JFET Bufferli LM3875 chipamp.

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

Cevap: JFET Bufferli LM3875 chipamp.

İletigönderen e_cag » 04 Tem 2008, 14:18

Birkaç hafta önce diyaudio com'dan digi01 nickli arkadaştan bpa200 pcb'si aldım iki tane. Kendi tasarladığı pcb'yi bir miktar bastırmış herhalde, isteyene gönderiyordu. Bu arkadaş Çinli! 8)

Kartların fotolarını örnek olması için akşama foruma göndereceğim. Kalite beğenilirse arkadaşla bağlantıya geçip Çin'deki üreticiler hakkında bilgi alır, bağlantıya geçmesini ve bizim kart için fiyat almasını rica edebilirim, yardımcı olacağını tahmin ediyorum. Muhtemelen gerber dosyasına ihtiyaç duyabilir fiyat almak için.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

İletigönderen berat23 » 04 Tem 2008, 17:49

arkadaşlar bende mini3 amplilerinin pcbsini almıştım .lehimlemeye kıyamazdınız yani o derece güzeldiler.sitenin sahibi(amb.org)ti kan ile görüşeyim nereden yaptırdığı hakkında sonra size dönerim
Resim
berat23
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen e_cag » 04 Tem 2008, 20:53

İşte benim kartlar:
DSC00336.JPG
DSC00337.JPG
DSC00339.JPG
DSC00340.JPG
DSC00341.JPG

Kargo dahil 22 USD'a geldi bana.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Hazar » 04 Tem 2008, 21:57

Resim
Çift yüzlü, immersion gold kaplama. 16x10cm. 30€. Resim tabii ki örnek ve bu projenin tüm kartları bu 16x10 cm'i doldurmaz diye tahmin ediyorum.

Varsa talip, ciddileşelim.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İletigönderen e_cag » 04 Tem 2008, 22:11

Doktor'un izniyle kartın forumdaki bir fotoğrafını digi_01'e gönderip onun vasıtası ile de fiyat almak isterim. Sizinkilerin kalitesi ortada ama grup olunca maliyeti belki kişi başına 10-15 USD seviyesine çekmek mümkün olursa tercih ederim kendi adıma. Ama Bulgaristan'dan almaya karar verirsek de katılırım. İki kart arasındaki kalite farkının sese etkisi konusunda da bir bilenin :) yorumu olursa o tarafa doğru kayarız birlikte.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İletigönderen e_cag » 04 Tem 2008, 22:43

Olimex konusunda iyimser olmak gerekirse 16x10 tek yüzlü 24Euro, üstelik bizim pcb'ler daha küçük. 20Euro civarında fiyat, gold kaplama ve çabuk teslim Çin zahmetinden ve belirsizliklerden daha cazip.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

İletigönderen Hazar » 04 Tem 2008, 22:43

Altın kaplamanın etkileri:
1. Çok daha kolay lehim işlemi
2. Korozyona uğramaz
3. Zengin gösterir. 8)

Başka bir olayı yok altının. Audio'da en azından.. Daha iyi iletken olduğu doğrudur fakat kendi kişisel kanatim, audio uygulamalarında bu etkinin minimum düzeyde olacağı.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Cevap: Cevap: JFET Bufferli LM3875 chipamp.

İletigönderen e_cag » 04 Tem 2008, 23:29

Hazar yazdı:3. Zengin gösterir. 8)

Eveeettt!.. 8) 8) 8)
Maliyet uygun olduktan sonra neden olmasın?!
Tamam, başka isteyen olursa Çin'deki elemana sorarız, olmazsa da Olimex'e 1 kişi yazınız! :evet:
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İletigönderen drhardware » 05 Tem 2008, 11:55

PCB altın kaplaması vs konularda yorum yapılmış, ona bi açıklık getirelim.
Altın bilinen en iyi iletkenlerden biridir. Bakırdan epey iyidir bu konuda en azından. PCB lerin altın kaplanması iki sebeple yapılır;

1- Bakır çabuk okside olan bir metaldir. Zamanla yüzeyde meydana gelen oksidasyon, kaplama içine doğru yayılır ve iletkenlik düşer. Bu anlamda her ne kadar PCB lere solder mask (yeşil kaplama) yapılsa da lehim adaları ve geçişler açıkta kaldığından bu bölgelere de altın veya gümüş kaplama yapılması gerekir. Ki zaten çoğu PCB ci gümüş kaplamayı standart prosedür gereği bütün PCB lere uygular.

2- Daha kaliteli işlerde altın kaplama iyi iletkenlik sağlamak için mikron boyutunda yapılır. Bu tekniğin adı nedir bilmiyorum (Sercan bilebilir). Sanırım Çin ve Bulgaristan'daki üreticilerin yaptığı budur. Bildiğim kadarıyla bilgisayar teknolojisinde kullanılan kartlarda da bu uygulama standart olarak yapılıyor. Ayrıca iyi kalite audio grade kartlar da bu şekilde yapılır. Diyaudio.com forumlarını takip ederseniz ortak projelerin hepsinde bu şekilde PCB kullanıldığını görürsünüz.

Kişisel görüşüm altın kaplama PCB sipariş edilmesi yönündedir.

Bu arada, el emeği/göz nuru payı olarak, toplu yaptıracağınız kartlardan bir takımını beleş olarak isterim.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

İletigönderen e_cag » 07 Tem 2008, 11:55

Perşembe akşamı sipariş ettiğim LM3875TF'ler az önce elime geçti.

Dediğim gibi, Olimex'e sipariş vereceksek ben varım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Projelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir