şu an ne noktada bilmiyorum ama eğer devam ediyorsanız PCB ve toplu malzeme alımına ben de katılmak isterim. Bir süredir stüdyoma yüksek çıkışlı yüksek kaliteli 4 ya da 6 kanallı bir kulaklık amplisi yapmak istiyordum. Sizin sürücü kartlarınızı kullanıp önüne farklı inject ve submix devreleri ekleyebilirim. Hem bu projeye destek, hem de modüler bir çalışmaya giriş olmuş olur. Ne dersiniz?

M.
M Öztürk
Yeni Üye

İl: Istanbul
Meslek: Elektronik

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 09 Ağu 2009, 14:46

ClassA kualklık amplisinin MKII versiyonundan haberim yoktu.zaten tarihine bakınca anladım neden bilmediğimi. MKII tabirini uydurdum.Eğer bir ortak çalışma olacaksa varım. yarın sağlam kafayla bakayım malzemelerine.ve okuyalım Dr. un kitabını... bir de forum kullanıcılarına talebe, murit yaklaşımı yapanlara gıcık kapmaya başladım. tagizade miyiz biz?
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Ynt: Class A Kulaklık Amplifikatörü (II)

Okunmamış iletigönderen Crowbar » 27 May 2014, 19:54

Burası korkutucu derecede tenha. Proje ne durumda acaba? Yakın zamanda bir ampli yapmayı planlıyorum, şimdilik ilk versiyona bakıyorum. :roll:
Abi sizde Elna, Panasonic, Nichicon kondansatör bulunur mu?
Kullanıcı avatarı
Crowbar
Yeni Üye

İl: Gizli!
Meslek: Veteriner Hekimi (öğr)

Okunmamış iletigönderen mustafayilmaz » 01 Haz 2015, 02:12

şemayı bulamıyorum, silinmiş galiba..

yok mu bi çaresi? :)
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. Nikola TESLA
Kullanıcı avatarı
mustafayilmaz
Yeni Üye

İl: denizli
Meslek: eem

Okunmamış iletigönderen silentslayer » 28 Arl 2015, 10:49

Devrenin şeması yok.yardımcı olabilirmisiniz acaba?
silentslayer
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: teknisyen

Önceki

Projelerimiz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir