point to point montaj için board ve turretler

Lambalı Güç Yükselteçleri » Bazıları klasik sever.. Lambalı ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Cevap: point to point montaj için board ve turretler

Okunmamış iletigönderen noyan » 20 Ekm 2008, 07:32

Semanizi atarsaniz bakip yorum yapabilirim. Amplifikatorun ses kalitesine direkt etki eden en onemli parcasi cikis trafosudur. Buna yapacaginiz masraftan kacmamaniz gerektigini dusunuyorum. Elimde 30Watt`lik 6,5k /4-8-16 ohm Ultralinear-Triode Single ended Hammond sifir cikis trafolari var isinize yararsa satabilirim.
Lambaylakalin!
noyan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 01 Şub 2009, 03:01

sn. noyan hocam, lambalı ampliler konusunda tecrübem % 0 değil de 1 diyelim, sanırım turret dediğiniz parça resmini attığınız iki tarafında bağlantı noktaları olan çubuklar, lambalı radyolarda çok görüyorum, bu parçaya ucuz alternatif olarak porselen klemens kullansak nasıl sonuç alırız? Porselen klemens montaj kolaylığı sağlar, terminallerine vidalarıyla önlü arkalı sıkıştıracağımız kalın (misal 2mm) bakır teller de lehimlemede kolaylık sağlar diye düşündüm, şu sıralar bedava gelen lambalar, yine bedava gelecek çıkış trafoları, elde hazır bulunan besleme trafosu gibi parçaları kullanarak minimum masrafla lambalı amplilerle tanışmaya çalışıyorum, bağlantılarda kolaylık açısından bu parça çok işe yarar ma kimbilir nerede kaç paraya bulunur.. İşe yarar mı dersiniz porselen klemens yaramaz mı?
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen noyan » 01 Şub 2009, 03:35

Porselen klemens de ayni isi gorur. Guvenlik ve ses acisindan bir olumsuz etkisi olmaz.
Kolay gelsin.
noyan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 01 Şub 2009, 12:47

Teşekkür ettim hocam :) , saygılar...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen noyan » 01 Şub 2009, 13:59

Rica ederim benden de saygilar...
Lambaylaklin!
noyan
DIY Audio Takipçisi

Ynt: Cevap: point to point montaj için board ve turretler

Okunmamış iletigönderen tyanali » 08 Tem 2010, 02:32

noyan yazdı:Semanizi atarsaniz bakip yorum yapabilirim. Amplifikatorun ses kalitesine direkt etki eden en onemli parcasi cikis trafosudur. Buna yapacaginiz masraftan kacmamaniz gerektigini dusunuyorum. Elimde 30Watt`lik 6,5k /4-8-16 ohm Ultralinear-Triode Single ended Hammond sifir cikis trafolari var isinize yararsa satabilirim.
Lambaylakalin!

merhabalar, single ended çıkış trafolarında neyi temsil ediyor acaba? Teşekkürler,
tyanali
Yeni Üye

İl: ankara
Meslek: elektronik

Reklamlar

Önceki

Lambalı Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi