Single Ended 5w Class A

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: Single Ended 5w Class A

Okunmamış iletigönderen hacı » 14 Mar 2011, 21:40

Öncelikle devrenin akımından bahsedeyim,üzerinde bulunan trinpot ile ayar yapacaksın,besleme hattına bir seri ampermetre,mosfetin drain ucunada bir voltmetre bağlayacaksın,pot ile 12v mosfete düşürüp akımıda 0.9-1A akıma ayarlarsan problem olmaz.
Bobin işide 4-5 w lık bir trafoya iki bobin sarabilirsin,yaklaşık olarak 20-30 tur sarabilirsin,ben bobnleri elektronikçiden hazır aldım 10mh değerinde,eğer saracakan 1mm den 3a geçer hesabna göre tel kullan,
Beslemeye gelince daha önce dediğin gibi bir amfi bende yaptım,sanırım bu forumada koymuştum,mantıklı bir uygulama olur,ama e-cag ında dediği gibiyarım metreden fazla olmaın,vede trafo girişinde 220v filitrei kullan mutlaka.
hacı
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Ynt: Single Ended 5w Class A

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 28 May 2012, 12:40

arkadaslar devrenın PCB ıcın cızılmıs halı var ahmet yerlı abiden benım ıstegım uzerıne cızmiş oldugu bu devre pcb uzerınde kendım denedım ver sonucları cok guzel oldu. Yapacak arkadaslara tavsıye ederım. Aramızda elektoro gıtar calan arkadaslar devreyı sıddetle tavsıye edıyorum onune kalıtelı bı preamp kullanılırsa kendılerıde dınlerken tonların lambalı amp kadar kalıtelı ve tatmın edıcı oldugunu gorecekler :)

pcb lınk : http://uploading.com/files/8d937125/Class%2BA.rar/
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul
Meslek: elektromekanık ögrencisi

Önceki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti