Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:52

News News of Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

Site map of Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Forum : Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

ACİL YARDIMMM!!!...

selam arkdaşlar siteyi takip eden arkdaşlarımız odam için yaptığım projeyi aşşağa yukarı biliyorlardır. şimdi projede öyle bir noktaya geldimki kafm biraz karıştı açıkçası neden dersenzi ya ben bilgileri tam olarak bulamadım yada bilgi yok gerçekten. bilgi derken sitede yayınlanmış olan önyükselteç devresiyle ilgili https://diyaudiotr.com/islecler/tammetin.php?metinid=4 şimdi konu şu bu devreyi yaptık diyelim bu devrenin girişne kaç mV luk bi sinyal uygulamamız lazım ve çıkışındada kaç Vrms çıkış alırız neden diyicek olursanı şöyle açıklıyayım ne akdar gerekli ...
Read more : ACİL YARDIMMM!!!... | Gösterim : 4114 | Cevaplar : 21

ön yükselteç

arkadaşlar ton kontrol devreli önyükselteç yada sade ön yükselteç baskı şeması ile birlikte olan varsa upload edbilirmisiniz şimdiden
Read more : ön yükselteç | Gösterim : 1839 | Cevaplar : 1

Audio Spectrum Analyzer

Merhabalar,

Ben ekte verdiğim devreyi yapmak istiyorum!
Böyle bir devre yapan varmı? Yada bana bu konuda yardımlarını esirgemeyecek arkadaşlara ihtiyacım var.
Çünkü devre üzerinde anlamadığım elemanlar var ve iki pcb çift taraflı olarak kullanılmış, bunun mantığı nedir ve lehimleme işi nasıl oluyor? Bunu nasıl yapacağım.

Saygılar

Resim
Resim
Resim

Resim
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Read more : Audio Spectrum Analyzer | Gösterim : 2751 | Cevaplar : 2

Subwoofer preamplifikatörü ve filtresi kombine.

Sevgili dostlar,

Sercii ve diğer istekliler için daha önce uygulayıp oldukça iyi sonuç aldığım, JFET girişli ve sub bass boost özellikli bir kombine subwoofer preamplisi şeması veriyorum. Çıkışına 1v hassasiyette herhangi bir amplifkatör bağlanabilir. Devre bu haliyle 4 kat amplifikasyon yapar yani giriş hassasiyeti 250mV kadardır. Üst kesim frekansı 200Hz dir. Özellikle 25Hz - 80Hz arası ciddi bir boostingi vardır. Yani iyi bas alırsınız.
Dikkat; bu devreyi uyguladığınız amplifikatör en az 50W civarında olmalı ve ...
Read more : Subwoofer preamplifikatörü ve filtresi kombine. | Gösterim : 10540 | Cevaplar : 68

Mikrofon preanfi devresi arıyorum.

Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarımda kayıt için kullandığım karaoke mikrofonunun gücü oldukça yetersiz kalıyor.

Bunun için tavsiye edebileceğiniz bir preanfi devresi var mı?

(Elektronik konusunda yeterli bilgim olmadığından bilenlere danışayım dedim.)

Şimdiden teşekkürler.
Read more : Mikrofon preanfi devresi arıyorum. | Gösterim : 5514 | Cevaplar : 3

Gittigidiyor'daki ALPS motorlu potlar...

Forumda yanlış olmasın, galiba Berat bahsetmişti.

Resimden gördüğümüz kadarıyla ALPS marka. Dr. Hardware 2, ben 1 tane olmak üzere sipariş ettik :lol: , bakalım sonuçları buraya ekleriz.
Read more : Gittigidiyor'daki ALPS motorlu potlar... | Gösterim : 5994 | Cevaplar : 26

ton kontrol için yardım

arkadaşlar ben bi ton kontrol devresi yaptım.Fakat bi sorunum var ton kontrol devresini çıkış katına taktığımda çıkışta kullandığım lm3886 entegresi feci şekilde ısınıyor.Çıkışta ses var ama entegre ateş oluyo yardım ederseniz sevinirim

Resim
Resim
Resim
Read more : ton kontrol için yardım | Gösterim : 3491 | Cevaplar : 2

Riaa Preamp Ve Besleme Devresi Yeni Link

Ekteki dosyada bulunan preanfi şeması manyetik kafalı pikaplar için tasarlanmıştır devre çok basit olmasına rağmen çok iyi sonuçlar vermiştir dosyada besleme ve preamp şeması+basıma hazır pcb+yerleştirme planı hepsi bulunmaktadır
http://www.multiupload.com/KDW8HBGTO2

mümkün olduğunca düşük toleranslı parçaları kullanmaya çalışın gerçekten iyi bir riaa eğrisi yakalamış bir devre
Read more : Riaa Preamp Ve Besleme Devresi Yeni Link | Gösterim : 2701 | Cevaplar : 5

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye