gitar için basit bir mikser yardım edin lütfen

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

gitar için basit bir mikser yardım edin lütfen

Okunmamış iletigönderen ugur4441 » 28 Mar 2009, 15:42

arkadaşlar ben gitar için ufak çaplı bir mikser yapmak istiyorum ama pek bilgim yok sizden isteğim mikser yapmak için gerekli malzeme listesi devre şeması ve kurulumunun anlatımı.yardım ederseniz çok memnun kalır,çok dua ederim,ve eminimki bilenler yardım edecektir.sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden teşekkürler saygılarımla...
ugur4441
Yeni Üye

İl: izmir

Cevap: gitar için basit bir mikser yardım edin lütfen

Okunmamış iletigönderen d3nz » 28 Mar 2009, 18:12

mikser derken ton kontrolünden mi bahsediyorsun?
d3nz
Yeni Üye

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen ugur4441 » 28 Mar 2009, 18:19

mikser derken elektro gitarımı bağlayıp kolonlardan ses alcam yani yardım lütfen.
ugur4441
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen d3nz » 28 Mar 2009, 20:59

mikser gerekli degil anladığım kadarıyla. gitardan ses almak için gitar amfisi gerekli.
bunun için komple bir devre bulabilirsin. bir ön amfi bir de güç amfisi gerekli. ön amfi gitarı bağladığımız yer. ön amfide yükselen gitar sesi güç amfisine gidiyor. güç amfisinde kolonlar besleniyor. ben ön amfi kısmını internetten bulup güç amfisi kısmını bu sitedeki darlington çıkışlı amfiden yaptım. profesyonel değil ama beğeni topladı. açıkçası tam olarak nasıl olmalı bilmiyorum gitar için, daha bilgili arkadaşlar yardımcı olsa daha iyi olur.
d3nz
Yeni Üye

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 28 Mar 2009, 22:15

Vallahi gitar için en iyi çözüm lambalı bence, gitar detayı göremedim ama elektro gitar herhalde, distorsiyonla da en iyi tonları yakalarsınız lambalıda(mxr tavsiye ederim, bir arkadaşa yaptım, çok kolay ve verimli) Ben de lambalı bir stereo yapmaya giriştim ama malzeme bulma zorluğu+maliyeti nedeniyle erteledim, siz gitar için yapacaksınız dolayısıyla mono bir ampli işinizi görecektir, fazla güç istemiyorsanız eskicilerden, hurdacılardan lambalı radyolar arayabilirsiniz, en değerli parçaları olan besleme ve çıkış trafoları sağlam olur genelde, lambalarda eksik-arıza varsa giderir, devreyi yeniden toplarsınız, yaklaşık 5 watt gücünde süper bir single-ended ampliniz olur, maliyeti de 30-100 TL arası değişir, transistörlü veya entegreli isterseniz sitedeki gainclone'u mono olarak yapabilirsiniz, güç olarak doyurur, ancak uygun bir ön amplifikatör gerekebilir, esasen lambalıya yakın bir performans elde etmek için yabancı sitelerde 5W, 8W, 15W, 30W class a ampli çalışmaları var, onlardan faydalanabilirsiniz, ama hem maliyetli olur hem de class-a için gereken kaliteli parçaları bulmakta zorlanabilirsiniz, kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen sercii » 29 Mar 2009, 01:38

lambalı anfı yapmak basıttır...gitar anfını lambalı yapmaya calıs cıkıs trafolarını hammond un 125e d gıbı serılerınden en uygununu alarak yapabılıırsın...besleme trafosunu kım olsa sarar....nette ax84 guitar amp diye aratırsan işine yarar seyler bulursun
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Dinozor » 29 Mar 2009, 02:42

Arkadaşlar El insaf diyesim geldi..yazdıklarından eline yeni havya almış hissi veren Sevgili
kardeşimiz ugur'a Lambalı amp önermeniz ilginç doğrusu....ne desem bilemiyorum ancak
hiç olmazsa "yoruma muhtaç opamplar" başlığındaki Boss (ki gitar ampl)'yi önermek gerekirdi
kanımca...dahası,açık şemasını çiziktiriverdiğimizde meydanda..
Ki alet'de süper olmasa da,hemen hemen her dinleyeni tatmin edebileceği düşünülebilir...
sahibi kardeşim de öve öve bitirememekte....
dahası, çıkışta bi LM 1875 olsa sanıyorum dünyanın en iyi gitar amp..bu diyecektir bizim arkadaş..
Dinozor
DIY Audio Gurusu

İl: Kdz.Ereğli/Zonguldak
Meslek: Elektrik-Elektronik

Okunmamış iletigönderen supernova » 29 Mar 2009, 02:51

Dinozor yazdı:Arkadaşlar El insaf diyesim geldi..yazdıklarından eline yeni havya almış hissi veren Sevgili
kardeşimiz ugur'a Lambalı amp önermeniz ilginç doğrusu....

:D Bende aynısını söledim arkdaşa .bir iki şema tavsiye ettim ama yaş ve ne iş yaptığını sölerse daha iyi bir tavsiye yapılabilir dedim öm attım az önce... :)
"Başkalarının bilgisiyle bilgin olsak bile, kendi aklımız kadar akıllıyız."
Kullanıcı avatarı
supernova
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul

Okunmamış iletigönderen ugur4441 » 29 Mar 2009, 03:12

Dinozor yazdı:Arkadaşlar El insaf diyesim geldi..yazdıklarından eline yeni havya almış hissi veren Sevgili
kardeşimiz ugur'a Lambalı amp önermeniz ilginç doğrusu....ne desem bilemiyorum ancak
hiç olmazsa "yoruma muhtaç opamplar" başlığındaki Boss (ki gitar ampl)'yi önermek gerekirdi
kanımca...dahası,açık şemasını çiziktiriverdiğimizde meydanda..

üni 2 matematik bölümü öğrencisiyim.bu konuda bilgim hiç yok desem yeridir.bir gitar anfisine o kadar ihtiyacım varki anlatamam ama gelin görünki maddi imkansızlıklar bunu engelledi ve beni bu işe itti keşke olanak olsaydıda hiç sizleri uğraştırmasaydık ve forumda dalga konusu olmasaydık.
tekrardan teşekkürler
saygılarımla
ugur4441
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen ugur4441 » 29 Mar 2009, 03:50

arkadaşlar bana bi basit anfinin pcb sini gerekli malzeme listesi ve devre şemasıyla birlikte bitmiş fotosunu bulup verin başka bişi istemiyorum Valla bak sözüm söz...
ugur4441
Yeni Üye

Sonraki

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Bir mikser yapmak istiyorum
    gönderen cagdasbay » 19 Haz 2011, 02:04
    4 Cevaplar