Regüleli Simetrik Besleme (Preamp)

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

Ynt: Regüleli Simetrik Besleme (Preamp)

İletigönderen e_cag » 07 Eyl 2010, 21:26

100 mili ben kendi kafamdan attım, çok biliyormuş gibi görünmek için gerekli açıklamayı da birazdan uydurmuş olacağım. Gerekirse de çatır çatır tartışırım. :mrgreen:

Rayları biraz daha genişlettim. Son durumu biraz daha makyajdan sonra eklerim. Regülatör soğutucuları için her yerde kolay bulunabilecek bir profil belli olursa ona göre yer açarız, herkese kolaylık olur. Madem toplu basılacak, en azından bir çözüm hazır sunulmuş olsun.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

İletigönderen hoparlör » 15 Eyl 2010, 20:23

Artık bir deneme yapmalı, tembelliğin lüzumu yok. Ama soğutucu profili verecektim, unuttum :(

Bu layer'ları iptal edip yazıcıya göndermenin daha kolay bir yolu yok mu yahu??
Eklentiler
v4_rev_ec.pdf
(31.74 KiB) 439 defa indirildi
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Hazar » 15 Eyl 2010, 20:34

hoparlör yazdı:Artık bir deneme yapmalı, tembelliğin lüzumu yok. Ama soğutucu profili verecektim, unuttum :(

Bu layer'ları iptal edip yazıcıya göndermenin daha kolay bir yolu yok mu yahu??

PCB'de airwire kalmış :| D4'ün bir bacağı..

Soğutucu sizden halen istiyorum, hani siyahı vardı uzunu vardı :D

Layerları toplu yoketmek var (none'a basıp), sonrasında fareyi kaydırarak 16-20 aralığı seçilirse işlem tamam oluyor.

Ayrıca PDF'yi direk yazdırırsak ve ütülersek olmaz çünkü ters :D Eagle'da mirror'a basmadan çıktı almak lazım, kendisi hesaplıyor çünkü bottom layeri nasıl basması gerektiğini. Yazdırırken sadece black ve solid seçmek yeterli.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İletigönderen e_cag » 15 Eyl 2010, 20:53

Son yazışmamızdan bu yana yaptığım küçük değişikliklerle ekliyorum. :) Airwire'ı size bırakıyorum. :mrgreen:
Eklentiler
v4_rev_ec.brd
(69.46 KiB) 340 defa indirildi
v4_rev_ec.sch
(416.12 KiB) 395 defa indirildi
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

İletigönderen hoparlör » 15 Eyl 2010, 22:48

Hazar yazdı:PCB'de airwire kalmış :| D4'ün bir bacağı..

Ben göremiyorum ?? Bacakları PCB'de bağlı görünüyor.

Hazar yazdı:Soğutucu sizden halen istiyorum, hani siyahı vardı uzunu vardı :D

Maalesef kalmamış:(

Hazar yazdı:Layerları toplu yoketmek var (none'a basıp), sonrasında fareyi kaydırarak 16-20 aralığı seçilirse işlem tamam oluyor.

Bu mouse garip kullanılıyor bu Eagle'da. :shock:

Hazar yazdı:Ayrıca PDF'yi direk yazdırırsak ve ütülersek olmaz çünkü ters :D Eagle'da mirror'a basmadan çıktı almak lazım, kendisi hesaplıyor çünkü bottom layeri nasıl basması gerektiğini. Yazdırırken sadece black ve solid seçmek yeterli.

Tamamdır ben fotoğrafik düşünmüşüm, tonerle ters oluyor :?

Eh şimdi tamam galiba. On-Line Eagle eğitimi de şimdilik tamamdır :D
Eklentiler
v4_rev_ec.pdf
(32.08 KiB) 432 defa indirildi
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Hazar » 15 Eyl 2010, 23:17

Evet yok gibi gözüküyor airwire şimdi. İsterseniz önce bir ratsnest yapın, sol altta "nothing to do" yazısını görün. Sonra da bir DRC yapın, genellikle bir ton hata çıkar ama kabul edilebilir şeylerdir; bunların arasında kabul edilemezler de oluyor mesela overlap; yanlışlıkla iki yolu bindirirseniz direk gösterir.

Bu kontrollerden de geçerse artık basma vakti gelmiş demektir. :)
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Reklamlar

İletigönderen hoparlör » 15 Eyl 2010, 23:39

RatNest geçti, geriye kaldı 1108 hata!

Bunlardan 8 tanesi Drill Distance hatası, büyük besleme kondansatörlerinin ilave bacak pad'lerine veriyor. Geçiyoruz.
Kalan 1100 tanesi de DiyAudio logosuna, amma bağırdı yahu, Eagle mı yazsaydık plaketin altına yahu?

Yani olay tamamdır, yarın bir deneyelim bakalım neler oluyor. ;)
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Hazar » 15 Eyl 2010, 23:41

hoparlör yazdı:RatNest geçti, geriye kaldı 1108 hata!

Bunlardan 8 tanesi Drill Distance hatası, büyük besleme kondansatörlerinin ilave bacak pad'lerine veriyor. Geçiyoruz.
Kalan 1100 tanesi de DiyAudio logosuna, amma bağırdı yahu, Eagle mı yazsaydık plaketin altına yahu?

Yani olay tamamdır, yarın bir deneyelim bakalım neler oluyor. ;)

Logoyu ben yaptım da ondan bağırıyordur, width hatası veriyordur :D
Daha iyi bir metod bulamadım ondan öyle. Çok ince yol ile çizildi o logo (programı var o çiziyor, yoksa ömürle sabır). Tırtıklı hatta dikkatli bakarsanız. Ama baskıda iyi çıkıyor diye ses etmedim.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İletigönderen hoparlör » 16 Eyl 2010, 23:49

Kartları kestim ama daha işe bulaşamadım, araya kırk tane iş girdi. Sabah erken kalkıp biraz PCB işine girişmeliyim.

Kesip de Emin'e vereyim bana kart hazırlasın demiştim, Nisan'dan beri ilk defa kesim yapıyorum. Bu yataklı dekupaj testere çok gereksiz bir alet. Onun yerine senin metod daha iyi galiba, gönyeli yataklı el testeresi. Yatay testereler de iyi ama en az 3mm kesme payı var. Bir ara el dekupaj testeresine aparat yapmıştım kesmek için. Bir türlü net sonuç çıkmıyor, Proxxon alayım dedim ama fiyatlarını görünce gözlerim dışarı çıktı :shock:
Eklentiler
WOODSTARSD16.jpg
WOODSTARSD16.jpg (14.29 KiB) 648 defa görüntülendi
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Hazar » 16 Eyl 2010, 23:56

Woodworks diye bir dergide o tarz testerelerin incelemesi yapılmıştı, modelciliğe sardığım dönemlerde görmüştüm. Çok sağlam cihazlar var :)
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

ÖncekiSonraki

Projelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir