Kondansatörler için en uygun kombinasyon...

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler » Devremize son dokunuş, görsellik ve işlevsellik için önemli olan parçalarla ilgili soru(n)lar

Kondansatörler için en uygun kombinasyon...

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 28 Mar 2009, 21:58

GC için piyasada kaliteli kondansatör bulamadıktan sonra, pioneer yetkili servisinde çalışan bir tanıdıktan yardım istedim o da sağolsun birkaç tane bulup getirmiş, ben çift trafo kullandığım için aynı kondansatörden 4 adet istemiştim, getirdiği kondansatörler pioneer için nippon chemi-con tarafından üretilmiş, ve anladığım kadarıyla audio grade ürünler, 4 tane 22,000uF/63V, 2 tane de 22,000/56V var, yalnız durum şu, 63V olanlar ikişerli olarak farklı amplilerden çıkma, dolayısıyla 2 tanesinin ebatı diğerlerinden farklı, voltaj ve kapasitans değerleri aynı da olsa özdeş değiller yani, tam simetrik yapı istediğimden ufak bir tereddüde düştüm, bunları ne şekilde kullanırsam en iyi sonucu alırım, ikişerli eş grupları birlikte mi kullanayım yoksa farklı olanları mı eşleyeyim, ya da farketmez mi?
Eklentiler
DSC03149.JPG
kondansatörler...
DSC03150.JPG
ebat...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Cevap: Kondansatörler için en uygun kombinasyon...

Okunmamış iletigönderen sercii » 29 Mar 2009, 01:45

bunların ebayda bol mıktarda bulunuyor nıchıcon gold vs ayrıca istanbulda selanık pasajında grup elektronık var en ust katta onda cok kalıte malzemler var....ebaydan aldıgınız zaman dıkkat etmenız gereken sey satıcının amerıkalı yanı kısacası batılı olaması gerekıyor...dıgerlerı sadece ambalaj satabılırler sıze...
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Okunmamış iletigönderen TDA7294 » 29 Mar 2009, 02:15

Grup elektronikten alışveriş yaptım ; orada müşteri memnuniyeti diye bir şey yok. Soru soruyorum cevap vermiyor yada tersliyor.
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 29 Mar 2009, 04:16

Netten alışveriş yapmıyorum, ebay'de de bol değil de birkaç satıcıda var, çifti yaklaşık 30 dolar+kargo felan, hazır bulmuşken dedim ne şekilde kullansam diye... Bu arada grup ta marka olarak kaliteli marka sınırlı da olsa var, ama özel ürün(bizim konuyla alakalı olarak audio grade komponentler) bulamadım ben...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir