Ortak Malzeme alımı

Toplu Alım ve PCB » Forumca toplu malzeme alımı ve proje PCB'leri toplu satışı haberleri.

Ortak Malzeme alımı

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 14 Oca 2008, 20:05

Sitemizdeki devrelerin baskılı devrelerini yaptırmak istiyoruz. Epoksiden, delikleri delinmiş ve koruyucu lak kaplanmış olarak hazırlanacak baskılı devrelerden isteyen arkadaşlarımız istedikleri adetleri belirtirlerse, ona göre fiyatı aşağı çekebiliriz.

Şu anda 20 tane RAS300, 20 tane RAS100 ve 20 tane RAS preampli (çift taraflı) plaketi düşünüyoruz.

Dileyen olursa LM4780 ve LM3886 devrelerinin, hatta TDA7294'lü mono ve köprü bağlı devrelerin de baskılı devrelerini yaptıracağız.

Görüşlerinizi bekleriz.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 14 Oca 2008, 20:23

Uygun bi fiyat aralığı oluşursa RAS preampli pcb sinden 5 veya 10 adet alabilirim.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Okunmamış iletigönderen necati » 14 Oca 2008, 20:40

Ras ampli+preamli stereo olacak şekilde pcb ye talibim.Uygun fiat olursa bunlar içinalınacak malzemelerede talibim.Yalnız şu sipariş işi fazla aceleye gelmeseydi.İyice konuşulup alınabilecek malzemeler tesbit edilseydi diyorum.Herkese selam.
vatan. çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir.
necati
Yeni Üye

Son Durum

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 15 Oca 2008, 17:57

Kod: Tümünü seç
                 RAS100      RAS300        RAS Preamp

Kapibara                                       10
Hazar              2                           2
Necati             2                           2
Hoparlör           20          20              20
Ersoy ??
--------------  ----------  ----------  --------------------
TOPLAM             24          20              34

Hazar / Tabloyu düzenledim.

Arkadaşlar, Ersoy'un bildiği iyi bir yer var. Ben de Karaköy'den fiyat aldım, sanırım OptoElektronik gibi bir yer uygundu. Sayılar ortaya çıktığı zaman en iyi maliyeti oluşturacak şekilde son fiyatı alıcam. Dileyen katılır, dileyen vazgeçer. Amacım kar ya da kendiminkileri bedavaya getirmek değil. Sonuçta burada ortaklaşa eğleniyoruz ve bilgimizi paylaşıyoruz. Yoksa bekleyeceğime gider 20şer tane yaptırırım kurtulurum.

İstanbul'da olanlarla örneğin Karaköy'de buluşup, Güllüoğlu'nda felan, hem muhabbet edip hem de PCB'leri paylaşabiliriz. Dileyene ödemeli kargo yollarız, dileyene de Karaköy'de uygun bir dükkana bırakırız, alırlar.

Hazar vaz mı geçtin acaba, mesajın silinmiş gibi geldi bana.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Malzemeler

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 15 Oca 2008, 18:01

necati yazdı:Ras ampli+preamli stereo olacak şekilde pcb ye talibim.Uygun fiat olursa bunlar içinalınacak malzemelerede talibim.Yalnız şu sipariş işi fazla aceleye gelmeseydi.İyice konuşulup alınabilecek malzemeler tesbit edilseydi diyorum.Herkese selam.

Necati Bey,
Malzemeler için toplu alım şu anda yapmıyoruz. Aslında 1000 adet MOSFET alıp, bunları eşleştirip öyle paylaşmamız lazım ama henüz o aşamada değiliz. Ama malzemeleri temin edebileceğiniz ve bizim deneyip emin olduğumuz yerlerin adres ve telefonlarını verebilirim. Telefonla veya faksla sipariş edip yollatabilirsiniz veya kendiniz alabilirsiniz.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 15 Oca 2008, 18:11

1000 adet mosfetin, 900 tanesi alanın elinde kalır bence.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 15 Oca 2008, 18:17

Bence de :)

İçlerinden zaten 100 tanesini eşleştirmek epey bir zaman alır. Ama high end birşeyler için böyle şeyler de olabiliyor işte.

50 kişi olursak ancak adam başı 20 tane transistör kalır. Memlekette amfiden geçilmez ..
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 15 Oca 2008, 18:57

hoparlör yazdı:Nihayet buldum mesajı.

İşte bu sebeple ayrı forum açtım ki yazan buraya yazsın(ben dahil), farklı konulardan takip etmek zorunda kalmasın kimse (yine ben dahil).

Tabloyu güncelledim ve şekle soktum :)
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 16 Oca 2008, 14:01

Eline sağlık Hazar. Az daha bekleyip adeti sabitleyip fiyatı belirler ve siparişi veririz.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 19 Oca 2008, 02:46

RAS preamp kesinleşirde yapmaya kalkışılırsa PCB yi tekrar bi gözden geçirmeyi unutmayın.
Sanırım değişiklik yapılmış yeni bir versiyonu olacaktı, yanlışlıkla eskisini bastırmayalım.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

Sonraki

Toplu Alım ve PCB

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir