nasıl bir hoparlör seçmeliyim

Hoparlörler » Tweeter(tiz), mid-range(orta sesler), woofer ve subwoofer'lar hakkındaki tüm soru(n)lar

nasıl bir hoparlör seçmeliyim

Okunmamış iletigönderen cemilkendir » 06 Eyl 2010, 01:03

selamlar arkadaşlar

uzun zamandır yarım bıraktığım lm4780 projesini sonunda tamamladım, şimdi sırada hoparlör var, ama nasıl bir hopörlör alsam onu bilemiyorum. geçtiğimiz hafta gittim doğubankı dolaştım bir kaç tane hopörlöre baktım sonra kafam karıştı hiç bişey alamadam çıktım. dedim birde forumda sorayım bilgin arkadaşlara onlar bir fikir verir diye ve karşımızdayım :bilmem:

şimdi çokda para veremiyorum 200-250 enfazla çıkabilirim bu fiyat aralığında lm4780 ne uygun olan önerebileceğimiz marka model varmıdır. yada hopörlörleri alsamda kabini de kendim mi yapsam

bu da amfimin bitmiş hali atx psu kutusuna

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Resim

Uploaded with ImageShack.us
cemilkendir
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: öğretmen

Ynt: nasıl bir hoparlör seçmeliyim

Okunmamış iletigönderen e_cag » 06 Eyl 2010, 09:56

Elinize sağlık. Volüm düğmesinin gömülmesindeki inceliği görüyorum. Ben de en pratik kasa olarak psu kutularını kullanıyorum ama ahşap işlerini istediğim gibi yoluna koyamadığımdan henüz foto yok. Sonraki işler için (aslında benim zevkime uygun) bir öneri: ön paneli içten vidalayıp ön yüzde vida görünümünden kaçınabilirsiniz. Hoparlör konusunda kendi adıma öneride bulunamam ama ayırdığınız bütçe ile güzel bir bookshelf bulursunuz gibi geliyor. En hesaplı giriş seviyesi hoparlörü olarak Tannoy MX1 olabilir belki.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen miriel » 06 Eyl 2010, 11:38

Çok şirin bir anfi olmuş ellerinize sağlık.
İnanç GÜMÜŞLER
Kullanıcı avatarı
miriel
DIY Audio Gurusu

İl: RİZE
Meslek: Makina Mühendisi

Okunmamış iletigönderen cemilkendir » 06 Eyl 2010, 11:41

kutuyu beğendiğine sevindim .önyüzdeki vidaları bilerek köydum şöyle alyan başlı iri vidalar koymayı düşünüyorum

bu tannoy mx1 bir kaç defa daha karşıma çıktı forumda ama bu hoparlörü nerden bulabilirim ki gezdiğim dükkanların hiçbirinde yoktu
cemilkendir
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 06 Eyl 2010, 11:49

Öncelikle eline sağlık, görüntü oldukça güzel. Bu güç kaynağı kasaları sanırım hiç bu kadar iyi değerlendirilmemiştir, Emin de bu işin erbabı oldu :)

Hoparlör konusunda eğer bulabilirsen Tannoy dışında bu fiyat aralığında pek birşey yok, saha doğrusu önerebileceğim birşey yok. 550TL civarı Yamaha-JBL-Magnat şeklinde bir sürü bookshelf tarzı kabinler var. KLH marka vardı bir ara, kule tipi ama onlardan da kalmadı galiba. Tannoy da yok piyasalarda, sanırım bitti.

Bu durumda ikinci el fiyatlarına da bakabilirsin, hatta daha iyi olacaktır.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen cemilkendir » 06 Eyl 2010, 12:00

onkyo bulmuştum 250tl ye sonra birde whaderfale gördüm 200tl ye whaderfale orjinalmidir bilemedim ama birde pure vardı onun fiyatıda bunlargibi bişeydi
cemilkendir
Yeni Üye

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 06 Eyl 2010, 12:07

200TL Wharfedale iyi fiyat, ama hangi model?
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen cemilkendir » 06 Eyl 2010, 12:15

yaw satıcı elindiki sony 5+1 leri bana kakalamak için o kadar hevesliydiki diğer hoparlörlerin sadece fiyatını öğrenebildim direk dışarı attım kendimi mağzadan yani model felen öğrenemedim whaderfale için ama görüntü biraz eski model duruyordu
cemilkendir
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 06 Eyl 2010, 12:20

hoparlör
DIY Audio Gurusu

Sonraki

Hoparlörler

• Bu konular da ilginizi çekebilir: