AKAI-AM-U2 Aktif Modifiye + EBU DIGITAL PPM montajı

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: AKAI-AM-U2 Aktif Modifiye + EBU DIGITAL PPM montajı

İletigönderen ozgurece » 11 Şub 2016, 14:12

birkaç resim Daha paylaşayımda Konuyu inceleyen arkadaşlar Keyifle baksınlar.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İl: İZMİR

İletigönderen onursal » 12 Şub 2016, 16:18

ozgurece yazdı:birkaç resim Daha paylaşayımda Konuyu inceleyen arkadaşlar Keyifle baksınlar.

Resim

Özgür.
Amplinin PPM ekranını saydam mı yaptın. Çok hoş olmuş. O ampliyi geri bana gönder ben sana masraflarını vereyim.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

İletigönderen ozgurece » 12 Şub 2016, 17:06

Onursal Hocam OLMAZZZZZZ . Anfi yi ben Keyifle dinliyorum ve Tabiki Kimselerde Olmayan ve Olamayacak olan EBU PPM lerin müzikle dansını izliyorum. Elinize sağlık, Ön cam mika CD ROM Kapaklarından kestim, ama en güzeli cam kestirmek olacak.
Resim
Sizin HDD yi ve çizik yok edici yi göndereceğim ,Serigrafi Etiketlerini bekliyorum ,(Baskı Etiketleri bugün yarın Gelecek dediler)Ayrıca Ebay dan aldığım HDMI vga cihazı uygun bir zamanda sizinde test etmenizi Rica ediyorum Hepsini Size göndereceğim .Sizin Peynir Modifiye nasıl gidiyor?, Resimleri Bekliyoruz. Kolay Gelsin Hocam.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 12 Şub 2016, 17:25

ozgurece yazdı:Onursal Hocam OLMAZZZZZZ . Anfi yi ben Keyifle dinliyorum ve Tabiki Kimselerde Olmayan ve Olamayacak olan EBU PPM lerin müzikle dansını izliyorum. Elinize sağlık, Ön cam mika CD ROM Kapaklarından kestim, ama en güzeli cam kestirmek olacak.
Resim
Sizin HDD yi ve çizik yok edici yi göndereceğim ,Serigrafi Etiketlerini bekliyorum ,(Baskı Etiketleri bugün yarın Gelecek dediler)Ayrıca Ebay dan aldığım HDMI vga cihazı uygun bir zamanda sizinde test etmenizi Rica ediyorum Hepsini Size göndereceğim .Sizin Peynir Modifiye nasıl gidiyor?, Resimleri Bekliyoruz. Kolay Gelsin Hocam.

]

Cam tam oturursa ve kenarları traşlanırsa çok güzel olur. Ama en fazla 2mm kalınlık gereklidir aksi takdirde aşırı dışarı taşacaktır.
HDD beni değil ki senin. Geri göndermene gerek yok.
HDMI cihazını test edebilmem mümkün değil. Elimde tek bir HDMI monitör var. Tam anlamıyla test ise bu monitörle olmaz. Üstelik gerekli ölçü aletleri de gereklidir ki bunlar pahalı aletlerdir.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen onursal » 12 Şub 2016, 17:53

PEYNIIR modifikasyonundaki son durumlar.

IMG_0571.JPG

IMG_0569.JPG
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 12 Şub 2016, 18:25

Onursal Hocam Peynirin PPM skala yeri çok küçük oraya nasıl EBU PPM monte edeceksiniz. ? Benim aklıma bir çözüm geldi ( ledlerin ara mesafesini sıkıştırıp yapabilirsiniz.)
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

Reklamlar

İletigönderen onursal » 12 Şub 2016, 19:05

ozgurece yazdı:Onursal Hocam Peynirin PPM skala yeri çok küçük oraya nasıl EBU PPM monte edeceksiniz. ? Benim aklıma bir çözüm geldi ( ledlerin ara mesafesini sıkıştırıp yapabilirsiniz.)

Oraya uygun display kartı da yaptırmıştım hatırlarsan.
Seninkiler 5mm aralıklı benimkiler ise 2.5mm aralıklı idi.
Esas sorun ledlerin sığması değil sticker ile PPM skalasını yapabilmektir.
Ancak şu an için hiçbir imkan yok bu iş için.
Panel üzerine yazılmış yazıları silebilirsem senin göndermiş olduğun stickerler ile rahatlıkla yapabilirim
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 12 Şub 2016, 19:36

Hocam o yazılar silinmez, eğer silinse bile paneli bozar, benim size minik plastik tüpte göndereceğim çizik giderici ile az miktar o panelin yüzeyine sürün sıvı beyaz krem matlaşıcya kadar bekleyin ondan sonra temiz yumuşak bir havlu veya yumuşak bir bezle dairesel hareketlerle paneli en az 5 dk silin, bakın tüm küçük çizikler yok oluyor, paneli cilalıyor, bu sıvı paneldeki mevcut cilayı eritip çizik yüzeyleri onunla kaplıyor, ben birçok kere denedim gayet iyi sonuç alıyorsunuz. Skala içinde çizim yapıp ayarlarsınız.Bence çok güzel olur.
Siz Akai de ön kapak panelin eski durumunu biliyordunuz, en son durumu resimde görülüyor.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 12 Şub 2016, 21:05

Benim derdim şimdilik çizikler değil ki.
Benim derdim ölçeklendirme için oraya yazı yazabilmek. Önceden çıkış gücünü gösteren bir yazı yazılmış, o da penelin üzerinde.
Bu yazıyı silebilmem lazım, pek olası görülmüyor.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 12 Şub 2016, 21:08

O zaman diğer alternatif Farklı bir Anfi Kutusu bulmak, Slim olursa sizin iş istasyonuna uygun olur Hocam. Ben sizin yerinizde olsam Peynir kutudan vazgeçerim.
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir