AKAI-AM-U2 Aktif Modifiye + EBU DIGITAL PPM montajı

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: AKAI-AM-U2 Aktif Modifiye + EBU DIGITAL PPM montajı

Okunmamış iletigönderen ozgurece » 14 Mar 2016, 15:01

Onursal Hocam bu oldukça çetrefilli, Sizden bir teknik ayrıntı daha öğrendim, ben bunu bilmesem sazan gibi atlar + yı + ya - yi - ye bağlardım, bildiğiniz gibi daha çok benim gibi sazanlar var. :mrgreen: hiç olmassa ben bunu kabul ediyorum ,vumetre olmayayım, :mrgreen: Neyse Hocam ben bu ayın 25 inde sizi telefonla arayıp ayrıntılı bilgi alarak montaj yaparım, Yanlış bağlantı yapıp Filtrelere zarar vermiyeyim ,şimdilik beklemede kalsın. 25 inde Montaj yapmaya çalışırım
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İl: İZMİR

Okunmamış iletigönderen ozgurece » 15 Mar 2016, 18:59

Onursal Hocam bu elemanlarıda sizin gönderdiğiniz eski hoparlör filtrelerini modifiye için kullanabilirmiyiz ? Yada oradaki elemanları hangi değerde elemanlar ile değiştirelim, yoksa modifiye yapmaya değmez mi ? Yurt dışından gelen filtreleri henüz takmadım.şu an duruyorlar.
Resim
Resim
Resim
Bu arada bizim EBU PPM li AKAI yi diğer uyduya bağladım odada 3 uydu 2 led Monitöre 1de tüplü TV ye bağlı ama LAptopta aynı anda aktif, Pilipis kabinlerde Akai ye bağlı.
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen onursal » 15 Mar 2016, 22:14

Şu an için modifiyeye gerek yok.
Daha sonra gerekirse yaparız.

NOT:
Senin PC ye UBUNTU STUDIO 14:04 kurdum.
Bak bakalım ekran alıntısını beğenecekmisin.

37.png
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

Okunmamış iletigönderen ozgurece » 15 Mar 2016, 22:36

Oo Onursal Hocam Süper görünüyor Harika olmuş Elinize sağlık, Hocam Linux de Performans XP den çok daha iyi olacağını düşünüyorum, Ben artık Linux çü oldum. FULL HD Film izlerken İşlemci ve Ekran kartı kullanım yüzdesi nasıl .?Ubuntuda Ram kullanımı Max ne kadar ? Anladığım kadarı ile Elimizdeki 2 x 4GB Fazla , Yani 4Gb çöp. :(
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen onursal » 16 Mar 2016, 00:23

ozgurece yazdı:Oo Onursal Hocam Süper görünüyor Harika olmuş Elinize sağlık, Hocam Linux de Performans XP den çok daha iyi olacağını düşünüyorum, Ben artık Linux çü oldum. FULL HD Film izlerken İşlemci ve Ekran kartı kullanım yüzdesi nasıl .?Ubuntuda Ram kullanımı Max ne kadar ? Anladığım kadarı ile Elimizdeki 2 x 4GB Fazla , Yani 4Gb çöp. :(

Linuxta performans tüm windows sistemlerinden daha iyi.
FULL HD film seyrederken işlemci %10 civarı oynuyo. Ekran kartı işlemciyle ortak çalışıyor. GL extensiyon linuxta iyi performans sağlıyor.
Bu ayarları yaptım.
Sistem 64 bit. 8GB RAM'in hepsini kullanıyor. (Adresliyor.) Ama sistemde RAM kullanımı 400-500MB civarında. Yani o RAM'lerin %60 ı gereksiz :D
Yanlız kötü bir unsur var.
Uzun süre kullanırsın diye UBUNTU STUDIO 14:04 sürümünü yüklemiştim. Ama ne yazık ki çoğu oyun veya bazı programlar ücretli olmuş.
Ücretsiz sunulan bazı programlar yok olmuş.
Buna rağmen yüzlerce ücretsiz uygulama var.
Ben bir iki oyun indirdim. VLC ve bazı programları indirdim. İşe yarayacak ve senin ihtiyaç duyduğun programları indirdim.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen ozgurece » 16 Mar 2016, 00:39

Elinize sağlık Onursal Hocam , ben zaten PC de oyun pek oynamam önemli olan Temel Office , Resim programları ve uygulamalar yeterli, VLC de müzik ve video, VLC den başka alternatif varsa onlarıda deneme yaparım.Ama sizde en az 1 ay testte kalırsa çok iyi olur, Ayrıca Penir montaj resimlerini de arada paylaşın Hocam bekliyoruz, kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen onursal » 16 Mar 2016, 01:16

ozgurece yazdı:Elinize sağlık Onursal Hocam , ben zaten PC de oyun pek oynamam önemli olan Temel Office , Resim programları ve uygulamalar yeterli, VLC de müzik ve video, VLC den başka alternatif varsa onlarıda deneme yaparım.Ama sizde en az 1 ay testte kalırsa çok iyi olur, Ayrıca Penir montaj resimlerini de arada paylaşın Hocam bekliyoruz, kolay gelsin.

Ofis programları çok yer kapladığı için indirmedim.
Sen indirirsin artık. Ofisin temel uygulamaları var. Synaptic paket yöneticisinden rahatlıkla bulup indirebilirsin.
Bak birkaç görüntü daha.
HD FILM.png

GAME.png
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen ozgurece » 16 Mar 2016, 11:07

Elinize sağlık Onursal Hocam Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen seron » 16 Mar 2016, 18:40

sayın özgürece ve Onursal,

Öncelikle merhaba.

Diğer forum kapanınca ben de ara-sıra uğrarım ve ses elektroniği hakkında birşeyler öğrenirim belki diyerek buraya geldim.

Konu-1:
Ubuntu'daki çoğu yazılımın kalktığını, bir kısmının da ücretli hale geldiğini ben taa önceden Onur beye pdf ile bildirmiştim. Ama demek ki söylediklerimi önemsemiyor olacak ki açıp da bakmamış.

Bulamadığınız yazılımlar Mint'in deposunda ve bazı PPA dediğimiz diğer depolarda mevcuttur. depo ekleme yöntemi ile kurulabilmektedir. ayrıntılı bilgi için basit bir google araması yapabilirsiniz. Hangi yazılıma ihtiyacınız varsa ben de yardımcı olabilirim.

Ofis yazılımı lazım ise, Linux tarafında yaygın kullanılan Libreoffice'i tavsiye etmiyorum. Çünkü birçok sorunu bulunmakla beraber uyumsuzluk sorunları da vardır. O yüzden onun yerine WPS Kingsoft Office yazılımını tavsiye ederim. gerçekten mükemmel bir yazılımdır.
http://wps-community.org/download.html
en üstten ikinci ........AMD64 ibareli versiyonu indirip gdebi package installer ile kurabilirsin.

Ses analizi ve buna benzer yazılımlar Ubuntu studio üzerinde yüklü gelmektedir ve gerçekten iyi iş yapmaktadırlar. hatta sıkça bahsettiğiniz EBU digital PPM dediğiniz aleti imal etmeye gerek kalmaksızın testler yapabileceğiniz araçlar hem sistemde bulunmakta hem de "CALF" isimli Jack eklentisi olarak depodan kurulabilmektedir; tavsiye ederim. özellikle profesyonel olarak ses işleri ile uğraşanlara gerçekten lazım olabilecek bir yazılım olduğunu düşünüyorum.

Konu-2:
Sitemiz kapandı ve sohbet edeceğimiz başka bir ortam kalmadı. Linux ortamında da kullanılabilen bir sohbet aracı vasıtasıyla buluşabilisek, sohbetlerimizi sürdürebiliriz.

Kolaylıklar dilerim...
seron
Yeni Üye

İl: ANTALYA
Meslek: Lüzumsuz işler müdürü

Okunmamış iletigönderen ozgurece » 17 Mar 2016, 19:22

Onursal Hocam Metal Klipsleri bugün alıp ilk kabine Hoparlör Filtremizi montajladım Switch yukarı pozisyonda ,gerçekten Etkileyici, özellikle Bass seslerinde fark edilir bir artış hissediliyor, Tok, tatlı Bass sesleri çok Güzel ,sizin öneriniz doğrultsunda yaptığımız izalosyon, kabin titreşimini engellemek için, İçeri konulan gevşek hurç ise iç sönümlendirme malzemesi olarak bu kabinleri orta seviyeye çıkardık. Diğer Kabinide daha sonra montaj yapacağım, basit gibi görünsede oldukça zaman alıyor.
Resim
Resim
Resim
Burada da Eski Hoparlör filtrelerinin resmi , Forumda konuyu inceleyen Arkadaşlarımız için bilgilendirme.
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi