Hoparlörler ve Hoparlör Kabinleri - 2

Makalelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından yazılan makaleler.

Hoparlörler ve Hoparlör Kabinleri - 2

Okunmamış iletigönderen Hazar » 12 Haziran 2008, 23:48

Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

20.01.2008 tarihinde birol yazdı:

Okunmamış iletigönderen Yorum Robotu » 12 Haziran 2008, 23:49

eleine sağlık güzel olmuş
Yorum Robotu

14.02.2008 tarihinde barış kaya yazdı:

benim evde premier 5+1 ses sistemim ben buna 2 tane 200 vatlık hoparlör bağladım ses ve bass da muhteşem amam bazıları 200 valtı karmaz diyor benimkini rms si ise 90 walt nasıl oluyor
:selam: :selam: :selam: :selam: :selam:
Yorum Robotu

23.02.2008 tarihinde onur91 yazdı:

dr. bey birleşme yerlerinde tutkla yerine vida kullansak nasıl bi sorun ortaya çıkar?sizin demek istediğiniz estetik bakımdanmı yoksa ses kalitesi bakımındanmı?
Yorum Robotu

02.03.2008 tarihinde shooter yazdı:

çok teşekkürler bu bilgiler için saol bende 2 tane SPL marka 150 watt hoparlör var bunu kabine koymam gerekirmi
Yorum Robotu

06.03.2008 tarihinde erdal yazdı:

cok güzel bi program çok işime yarıcak şeyler var bunu programı cıkardığınız için çok teşükkür ederim
Yorum Robotu

Reklamlar

12.03.2008 tarihinde TAMİRCİHASAN yazdı:

bilmeyenler için kabin hesaplamasının sesi ne kadar çok etkiledeği anlatılmış. gerçektende çok faydalı bir paylaşım olmuş hocam eline sağlık...
Yorum Robotu

28.03.2008 tarihinde MESUT yazdı:

3 gündür kafayı yedim prg ile hersey cok güzel oldukca verimli etap6 kabin tasarladım ama prg demi yoksa bendemi hata var bilemiyorum ama cıkan ölcülere kolonun girmesi imkansız **dia** yazan ölcü acaba ney böyle bir kısaltma bulamadım katolgta internette acaba kolonun cerceve ölcüsümü denedim ama kolon 30 cm olmasına rahmen 27cm derinlik cıkıyor gözden kacırdığım birşey mi var yoksa programın pro sürümünemi ihtiyac var şimdiden teşekkürler yardımcı olursanız cok sevinirim
Yorum Robotu

29.03.2008 tarihinde Hazar yazdı:

Mesut, dia, diameterin kısaltmasıdır. O da "çap" demek. Hoparlör konisinin çapı yani. Dıştan dışa değil, koninin çapı buraya dikkat.
Yorum Robotu

02.04.2008 tarihinde MESUT yazdı:

cok sağolasın program üzerinde bayağa profesyonelleştim her fonksiyonunu buldum program on numara spl kabin yapmaya calışıyordum etap6 diye başladım 65 hz bonba gibi patlıyor hatta kabin program üzerinde; ama kabini yaptım bu sefer pratikte istediğimi vermiyor portları 15cm ye kadar cıkardım 8cm den başladım bu arada (iki tane 10cm denemedim aklımda bir o kaldı ) kabinin ön kısmı icin denediğim portlar harika hep verim artırıyor ama arkaya port takamıyom spl direk düşüyor en son arka tarafı duvar gibi kullanmaya başladım sadece delik bıraktık oldukca verimli su an ama hala aklımda diğerinin portunu da koyabilme fikri var acaba spl abin için etap6 yanlış bir secimmi etap6 amacı farklı hzlere tepki verebilen iki hacimi yan yana getirip sadece müzik kalitesi sağlamakmı portlarla oynayarak kabinin iki tarafını birbirine destek verecek sekilde ayarlayabilirmiyim (su an iki tarafta port olduğunda artı eksisi ters bağlanmış iki woofer gibi calışıyor) bu konuda fikri olan varmı şimdiden cok teşekkürler
Yorum Robotu

Sonraki

Makalelerimiz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir