PGA2310 / PGA2311 Dijital Stepped Attenuator: Basit versiyon

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

Ynt: Dijital Stepped Attenuator : Basit versiyon

İletigönderen e_cag » 21 Nis 2010, 13:02

Kart basmakta sorun yok, isteyenlere yardımcı olacağım.

Kart tasarımında da elimi denemek isterim. Sonuçta keyif aldığım bir uğraş. *.sch dosyasını beklerim. Gerçi pga.zip te bir şema ve layout dosyası var ama şemada bir besleme hattında hata dikkatimi çekti. İki bağlantı tam köşeden birleşmiş gibi ama aslında ayrıydı. Doğrusunu bulmak için şemayı da baştan hazırlamam gerek ki onun için de daha öncel dökümanı incelemek gerekir. Lakin inceleyip kontrol etmişseniz, yeni bir pcb'ye transferini hallederim.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

İletigönderen Hazar » 21 Nis 2010, 13:06

e_cag yazdı:Kart basmakta sorun yok, isteyenlere yardımcı olacağım.

Kart tasarımında da elimi denemek isterim. Sonuçta keyif aldığım bir uğraş. *.sch dosyasını beklerim. Gerçi pga.zip te bir şema ve layout dosyası var ama şemada bir besleme hattında hata dikkatimi çekti. İki bağlantı tam köşeden birleşmiş gibi ama aslında ayrıydı. Doğrusunu bulmak için şemayı da baştan hazırlamam gerek ki onun için de daha öncel dökümanı incelemek gerekir. Lakin inceleyip kontrol etmişseniz, yeni bir pcb'ye transferini hallederim.

Süper! Bu arada sizi Proteus kullanır biliyordum, Eagle'a geçmiş olmanız da iyi olmuş; en azından işimiz kolaylaştı :)
Ben doğru düzgün bir şema çizimini size ulaştıracağım.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İletigönderen maystor » 21 Nis 2010, 13:12

Valla Proteus olsa ben çizerim ama Eagle tamamen fransızım :D .
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

İletigönderen Hazar » 21 Nis 2010, 13:18

maystor yazdı:Valla Proteus olsa ben çizerim ama Eagle tamamen fransızım :D .

Program önemli değil aslında. Sadece Eagle kullanırsanız hazırlayacağım SCH dosyası ile şemanız hazır çizilmiş olacak ve tek tuşla PCB çizmeye geçebileceksiniz. (Komponentler ve aralarındaki bağlantılar şemaya göre gösteriliyor; şemaya uymayan bağlantı yapmanıza izin verilmiyor. Böylece hatalı bağlantı riski ortadan kalkıyor)
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İletigönderen e_cag » 21 Nis 2010, 13:47

Epey alıştım Eagle'a. Ground plane tutorial pictorialını (ana dilimiz İngilizceyi bozdu bu Türkçe)gönderdiğinizden bu yana kullanıyorum, Proteus'u neredeyse unuttum. Şema doğru diyorsanız beklerim.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Hazar » 21 Nis 2010, 14:46

Ofis bilgisayarımda ilginç bir şekilde şunu buldum.
analogbord.png
Güzel gibi

Giriş çıkış ve beslemeleri kartın kenarlarında olmadığına göre bu benim işim değil. Hatırlamıyorum açıkçası kaynağını. Sonuç olarak beslemelerin ve çıkışın kartın orta yerinde olmasını dert etmiyorsanız; kart ufak bir modifikasyonla kullanılabilir. Bahsettiğim modifikasyon da PGA'nın mute bağlantısına bir gecikme ve birden fazla analog kartın üst üste bağlanabilmesi için gerekli altyapı.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Reklamlar

İletigönderen maystor » 21 Nis 2010, 15:54

Hazar yazdı:
maystor yazdı:Valla Proteus olsa ben çizerim ama Eagle tamamen fransızım :D .

Program önemli değil aslında. Sadece Eagle kullanırsanız hazırlayacağım SCH dosyası ile şemanız hazır çizilmiş olacak ve tek tuşla PCB çizmeye geçebileceksiniz. (Komponentler ve aralarındaki bağlantılar şemaya göre gösteriliyor; şemaya uymayan bağlantı yapmanıza izin verilmiyor. Böylece hatalı bağlantı riski ortadan kalkıyor)

Proteusta da var aynı özellikler- ISISten ARESe netlist veriyorsunuz. O önemli değil de şu PCBleri bir karara bağlayalım ozaman ve bu işi yapalım :D .
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

İletigönderen Hazar » 21 Nis 2010, 19:40

Kararınızı bekliyorum analog kartında o zaman. Yapacak 3 kişi var sanırım, anlaşın aranızda :)
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İletigönderen e_cag » 21 Nis 2010, 23:57

Verdiğiniz resmin eagle dosyaları da mevcut sanıyorum. Dediğim gibi, destek vermeye hazırım. Tasarım olsun, baskı olsun. Kendim için acele etmiyorum pek, analog kartının tasarımı da fena gelmedi ama yukarıdaki resme bakınca bağlantıları kenara almakta da zorluk görmedim pek. Kimin gönlünden nasıl geçiyorsa öyle yapabiliriz.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Hazar » 22 Nis 2010, 00:09

e_cag yazdı:Verdiğiniz resmin eagle dosyaları da mevcut sanıyorum. Dediğim gibi, destek vermeye hazırım. Tasarım olsun, baskı olsun. Kendim için acele etmiyorum pek, analog kartının tasarımı da fena gelmedi ama yukarıdaki resme bakınca bağlantıları kenara almakta da zorluk görmedim pek. Kimin gönlünden nasıl geçiyorsa öyle yapabiliriz.

Evet doğru; Eagle'lar ektedir. Kenar konusunda ısrar yoksa böyle kalabilir sanırım.

O bahsettiğim iki değişikliği uygulamadım, direk iş bilgisayarımdan gönderiyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda yapacağım :)
Eklentiler
analog.sch
(217.33 KiB) 403 defa indirildi
analog.brd
(16.89 KiB) 410 defa indirildi
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

ÖncekiSonraki

Projelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir