JFBGC İçin Kaset deckten kutu.

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler » Devremize son dokunuş, görsellik ve işlevsellik için önemli olan parçalarla ilgili soru(n)lar

Cevap: JFBGC İçin Kaset deckten kutu.

Okunmamış iletigönderen TDA7294 » 08 Nis 2009, 21:45

Kayıt haricinde çalışmıyor zaten sırf potu denemek için kayıt yapmıştım. Kanalın biri çok iyi de diğerinde potun iki üç kademelerinde hışırtı geliyor.
Kontak sprey nerden bulunur nasıl kullanılır?
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen e_cag » 09 Nis 2009, 17:12

Karaköy v.b. elektronik malzemecilerinde, semtlerde ise bazı bilgisayar malzemecilerinde bulabilirsiniz. Çok bulunan birisi, Philips'in ürünüdür (ben başkasına rastgelmedim aslında :mrgreen: ). "Contact Cleaner" diye yazması lazım üzerlerinde. Yağlı ve yağsız tipleri var. Yağlılar temizledikleri yüzeyde yağ tabakası bıraktıklarından pot temizliği için uygun değiller.

Spreyi aralıktan vs sıkarak potun içindeki karbon şeride ulaştırmak lazım. Sonra potu birkaç kez tam sağ-sol çevirirseniz pottaki karbon direnç şeridi üzerindeki tozu pisliği çözerek sağa-sola, potun uçlarına itmiş olursunuz. Çözümün kalıcılığı çok iyi olmayabilir. Birkaç ay ve bir yıl gibi bir zamanda tekrar tozlanma, hışırtı vb başlayabilir. Tekrar sıkarsınız, yine bir süre idare eder. Uygulama için daha sık kullanmış arkadaşlar öneride bulunabilirler belki.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 09 Nis 2009, 19:40

El altında varsa demiştim, yoksa hiç uğraşmayın alps pot'un ortalama fiyatı 10 tl birçok yerde, spray zaten 4-5 lira, sonuç da garanti değil, değmez yani spray satın almaya değiştir gitsin ;)
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen TDA7294 » 31 Ağu 2009, 20:24

Metal yapıştırıcı arıyorum kutudaki gereksiz düğme deilklerini kapatmak için.
Ön panelin arkasına delikleri kapatacak şekilde sac yapıştırıcağım. Önde kalan düğme deliklerine kaporta macunu doldurup boyayacağım.
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 01 Eyl 2009, 00:20

Ön taraftan direk sac ya da alüminyum vidalayıp araya da ince bi silikon ya da bally çeksen tozlanmasın diye??
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen TDA7294 » 01 Eyl 2009, 15:27

Ön taraftaki potans deliğini ve vu metre boşluğunu kullanacağım senin dediğin gibi yaparsam pot deliği ve vu metre boşluğu kapanır ve yeniden açmak zorunda kalırım.
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Önceki

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti