Ev sinema sistemi için yardım

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Ev sinema sistemi için yardım

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 08 Tem 2012, 12:32

öncelikle herkeze merhaba aklımda uzun suredır yapmak ıstedıgım bı proje var sızlerlede paylasmak ve sızlerınde fıkırlerını almka ıstedım. sistemde kullanmka ıstedıgım entegre lm3886 bildigimiz uzrere lm serisi entegrelerın ses konusunda a class yakın bı ses verdıgını testlerde olcumlerden biliyoruz bende dusundum kı 4tane lm3886 kullanarak ahmet yerlı abımın cızmıs oldugu hi-fi denemelerı calısmasını kullnamak ıstıyorum anfi katı ve psu katları ayrı ayrı ıkı kutudan olacak. kabın ve hoparlör olark ta dusundum ki 4ohm hoparlorlerle 3yollu crossover kullanark 4 adet kabın yapım dedım trafo olark 700w bi trafo sardırım diye düşündüm. bu düsüncelerımı sizle paylasıp sizlerinde onerılerını almak ıstedım 4in ve 4 out tan olusacak sistemi decoder olark ne kullanabılırım preamp katı olarka ne onerebılırsınız yada poweramp katı olark daha ne onerebılırsınız hoparlorlerı ıkı yollu yada uç yollumu yapmam daha ıyı olar yardımlarınızı ve tavsıyelerınızı beklıyorum yardımcı olursanız sevınırım
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul
Meslek: elektromekanık ögrencisi

Ynt: Ev sinema sistemi için yardım

Okunmamış iletigönderen zunda » 09 Tem 2012, 10:46

TDA7294-GC-DOC.pdf
(609.79 KiB) 788 defa indirildi
öncelikle kolay gelsin işin içinden nasıl çıkacagını bilemediğim bir projeye başlıyorsun tek kaynak sesi farklı çıkış katlarına aynı anda vermek benim denemelerimde devrelerimin kalitesini çok olumsuz etkiledi çok fazla tecrübe sahibide degilim açıkçası ama şu ekleyecegim tda 7294 lu devre stereo bence sinema için süper kara şahin düştü filmini defalarca izledi savaştaymışım gibi 2*25 vac 300watt trafo 3 yollu saglam 1 çift kabin ve bu devre zannımca sizi tatmin edecektir zira proje sahipleri çinli profesyoneller bir incele bence.
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 09 Tem 2012, 22:36

zunda tavsıyelerını goz onunde bulundurucam bılgılerını benle paylastıgın ıcın tesekkur ederım :) tda7294 benım ilk yaptıgım anfi devresidir ikinci olarakda 1554q diye gidiyo :) tda serısinde mono olark ses kalıtesını sevdıgım tda2052 stereo olarak ve tda da en cok sesını begendıgım entegre ise 1554q ama lm3886 kalıte olark 1554q daha iyi ve 7294 daha yuksek ses sevıyesıne sahıp bence 68w olark rms degerı gorsterılmıs bence 68w fazlasıyle veren bı entegre o yuzden lm3886 tercıh ettım yınede arkadasların buyuklerımızın onerılerı dogrultusunda anfiyi yapıcam yardımcı olurlarsa cok ısıme yarar :)
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 22 Tem 2012, 21:28

......................
En son the_cantan tarafından, 25 Tem 2012, 10:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 25 Tem 2012, 01:04

ben bir tane lm3886 devre yaptım bu lm3886 amp ses bı sure sonra bozuyo sogutucusu buyuk yani 10x10 500gr sogutucu arkasına fan koymama ragmen neden boyle yapar anlamadım 3kere lm 3886 yaptım 3de aynı sorunu yasadım bı yardımcı olun acaba benmı bı ekslıklı yapıyorum 35v beslıyorum trafo 500w baska trafolarlada denıyorum neden yaptıgını cozemdım ısındıgından dolayı kesıyo dıyorum ama sogutucu yeterlı bence eger devre seması lazım olursa dıye resımını koyuyorum yardımcı olursanız cok sevınırım
Resim
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen zunda » 25 Tem 2012, 03:45

LM3886AMPDIYB4-ALL.pdf
(820.59 KiB) 831 defa indirildi
öncelikle yaptıgınız bu devre denenmişmi sonucu ne biliyormusunuz ?
projeler bölümünde tek kartta stereo lm 3886 devre var yüzlerce kez yapılmış yabancı forumlarda övgüyle bahsediliyor bu durumda maceraya gerek varmı?
giriştiğiniz proje gerçekten çok iddalı bence stereo bir devre şu an en iyisi forumdaki devreyi tavsiye ederim üzmez yukarıda tavsiyem tda 7294 üzmez (RAS 100 ile dönüşümlü kullanıyorum ses karakteri etkileyici) birde lm 3886 illaki dersen aynı yerden şu var yap kullan derim.
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Amatör » 25 Tem 2012, 17:45

Yaptığınız devrenin şemasını koymamışsınız ama entegreye beslemenin şasesini neden paralel bir direnç ve kondansatör ile veriyorsunuz.Onları kısadevre etseniz olmaz mı?
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 25 Tem 2012, 23:41

tavsıyelerınız ıcın teşekkur ederım devrenın cızımı ahmet yerlı abıye aıt hi-fi denemelerı dıye caslısması acık devre seması yok bana yollamıstı bende denemek ıstedım eksıklerım varsa amator ustadımın dedıgı gıbı eksıklerımı tamamlayabılırım enerebılecegınız daha guzel tonlara sahıp amp varsa onlarıda deneyıp yapabılırım ras100 pek fazla onermıyolar formlarda bıraz baktım sızlerınde goruslerını beklıyorum benım elımde ahmet yerlı abının cızmıs oldugu harman kardonun citation 12 devresi var bu devre ıcın ne dıyorusunz ne onerırsızın ses tonları hakkında bılgınız varmı ben genellıkle elektro gıtar calıyorum eleıktor gıtar amp power katında gıdermı yada ev sınema sıstemınde 4 kabın yapıp kabınlerın ıcıne aktıf olark citation 12 koyup aktıf kabın olark mıxerle konrotl etsem nasıl bı sonuc cıkar yardımcı olursanız cok sevınırım herkeze hayırlı aksamlar :)
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen gkhaniscimen » 13 Ağu 2012, 00:10

Arkadaşım öncelikle merhaba. 700w trafo sardırmak yerine SMPS kullan derim. Hem daha hafif olur hem az yer kaplar hemde daha ucuz olur. Ayrıca trafodan kaynaklanan zırıltıdanda kurtulmuş olursun.
Paraşüte ateş edin jeton hızlı düşsün...
Kullanıcı avatarı
gkhaniscimen
Yeni Üye

İl: Adana
Meslek: Endüstriyel Kontrol Teknikeri

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir