PGA2310 / PGA2311 Dijital Stepped Attenuator: Basit versiyon

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

Ynt: Dijital Stepped Attenuator : Basit versiyon

İletigönderen Hazar » 20 Nis 2010, 21:56

TDA7294 yazdı:Benim PGA bu gün geldi PA olanından istedim ama benimki nin PA olup olmadığını bilemiyorum üstünde A harfi var ama alakasız bir yerde.

Ürün doğru, A öyle alakasız duruyor.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

İletigönderen Hazar » 20 Nis 2010, 22:00

Önceki sayfalarda verdiğim dijital PCB'sini yapacak varsa biraz beklesin, hata olma ihtimali var.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İletigönderen TDA7294 » 20 Nis 2010, 22:03

Ben de yapmaktan vaz geçtim yeni pcb'yi bekliyorum.
Bu gün 3 tane yazıcı denedim kuşe kağıdı baskı için üçünde de kağıt sıkıştı ;)
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray
Meslek: Öğrenci

İletigönderen Hazar » 20 Nis 2010, 22:10

TDA7294 yazdı:Ben de yapmaktan vaz geçtim yeni pcb'yi bekliyorum.
Bu gün 3 tane yazıcı denedim kuşe kağıdı baskı için üçünde de kağıt sıkıştı ;)

Benden diğer malzemeleri de alacaksın sanırım, istersen onlarla beraber kuşe kağıda bastırıp gönderebilirim PCB'yi düzelttikten sonra. (sadece kuşe kağıdı, ütü senin işin)
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İletigönderen maystor » 20 Nis 2010, 22:10

Kaç günde geldi PGAlar?
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

İletigönderen TDA7294 » 20 Nis 2010, 22:48

Hazar yazdı:Benden diğer malzemeleri de alacaksın sanırım, istersen onlarla beraber kuşe kağıda bastırıp gönderebilirim PCB'yi düzelttikten sonra. (sadece kuşe kağıdı, ütü senin işin)

Çok güzel olur teşekkürler.

maystor yazdı:Kaç günde geldi PGAlar?

20 Günde geldi 10 günde geldiği de oluyor Amerikadan posta.
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

İletigönderen e_cag » 21 Nis 2010, 00:57

Denemek istersen denersin elbet ama uğraşmayayım dersen pcbleri basıp gönderebilirim. Tabii hem analog hem dijital pcbler için güncelleme olacaksa ona göre devam ederiz.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

İletigönderen TDA7294 » 21 Nis 2010, 02:21

e_cag yazdı:Denemek istersen denersin elbet ama uğraşmayayım dersen pcbleri basıp gönderebilirim. Tabii hem analog hem dijital pcbler için güncelleme olacaksa ona göre devam ederiz.

Çok sağol Emin Abi güncelemeyi bekliyorum ben. Ben beceremezsem seni sana yük olurum :)
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İletigönderen maystor » 21 Nis 2010, 09:18

Ben de isterim PCB :D . Ama 8 yollu :D .
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

İletigönderen Hazar » 21 Nis 2010, 11:32

Şimdi dijital PCB'de değişiklik olmasının sebebi şu: Ben bu aletin yazılımıyla en son geçen sene uğraşmışım. Sonra da bir sebepten dolayı butonların bağlantı pinlerini yazılımdan değiştirmişim. Büyük ihtimal PCB'yi çizerken bunu yaptım; fakat iki gün önce sizin isteğiniz üzerine yazılımda değişiklik yapıp (96.0 şeklinde gözükme olayını yaptım) yeni halini o videoda görmüş olduğunuz karmaşık breadboardda deneyince tuşların bağlantısının değiştiğini farkettim. PCB ve yazılımı bağlantıların doğruluğu açısından incelemek için de sizden vakit istedim. Yoksa tasarımsal bir değişikliğe gitmiyorum.

Analog bordu olarak o benim paylaştığım ama aslında 2008 yılında Özgür Bey'in çizdiği kartı kullanmanızı pek önermiyorum. Kart çalışıyor ama biraz dağınıktır. Ben o zamanlar Eagle'i yeni öğrenmeye başladığım için kendisinden rica etmiştim, kırmadı ve çizdi sağolsun. Fakat amaç itibariyle sadece "çalışsın" diye yapılmıştı, aynı benim breadboardda devreyi denemem gibi.

Aslında vakti olan biri çizse ne güzel olur analog bordunu :) Analog bordunda sadece 1 adet PGA ve bir adet -o da opsiyonel- op-amp bulunuyor (+direnç kondansatör zerzevat). Bu ayrık yapının avantajı da maystor gibi "ben 8 kanal istiyorum" diyenler için çok basit bir şekilde 4x analog bordu kullanmak suretiyle sorunu çözebilmektir. Besleme ayrı bir kartta olmalı, belki köprü diyotlarla beraber komple set olur onlar. Bunun da bir avantajı misal benim elimde besleme kartım var, tekrar yapmak istemeyebilirim. Ama sistem kartlarından birine entegre olursa besleme; bu şansım kalmıyor. Modüler yapının gücü işte buradadır.

Analog bord aslen oldukça basit, çok komponent yok. El atmak isteyen babayiğit çıkarsa şemayı paylaşayım kendisiyle. Çıkmazsa iki yolunuz kalıyor
1. 2008 model kartı kullanırsınız
2. Ben çizene kadar beklersiniz

Görüşmek üzere.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

ÖncekiSonraki

Projelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir