Kondansator lazım

Alınık » Aradığınız, almak istediğiniz malzeme ve ürünler

Kondansator lazım

Okunmamış iletigönderen tiger41 » 29 Nis 2010, 02:09

Elinde kaliteli 22uF en az 40V kondansatoru olan arkadas varmıdır acaba yapmayı dusundugum amfi icin geri beslemede kullanmak istiyorum nichicon muse,elna cerafine vb. 2 adet lazım fiyat uygun olursa 4 adette alabilirim ayrıca besleme icin 4700 uF en az 40V(4 adet) kondans. lazım hitano dusunuyorum fiyat olarak dier markalara gore daha uygunlar o bakımdan :D bu konularda yardımcı olacak arkadaslardan cevap bekliyorum...saygılar...
.......
tiger41
DIY Audio Fanatiği

İl: KOCAELİ
Meslek: Genel Çırak

Ynt: Kondansator lazım

Okunmamış iletigönderen IEEE » 29 Nis 2010, 13:49

Merhaba.Pm attım
vur vur inlesin alem krell dinlesin :praising:

cevahirin kıymetini cevherfüruşan olmayan bilmez...
merkep anlar OTTAN,lakin GÜLDEN anlamaz..

Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim.
Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 29 Nis 2010, 18:05

Hitano arıyorsan Kılavuz elektronikten alabilirsin, dışarıdan özel olarak getirtmedikçe en taze olanlar onlar.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen Zagor » 29 Nis 2010, 22:46

' Bana da kaliteli 2.2 mf mkp lazım bir çift. Elinde olan varsa ulaşırsa sevinirim. Kolay gelsin.
Mazeretim var, asabiyim ben.
Kullanıcı avatarı
Zagor
DIY Audio Fanatiği

İl: Antalya

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 29 Nis 2010, 23:10

Bende var, Çemen Arda Gül internetten satış yapmıyor mu?

Yani aslında belirttiğiniz tüm malzemeler var ama kargo fiyatı çok daha yüksek tutar :(
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen tiger41 » 30 Nis 2010, 01:47

hoparlor hocam madem elinizde var bize yardımcı olmaktan cekinmezsiniz sanıyorum ozellikle 22uF bipolar(nichicon muse yada elna cerafine vb..) temin edebilirseniz tam super olur... :) ustelik karakoye gidip gelmek icin harcadıgımız yol parası kargodan daha pahalıya mal olacaktır eminim.Aslında gecen hafta gitmistim karakoye fakat o zaman bu projeyi yapmaya karar vermemistim o yuzden boyle oldu gerci alacak olsam bulacagımız kond. ne denli kaliteli olurdu ??? Saygılar...
.......
tiger41
DIY Audio Fanatiği

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 30 Nis 2010, 08:07

Yardımcı olmakta bir sorun yok :)

Ben daha çok bana ihtiyaç olmadan kendiniz alın diye adres veriyorum. Yoksa bu aralar yapmadım ama gidip kutuları karıştırıp bulduklarımı topluyorum. Bu arada muhabbet ediyoruz, dostları ziyaret ediyoruz felan.
Bir devre ile uğraşırken de hani uzak olmasa da git gel yapmamak için direnç, kondansatör ve yarı iletkenlerden biraz stok yapıyorum. çok para da tutmuyor, sonuçta çok kullanılanlardan 20-40 tane alıyorum, direnç gibi.

Kondansatör de stoklu ama arada iyi bir şeylere rastlarsam biraaz miktarlıca almaya çalışıyorum. 22µ bipolar için bakmam lazım, elimde Nippon ve Hitano varmış, ama bipolar değil. Bipolar 4,4, 10 ve 47µ varmış.

Hitano'lar yeni üretim oldukları için tercih ediyorum, standart seri bir kondasatör kullanacaksam mutlaka Hitano kullanmaya çalışıyorum. Fiyat farketmiyor ama yeni teknoloji yeni üretim. Bazen sırf Nichigon diye fazla fiyat koyabiliyorlar eski kuruyup kurumadığı belli olmayan kondansatörlere.

4700µ/50-63V aralığında Hitano'lar var, fiyatını sorarım. Hatta 22µ bipolara da bakmam lazım. Yarın gidiyorum, karıştırırım rafları.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen tiger41 » 30 Nis 2010, 14:24

Aslında devre uzerinde 22uF kutuplu olarak gosterilmis ama bir sure once aynı devre icin farklı baslık ( transistor-mosfet-amplifikator/sema-hakkindaki-gorusleriniz-nelerdir-t564.html) altında Dr.bipolar kullanılmasını tavsiye etmis bende ona istinaden bipolar istiyorum, biraz fazla oluyorum ama ;) size de zahmet olmaz ise kılavuza gittiginizde su hfe leri duzgun olan bc559 lardan varsa 10-15 adet almak isterim esleyip kullanmak icin.Simdiden tesekkurler...
.......
tiger41
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 30 Nis 2010, 15:50

Dr. bipolar dediyse öyle kullanmak lazım, vardır bir bildiği. O zaman sana 22µ MKP bulalım, biraz pahalıdır ama elektrolitikden daha iyidir. Tek kötü tarafı kocaman oluşları.

BC serisi bulursam sahte olmayan hemen alırım. Kılavuz'da kalmamıştı ama sağlamını bulup getirirler, en son bir ay önce sormuştum.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen maystor » 30 Nis 2010, 16:36

Kılavuz'un sitesinde stok listeleri var, güncel mi acaba?
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

Sonraki

Alınık

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti