AKAI-AM-U2 Aktif Modifiye + EBU DIGITAL PPM montajı

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: AKAI-AM-U2 Aktif Modifiye + EBU DIGITAL PPM montajı

İletigönderen ozgurece » 17 Şub 2016, 21:09

Evet Onursal Hocam Haklısınız 100-x-2mm-Tower-Blue-LED-Super-Bright-Lighthouse-LEDs-Model-Building-Scale-Ho-Ul US $20.74 , ama gerçekten çok kaliteli, Ayrıca benim çözemediğim bir konu var, Onusal Hocam bu pahalı ledleri gözümün gördüğü renk tonunu (Açık Deniz mavisi) Hiçbir kamerada gözüme görünen rengi vermiyor. Canon EOS 1200D, Sanyo VPC-S1286, Casio Exclim, ve 12MP zenfone 2 de hepsinde en yüksek çözünürlüktede denedim ama gözümün gördüğü o hoş mavi rengi hiç bir camerada çektiğim fotolarda göremiyorum, bu ledlerin canlı rengi Dehşet, Şöyle ifade edeyim Fotolarda görünen ledlerin Asıl rengi kesinlikle değil. Bunu anlayabilmiş değilim, Sanıyorum Onursal hocam buna bir açıklama getirir. :)
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İl: İZMİR

İletigönderen onursal » 17 Şub 2016, 21:56

ULTRA BRIGHT LED'ler kamera ile algılanamaz. Esasen normal ışık bile kamera ile algılanamaz.
Aslında kameraların algıladığı şey ışık yansımasıdır. Bu mavi LED'lerin ışığı bir yere çarpıp geri yansıtılmıyorsa da kamera tarafından olduğu gibi algılanamaz.
Işığın sensör üzerinde yapmış olduğu etki aşırı olursa, sensör direk yayılma yapacak ve aşırı pozlanacaktır.
MANUAL pozlama ile ve spot ölçüm tekniği ile tek bir LED'in ışık değeri ölçülüp bu ışığa göre pozlandırılma yapılırsa nispeten doğru renk elde edilecektir. Bu sefer de diğer eşyalar karanlık çıkacaktır.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

İletigönderen ozgurece » 17 Şub 2016, 22:04

Onursal Hocam konuyu Teknik olarak açklamış bu açıklamada insanın gözünün yaklaşık olarak 570 Megapiksel gibi şaşırtıcı bir çözünürlüğe sahip olduğu gerçeğini destekliyor..Muhteşem (Maşallah)Teknolojinin şu anda yapabildiği en iyi kamera bile yanına yaklaşamaz.
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen ozgurece » 17 Şub 2016, 22:10

Onursal Hocam TS formatları izleyebildiniz mi ? Ayrıca size gönderdiğim videodalarda Berlin in July 1945 (HD 1080p color footage) film kaydı var, o yıllarda bu kadar net bir filmi nasıl çekmişler gerçekten tuhaf ?Sanki film yüksek kalitede çekilmiş sonrada render yapılmış gibi ben filmi defalarca izledim.1945 yılında bu teknoloji :?
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 17 Şub 2016, 22:16

ozgurece yazdı:Onursal Hocam konuyu Teknik olarak açklamış bu açıklamada insanın gözünün yaklaşık olarak 570 Megapiksel gibi şaşırtıcı bir çözünürlüğe sahip olduğu gerçeğini destekliyor..Muhteşem (Maşallah)Teknolojinin şu anda yapabildiği en iyi kamera bile yanına yaklaşamaz.

Bunlar değil.
Çözünürlük ile ışık algılanması (POZLANDIRMA) farklı şeylerdir.
Çözünürlük demek her inch başına düşen nokta (PIXEL) demektir. Halbuki pozlandırma ışığın sensör üzerindeki etkisi demektir.
Gözümüz içerisindeki sarı nokta da bir çeşit sensör diyebiliriz. Bu noktaya düşen ışık fazla olursa göz kamaşır ve algılama yapamaz. Vücut otomatik olarak gözün içerisindeki iris denilen bölgeyi (DIYAFRAM) kısarak ışığın dengesini bulmaya çalışacaktır.
Eski tip makinalarda bunu rahatlıkla görebiliriz.

ozgurece yazdı:Onursal Hocam TS formatları izleyebildiniz mi ? Ayrıca size gönderdiğim videodalarda Berlin in July 1945 (HD 1080p color footage) film kaydı var, o yıllarda bu kadar net bir filmi nasıl çekmişler gerçekten tuhaf ?Sanki film yüksek kalitede çekilmiş sonrada render yapılmış gibi ben filmi defalarca izledim.1945 yılında bu teknoloji :?

Tam olarak izlemesem de 5-10 dk izledim.
O yıllarda günümüzdeki teknoloji yoktu. O yıllarda direk filme çeken (SLAYT) film makinaları vardı.
Günümüz teknolojisi ile hala bir slaytın çözünürlüğüne ulaşılamadı.
135 LEICA denilen ebattaki bir slyat sinemalarda kullanılırdı ve sinema perdesinin böyüklüğü neredeyse 10-15 metre boyutunda idi.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 17 Şub 2016, 22:42

Onursal Hocam sizin sayenizde SONY kabinlere; önce Tweter ve medium lar, sonra tam iç izolasyon ,iç sönümlendirme ve Peynir Wofer lar şimdide 3-way Speaker Frequency Divider Tweeter Midrange Woofer Crossover Filters HiFi, Bu filtreden kaç kişide vardır bilemem ama Kabinler önceden sürünüyordu şimdi koşmaya başlayacak.Sanıyorum Bu SONY kabinlerin Modifiyede son noktası 1980 yılı Teknolojisinin ahşap malzemesi ile yapılmış.Kabinlerin değeri Arttı.Artık Doğan SLX de değil, üste Terfi edecek. :D
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

Reklamlar

İletigönderen ozgurece » 18 Şub 2016, 16:26

Onursal Hocam birkaç değerli kapasitör buldum. ;)
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 18 Şub 2016, 17:26

1uF olan hoparlör filtre devresinde kullanılabilir.
Sana göndermiş olduğum tweeterler için ideal.
En soldaki 47nF olanı daha fazla beğendim. Ama kullanma alanı bizim konumuzda yok.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İletigönderen ozgurece » 18 Şub 2016, 18:17

Onursal Hocam beğendiğiniz o kapasitörü ve başka istediğiniz kapasitör olursa siparişler gelince onlarla size gönderirim.ÖNemli olan işe yarasın
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ozgurece
DIY Audio Fanatiği

İletigönderen onursal » 18 Şub 2016, 18:43

Bir iki tane olunca geçici oluyor.
100 tane olsaydı dadından yinmezdi.
Ancak kullanım amacım belli olduğu için genellikle 5mm bacak aralıklı kondansatörleri tercih ediyorum.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi